Elif Ünal Yıldız

fisildayankalemler.org online gazetemizin Kurucusu, Başkanı ve Baş Editörüyüm. Aynı zamanda makale ve köşe yazarlığı yapmaktayım. 1986 İstanbul doğumluyum. Kamu Yönetimi mezunuyum. Mesleğim Yönetici ve yazar. Umuda Yolculuk adında basılmış bir romanım var. Şuanda ikinci romanımı yazıyorum.

Kadriye POLAT KIYĞIL

27 Aralık 1988 Erzurum - Çat doğumluyum, 1993 yılından bu yana Düzce'de yaşamaktayım. İlköğretim ve lise eğitimimi Düzce'de tamamladım. Üniversite eğitimimi de Cumhurbaşkanlığı tarafından 7143 sayılı kanun hükmünde kararname ile yayımlanan öğrenci affı ile Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi - Dinar Meslek Yüksekokulu - Halıcılık ve Desinatörlüğü (eş değer bölüm Geleneksel El Sanatları) diploma programında tamamladım.

Hebun Yağmur

İsmim Hebun Yağmur. 22 yaşındayım Ankara'da doğdum, Diyarbakır'da büyüdüm. Dicle Üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi, (2.sınıf) Ankara Üniversitesi bilgi yönetimi (1.sınıf) okumaktayım. Çocukluğumdan beri kitap aşkıyla yaşamaktayım. Yaşamımı şekillendiren olgudur kitap...

İlker Bozkurt

Yazarımız İlker Bozkurt 20 Ocak tarihinde, Gücüksu'da dünyaya gelmiştir. İlköğretim yıllarından itibaren eline geçen her türlü kitabı okumaya başlamış, bazı öykü ve hikâyeleri o kadar çok tekrar okumuştur ki ezbere bilmektedir. Çocukluk yıllarını köyde geçirdiği için, kitap bulmak da zorluk çekmiştir. İlkokul yıllarındaki hayali, bilim adamı olmaktır...

Semiray Sezgin

Samsun Doğum Hastanesi'nde özlemle beklenen bir bebek olarak dünyaya gelmişim. Tarih 5/10/1960 .Neden böyle derseniz benden önce doğup yaşamayan karındaşlarım arkasından özel dua ve kurbanlar keserek bana kavuştuklarını ifade eder ailem...

Kenan AKSU

Diyarbakır Kültür Turizm ve Müziki Derneği yönetim kurulu Başkanı pozisyonda bulunmaktayım. Amatör spor kulüpleri federasyonu Diyarbakır Başkan yardımcısı görevini icra ediyorum. Sur içinde Diyarbakır Kültür Evinide işletiyoruz.

Simla HALICIGİL

1975 İzmir Doğumluyum. Uzun yıllar Turizm sektöründe İnsan Kaynakları Yöneticiliği'nin ardından, Spiritüel Danışman, Tarot Danışmanlığı, Bilinçaltı, Nefes , Meditasyon Terapisti ve kadim Rune Sembolleri ile çalışan bir Runolog olarak katkı sağlamaya çalışıyorum. Üzerinde halen çalışmaya devam ettiğim bir kitap ve mevcut devam eden eğitimlerim mevcut.

Furkan DİKER

Şair ve yazar Furkan DİKER 1987 Adana Ceyhan doğumludur. Şair ve yazarlık hayatına ilk eseri olan "Kalbimin Cemresi" ile başlamıştır. 

