Güneş Doğmuş

Güneş Doğmuş

Güneş doğmuş, benim içim karanlık olduktan sonra ne fayda?

Dünyamı sen kararttın, beni bu kadar acılarla, yalnız bırakıp giderken değdi mi? Oysa biz seninle gülecektik, daha beraber çok yol gidecektik.

Bizim hayallerimiz vardı ama sen hepsini başka kollarda, başka tenlerde arıyorsun. Sen bulursun da belki ama ben daha nefes alamam nefessiz kaldım. Güzel günler geride kaldı. Şimdi her gün acılar içinde kıvranıyorum. Biliyor musun artık anılar yetmiyor bana, yetersiz kalıyor artık, gelme acılardan ölsem de gelme istemiyorum. Gelirsen şunu bil, bir kurşun sana bir kurşun bana yeter.

Kaç kişi aldın hayatına kaçıncısında benim gibisini buldun? Hangisi unutturdu beni sana? Söylesene hep bir yanın eksik kalmadı mı? Eksik kalan yerin, belki ruhun, belki yüreğindi ya da öpüşümdü, senin dudaklarını. Canın acıyor mu benim gibi? Başka kollarda, başka tenlerde bulduğun sahte mutluluklarla; söylesene daha kaç kişi alacaksın hayatına beni unutmak için?

Seni hayatıma aldığın gün hayatımı mahvettin de gittin. Keşke seni almasaydım hayatıma ben sende mutluluğu buldum ama sen bende sahte mutluluğu yaşamışsın. Ben her gece seni düşünerek uyuyordum, sevgin sarıyor bedenimi ben seni sevmekle mutluydum. Keşke bu kadar inanmasaydım senin sevgine, ben senin bir gülüşüne kandım ben kandım sen benim saf temiz berrak duygularımla oynadın. Sen benim tek gerçeğim ama ben senin bir rüyanmışım sen uyandın ve rüya bitti.

Sen hiç sessiz çığlık attın mı içine doğru avaz avaz? Bağırdın mı hiç, acı çektin mi sahi? Kaç kere canın yandı senin söyle bana? Kaç defa öldün de yaşamaya tutunmak için o yapmaz dedin, sen hiç aşkın için yaşamaktan vazgeçtin mi? Söylesen bana herkesi ve her şeyi karşına aldın mı? Sen yaşa diye kaç kere kıydın canına kaç kurşun yedin mesela ya da kaç bıçak darbesi aldın yüreğinin tam ortasına?

Söylesene bana niye susuyorsun? Tabii sen kolay olanı seçtin zoru ben yaptım, zor olan neydi biliyor musun? Sen senin gibi bir zalimi sevmek sana aşık olmaktı. Dilerim yüce Allah’tan bana yaşattığının aynısını sen de yaşa. Senin de yüreğin yansın sen de benim gibi öl ama yaşamaya devam et. Ben alıştım bu şekilde yaşamaya ama sen alışma.  Bu da sana son sözüm olsun.

Kara bir bulut gibi girdin hayatıma hep kapattın güneşimi güneşe hasret kaldım senin sayende. Seni bir türlü çıkartamadım hayatımdan sandım ki seni hayatımdan çıkartırsam yaşayamam, bu kalp hep acı çeker sanıyordum. Bu kalp beni hep kandırdı, seni sevdiğim için seni zor oldu kovdum hayatımdan ve ben hâlâ acı çekiyorum. Sensizlikten değil bu acı çekişim, sakın sevinme; seni neden bunca zaman hayatımda tuttum ondan dolayı bu acılarım.

Şimdi ben daha mutluyum güneşi gördüm, gönlüm ısındı. Sonunda her sabah artık daha neşeli uyanıyorum senli günler hiç gelmiyor bile aklıma…

 

Soner IRMAK

Daha Önceki Yazılarımı Okumak İster misiniz?

https://fisildayankalemler.org/bekle-beni-sevgilim-geliyorum/

 
 

Yorumlar (4)

 1. Yıldız TEK GAMLI
  • 28/02/2024

  Harika yürek burkan bir öykü olmuş ❤️

 2. Soner IRMAK
  • 26/02/2024

  Keziban hanım Bekir bey Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için sagolasınız

 3. Keziban DURMUŞ
  • 26/02/2024

  Bu dünyada sevmesini bilen kac insan var canim derler canini veremez hep seviler sahte mi ya bizim gibi gercek sevenlerin hissettiklerini yurekten gelerek cok guzel dile getirmissiniz . Kaleminize saglik

 4. Bekir SEVİK
  • 25/02/2024

  Kaleminize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soner IRMAK

1982 KOCAELİ/GEBZE doğumlu altı çocuklu bir ailenin en küçük çocuğuyum. Çocukluğum Gebze'de geçti. Bekarım lise mezunuyum. Özel bir şirkette tam zamanlı çalışıyorum. Kalemin gücü platformunda kitap çılgınlar kitap kardeşliğinde bulunuyorum. Yazar ve şairler (YAZŞADER) derneğinin KOCAELİ İl temsilcisi olarak görev aldım. Özel bir sebepten dolayı (YAZŞADER) derneğinden ayrılma kararı aldım. YAZŞADER derneği adı altında ADANA BURSA İSTANBUL TÜYAP kitap fuarları dahil birçok kitap fuarlarına da katılım sağladım. Babamı akciğer rahatsızlığından dolayı kaybettim ve kendimi en iyi şiirle anlatabileceğimi hissettim. Şiir yazmak bana bir terapi gibi geldiğini hissedince yazdığım şiirleri kitap hali fikri doğdu ilk şiir kitabım olan HAYATIMDAKİ SAYFALAR isimli şiir kitabımım doğdu. Yazmaya doymadım yazdıklarımı ikinci şiir kitabımla taçlandırmak istedim ve ANKA’NIN GÖZYAŞLARI isimli şiir kitaplarım doğdu. Bu arada SPOTİFY ve 250 platformda kendi sesimle kendi yazdığım şiirleri seslendirdim. Ayrıca şarkı sözü de yazıyorum. Bu yolda beni yalnız bırakmayan İbrahim AKDENİZ kardeşime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.