Yıldız TEK GAMLI

1976 yılında Ankara’nın Altındağ ilçesinin bir semti olan Doğantepe’de büyüdüm. Aslen Nevşehirliyim. Tipik bir Anadolu ailesinin altı çocuğundan biriyim. Konya Selçuk Üniversitesi Akşehir M.Y.O. Muhasebe bölümünü bitirmek dışında Ankara’dan ayrılmadım. Ankara Hacettepe Üniversitesi Sağlık İşletmeciliğini tamamladım. Amerikan Kültür Derneği’nde İngilizce öğrendim. Bu arada Ankara Tabipler Odası’ndan Hastane Yönetimi eğitimini bitirdim. Tüm bu eğitimleri tamamlarken Ankara Özel Güven Hastanesi’nde 7 yıl çalıştım. Evlenince kendi sağlık işletmemize geçip 4 yıl Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nü yürüttüm. AÇEV (Anne-Çocuk Eğitim Vakfı)’le tanışıp, gönüllü annelik yaptım. Çocuklarla daha mutlu olduğumu fark edince Çocuk Gelişimi ve Eğitimi’ni bitirip, 2 yıl devlet okullarında sözleşmeli, 2 yıl özel kurumlarda İngilizce ve İngilizce Drama öğretmenliği yaptım. Meme ve lenf kanseri nedeniyle çocuklarım olan öğrencilerimden ayrıldım. Tedavim devam ederken TEMA Vakfı ile tanışıp, çocuklara doğayı anlatmanın yanında, ara ara yine onlarla birlikte vakit geçirmenin yolunu buldum. 2019 yılında Bursa Nilüfer’e taşındım. Kızlarım üniversiteye başlayınca, “eğitimin yaşı yok” deyip, hayalim olan Uludağ Üniversitesi Arkeoloji Bölümü (Almanca) okudum. Minik Saka Kuşu, Sabun Kokulu Masal, Lunaparkta Keyifli Bir Gün, Cemilhan'ın Maceraları, Büyüklere Küçüklerden Masallar, Kayıp Balerin, Yüzyılın Masalları, Yavru Kedi, Gökçe Özgür Olmak İstiyor, Bir Pazar Günü, Paylaşmak Çok Güzel kitaplarının yazarı.

Şermin ERTEKİN

Şermin Ertekin 2 çocuk annesi, 37 yaşın da, çocuk gelişimi ve kişisel gelişim üzerine çalışmalar yürütmektedir.

Nigar KAYA

fisildayankalemler.org sitesinin Başkan yardımcısı ve yazarıyım. Doğma büyüme Çankırılıyım. İlk Orta Lise eğitimimi Çankırı'da gördüm. Anadolu Üniversitesi Laborant ve Veterinerlik bölümünü bitirdikten sonra Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Acil Afet Yönetimi Lisans bölümünü tamamladım. Halen Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünde okumaktayım. Hemşireyim, hemşirelik mesleğim yanında Yazar-Şairim ve Editörlük yapıyorum. Bir çocuk annesiyim. Oğlum Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi.

Yudum MİNGAN

Gazeteci-Yazar Önce vatan gazetesi yazarı, Yudumla hayata dair blok yazarlığı, Yeni çağrı gazetesinde Istanbulhaberleri, Göktürk Dergisi, 50 haber sitesi, fisilti haberleri köşe yazarlığı yapan yazar, Oğuzhan Tanrıverdi ile "Kalbime Sarıl" adlı bestelenmiş bir şarkıya imza attı. Yazarın "Yalnızlığımın Başkenti Aşk" isimli ilk şiir kitabı 2020 yılında, ikinci kitabı olan "Zırh" ise 2022 yılında, üçüncü kitabı olan “Sümsük Ailesinin Maceraları Kavruk ve İguanalar” isimli çocuk kitabı yayınlandı. Yazar, Kuruluş Osman Harzemşah dizileri ve Dedemin Gözyaşları sinema filminde yardımcı oyuncu olarak bulundu

Ozan Kasım KOL

Ozan Kasım Kol 1971 tarihinde Samsun' un Çarşamba İlçesi'nin Beyyenice köyünde doğmuştur. Çocukluğu Beyyenice köyünde geçen şairimiz , Turizm ve Otelcilik mezunudur. Lise yıllarında edebiyat öğretmeninin aşırı telkiniyle şiire önem veren Ozan Kasım Kol "Dünyanın Dengesi Sevgi (2021) ve Meriç ile Tuna (2023)" isimli kitapların şairi ve yazarıdır. Bazı şiirleri türkü olmuş olan şairimiz aynı zamanda Kültür Bakanlığı halk şairidir. Tansiyon dergisinde türkülerimizin hikayelerini araştırıp yazmaktadır. Yedi Sanat Derneği (Yesader) ve MSG üyesi olan Ozan Kasım Kol ,Ahmet Erhan,Arife Gül ve Gülüzar isminde üç çocuk babasıdır.

Tutku BATMAZ

08.07.2000 Çankırı doğumluyum. Üç kardeşli ailenin ortanca çocuğuyum. İlk-Orta ve Lise eğitimimi Çankırı’da gördüm. Eğitimimi tamamladıktan sonra Kız Kur’an kursuna hafızlık eğitimime başladım. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın on sekiz yaş üzeri kuran okuma yarışmasında Çankırı birincisi oldum. Dört yıllık eğitim sonunda 2022 Mart ayında hafızlık eğitimimi tamamladım. Şu anda Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okuyorum. Katıldığım çoğu hikâye, şiir, makale gibi yarışmalarda derecelere girdim. Bazı dergilerde yazılarım yayınlanmıştır. Şu anda İlimizde bulunan, Kız Kur'an kursunda eğitmen olarak görev yapıyorum. Boş zamanlarımda hafızlık tekrarı yapıyor kitap okuyorum. Hafızlık süresinde bile yazmaya devam ettim. Şiir okumayı severim. Kitaplardan da, biyografi tarzı romanlar ilgi alanımdadır. Aynı zamanda bir şeyler kaleme almak benim için bir tutku olmuştur. Hali hazırda yazdığım kitabım yayımlanma aşamasındadır. İnsanlara faydalı bir kitap olması dileğiyle.

Selin BASMACI

Lüleburgaz doğumlu Selin Basmacı Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi sivil havacılık kabin hizmetleri bölümü mezunudur. Aynı zamanda lise yıllarından beri kalemi elinden düşürmedi. Şiirle başladığı yolculuğa Geçmişin izleri adlı kitabı çıkararak devam etti. Okuyucuların dikkatini kısa sürede çeken Selin Basmacı ardından Geçmişin Gölgesinde ilk aşk romanını ve Azrah ilk korku romanlarını yazdı. Yoğun ilgi gören Azrah kitabının devamı merakla beklenirken Selin Basmacı kalemi bir an olsun elinden düşürmeden üretmeye ve yeni eserleri yazmaya devam ediyor. Geçmişin izleri değerli şiirlerin yer aldığı ilk eser, Geçmişini Gölgesinde kendi hayat hikayesinden etkilenerek yazdığı bir aşk romanı iken Azrah ise Korku türünde yazılan ve devam serisi olacak olan önemli eseri.

Metin ÖZDEMİR

METİN ÖZDEMİR 1979 yılında Bursa'da doğdum. İstanbul Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden 2002'de mezun oldum.Evli ve bir çocuk babasıyım. Eğitime ve kitaplara olan aşkım hiç bitmeyecek. Elimden geldiğince topluma örnek olmayı amaçlıyorum.

Öznur KARATAŞ ŞAN

Öznur KARATAŞ ŞAN Eğitimci - Yazar Erteleyenler Kampüsü Kurucusu. Anadolu Üni. Sosyal Bilimler ve Davranış Bilimleri Ön lisans, Sosyoloji Lisans mezunu. 2 yıl süreli Tuna Türer Yaşam Bilimleri Akademisi Aile Dizimi ve Kuantum Drama eğiitimine devam etmektedir. Kariyerine 2005 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde Uzman olarak başladı. Ardından Yönetici Danışmanı olarak Kamu Kurumlarında Proje ve Eğitim Koordinatörü olarak çalıştı. Pendik Kaymakamlığı ve Pendik Belediyesi iş birliği ile düzenlenen Kalemiyle Güçlü Kızlar Projesi’nin koordinatörlüğünü ve Geliştirici Editörlüğünü yaptı. 2021 yılında kurulan Güvenli Aile Derneği Kurucu üye ve Başkanı. Dernek bünyesinde İçişleri Bakanlığı İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü koordinesinde Bağcılar Belediyesi paydaşlığında “Bana Bir Masal Anlat Projesi” yöneticisi. Halen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bağımlılıkla Mücadele Müdürlüğü Eğitim Koordinatörü olarak görev yapmakta. Evli ve iki çocuk annesi olan Şan’ın Seans Odası ve Erteleme Davranışı ve Pomodoro Tekniği ile 21 Günlük Planlama adlı iki kitabı bulunmaktadır.

Yasemin ÖZDEMİR

Yasemin Özdemir, 1985 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Konya’da tamamladı. Selçuk Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon ve İktisat bölümlerinden mezun oldu. Çeşitli yerel televizyonlarda spikerlik, sunuculuk, muhabirlik ve seslendirme yaptı. 2013 yılında evlenen yazar, 2014’te kızı Serra’yı, 2017’de ise kızı Ceyda’yı kucağına aldı. Anne olduktan sonra kızlarından ve eşinden aldığı ilhamla, “Baba, Beni Annemle Büyütür Müsün?” kitabı ile yazarlığa adım atan Özdemir, “Ebeveyn-Çocuk” ve "Kadın" alanlarında kitap çalışmalarına devam etmektedir. Bir Tasavvuf aşığı olan Yasemin Özdemir, Hz. Mevlâna, Yûnus Emre, Niyazi Mısrî, Hacı Bayram-ı Velî ve daha birçok Tasavvuf ehlinin Dîvan eserlerini seslendirmektedir.

Emrah TURAN

Ben Emrah Turan 1990 yılında Ağrı'da doğdum ve ilk okul ve orta okulu Ağrı Ozanlar Yiboda bitirdim. Liseyi Bursa Malcılar Anadolu lisesinde okudum. Sakarya Üniversitesi Sağlık yönetimi mezunuyum. Edebiyata 2008 yılında ilgi duymaya başladım. Bu yıldan itibaren genellikle şiir olmak üzere; günlük, hikaye, mektup, deneme yazma başladım. 2020 yılından itibaren çeşitli dergilerde şiir, deneme, hikaye, mektup ve hikayelerim yayımlandı.

Tutku SAVUR

Yazar _Şair _ Editör Ben Tutku Savur Erzurumlu olup Rize'de ikamet etmekteyim. Eğitimci yazarım. Aseli Kurrasa ve Ruha Dokunan Mısralar adli iki şiir kitabim var. Köşe yazarlığı ve illüstrasyon çalışmaları yapıyorum. Bunun yanısıra Sirya Yayıncılıkta editör ve mizanpaj üzerine çalışıyorum.

Beren KAYA

fisildayankalemler.org Editörü ve Yazarı Sinema Ve Televizyon bölümü mezunudur. Şu an Sinema ve Televizyon bölümünden yüksek lisans öğrencisi. Ayrıca Bursa'nın haber kanalı olan Line Tv' de Muhabirlik yapıyor. İlk eseri Sokağın Çocukları Dostluk, bir liseli gencin hayata sımsıkı tutunurken okulda işlenen bir cinayetle suçlanmalarıyla verdikleri yaşam mücadelesi anlatılıyor. İkinci kitabım fantastik serinin ilk kitabı olan Aşk İçin Savaş. Cadılarla mücadele ederken aşka tutunan genç bir kızın hikayesi aktarılıyor Aşk için Savaş ikiyi yazmaya devam ederken okuyucuları ile iletişimini hep sürdürüyor

Rabiya Sevil YÖRÜKOĞLU

Uzman Öğretmen, Yazar-Şair ve fisildayankalemler.org Editörü Kar Gülleri, Mucit Ozan, Dinozorlar Bornova'da, Mırmır ile Mırnav, Bir an Sığacık, Yüzyılın Gözyaşları ve Çiğ Damlası kitaplarının yazarı.

Yağmur DOĞRU

10 haziran 1995 doğumluyum. Ben vazgeçmiyorum gülüşlerimden ve Sizi kendimle ödüllendiremem kitaplarının yazarı.

Uğur UKUT

Edebiyata ilgisi lise yıllarında şiirlerle başlamıştır. Bazı yerel gazete ve dergilerde şiirleri yayınlanmıştır. 2014 yılında sonra hikâye ve roman yazmaya başlamıştır. İlk kitabi Ölümün Eşiği Ocak 2020 yılında yayımlanmıştır. Nisan 2021 de Ölümün Eşiğinin devamı olan Kıyamet Kızılı ile ilk şiir kitabı olan Benim Sözlerim Kendime yayımlanmıştır. Aynı yıl Aralık ayında Frig vadisinin gizeminde yaşanan bir bilimkurgu olan Tokalı Kaya yayımlanmıştır. 2022 yılı temmuz ayında Gönül Fatihleri Kadınanalar ile ikinci şiir kitabi Rüyadan İbaret okuyucu ile buluşmuştur.

Zafer DEĞİRMENCİ

30.08.1979 yılında Erzurum’da doğdu. Babasının memur olması nedeniyle 1983 de Kayseri’ye göç ettiler. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de tamamladı. İş hayatına atılıp sonrasında askerlik görevini tamamladıktan sonra yine değişik işlerde çalıştı. En son 2013 de bir iş için gittiği Diyarbakır da eşi Yeliz Değirmenci ile tanıştı. ve evlenip Diyarbakır’a yerleşti. Roman yazma isteği çocukluğunda babasının eski bir daktiloda yazmaya çalıştığı fakat bir türlü bitiremediği roman denemelerinden gelmekte olup, eşininde desteğiyle ortaya çıktı. Yayımlanan Ağaç dalından kuşlar, Simon, Ölüm var! Hasan ve Çoban isminde dört romanı var. Ayrıca araştırmacı tarih yazarı olan Zafer Değirmenci çeşitli platformlarda yazdığı makalelerlede tanınmaktadır.

Doğan KARAAĞAÇ

1963 yılında Diyarbakır'a bağlı Çermik İlçesinin Ekrek (Köksal) köyünde çiftçi bir ailenin onuncu çocuğu olarak yaşama gözlerini açtı. İlk ve ortaokulu Çermik'te, sağlık kolejini Van'da okudu. Toplumcu- gerçekçi çizgide yazan yazarın; O Dağ Yürekli (2011 yılında) Sewat (2012 yılında) adlı şiir kitapları yayınlandı. Cendere adlı ilk romanı Ağustos 2020'de Cendere 2 adlı romanı 2021'de Alan yayıncılıktan çıktı. Cendere 3 adlı roman yazımını sürdüren yazarın Nisan 2023'te sağlıklı topluma giden yolu ve yeni bir yaşam modelinin önerisini ve insan doğasına dair yeni tezlerini de içeren İNSAN DOĞASI VE BÜYÜK ÜTOPYA adlı kitabı Alan yayıncılık tarafından yayınlandı. İNSAN DOĞASI VE KAOSTAN ÇIKIŞ adlı yeni bir çalışmayı sürdüren yazar, DİLSİZ DÜNYA adlı bu çalışması ile insanlık ailesinde doğru bir hayvan sevgisini yaratmayı amaçlamış ve doğru yaklaşımı tanımlamaya çalışmıştır. Türkiye PEN üyesi olan yazar iki çocuk babasıdır.

Habil YAŞAR

Ben Nabiyev Habil Yaşar oğlu (Habil Yaşar), 26 Şubat 1983'te (Hocalı soykırımı nedeniyle doğum günümü kutlamıyorum) Bakü'de doğdum. 271 numaralı ortaokuldan mezun olduktan sonra Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Filoloji Fakültesi'nde okudum. "N" saylı askeri birliğinde görev yaptıktan sonra birkaç yıl "Bakü Petrol ve Enerji Koleji"nde öğretmen olarak çalıştım. Öğretmenliğin yanı sıra gazeteci, yönetici, çevirmen, sunucu olarak da çalıştım. Birçok kuruluşa üyeyim. Aynı zamanda birçok kuruluşun yönetim kurulu üyeliğine seçildim. Azerbaycan Yazarlar Birliği (2003), Dünya Genç Türk Yazarlar Birliği (Mali Kontrol Denetleme Komisyonu Başkanı-2013), Azerbaycan Cumhuriyeti Gençlik Teşkilatı Milli Konseyi (Mali Kontrol Denetleme Komisyonu üyesi-2009), Uluslararası İnsan Hakları (2007), Dünya Azerbaycanlılar Kongresi (2010)), CASCFEN (MTK üyesi-2012), Azerbaycan Yazarlar Birliği Gençlik Konseyi (2014), Azerbaycan Edebiyat Fonu (2023), Yazsader (Yazarlar ve Şairler Dayanışma Derneği), vb. Yurt içi ve yurt dışı (Türkiye, İngiltere, Kazakistan, Gürcistan vb.) birçok uluslararası etkinliğe katılıdım. 2009 yılında Cumhurbaşkanlığı bursu ve birçok edebiyat ödülüne layık görüldüm. Eserlerim İngilizce, Rusça, Türkçe vb. dillere çevrilerek kitap, gazete, dergi ve internet sitelerinde (Türkiye, Rusya, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan vb.) yayınlandı.

Ayşe KAYACAN

29/07/1987 Balıkesir doğumluyum. Sosyal bilimler bölümü lise mezunuyum. 3 çocuk annesiyim Balıkesir Bengi ses gazetesinde 3 yıldır köşe yazarlığı ve muhabirlik yapıyorum Mutluluk ormanı cesaret suyu adında bir masal kitabım var.

Umut Meriç BERBEROĞLU

14.09.2000 tarihinde Hatay ili İskenderun ilçesinde dünyaya geldim. 2007-2008 yılında Namık Kemal İlköğretim okulunda okuduktan sonra 2008-2009 yılında okulumuzun ortaokulunda okumaya başladım. Okulumuzun çıkarmış olduğu Düşler Sokağı adlı dergide deneme yazdım. 2016 yılında Rotary Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni kazandım. 2019 yılında okulumuzun Bilgisayarlı Muhasebe bünyesinde okurken İskenderun Gazetesi'nde köşe Yazarlığına başladım. Aynı yılın 19 Mayıs'ında İşgal Altında Çırpınan Şehir İstanbul adlı romanımı yazmaya başladım. 2020 yılında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Tarih bölümünü kazandım. Üniversite sınavı döneminde İskenderun gazetesinden ayrıldığım için 2020 yılının Ekim ayinda Sarı Zeybekler Gazetesi'nde köşe Yazarlığına başladım. 2021 yılında İzmir Bakırçay Üniversitesi Tarih bölümüne yatay geçiş yaptım. 2023 yılında Bağımsızlık Ateşi İzmir romanımı yazmaya başladım. 2023 yılının Aralık ayında kitabım yayınlandı. Aynı yıl Deniz Kartalı Gazetesi'nde köşe Yazarlığına başladım. Sarı Zeybekler Gazetesi'nde hem Kültür Müdürü hem de köşe yazarı olarak devam etmekteyim. 4 adet tiyatro oyununa senaryo yardımcılığı yaptım.

Yeliz ATEŞ

ASTROLOG NLP UZMANI REİKİ MASTER 1975 iZMİR doğumlu,İzmir aşığı bir astroloğum. Astroloji Türkiye ve İstanbul Aydın Üniversitesinde astroloji eğitimi aldım.Nlp ve Reiki eğitimlerim ile birlikte yaklaşık 15 yıldır danışmanlık vermekteyim.Her türlü doğum haritası ve astrolojik öngörü yorumları yapsamda uzmanlık alanım ilişkiler astrolojisidir.Özellikle Astroloji alanında,bilgi edinmeyi ve yaymayı çok seven,danışmanlarım ve takipçilerimle birlikte ömürlük yol arkadaşlığı ve rehberlik etmekteyim.

Mesude BOZKURT

Göstergebilim Uzmn/ Klinik Psk.Uzmn/ Yazar/ Editör/ fisildayankalemler_org Editörü YAYIMLANMIŞ ESERLERİ Kırık Kanatlı Melekler (2022) Göğ Gözlü (2023) EDİTÖRLÜĞÜNÜ YAPTIĞI ESERLER Karınca Süpürgesi Gizem’in Bereket Hazinesi Gizem’in Cennet Hazinesi Öpücük Kutusu Fermuar Ozi’nin Maceraları-1 / Mucit Ozan Ozi’nin Maceraları-2 / Dinozorlar Bornova’da

Hüseyin SARIKAYA

Dr. Hüseyin SARIKAYA 15 Haziran 1973 te Aksaray da dünyaya geldi. Liseyi 1987-88 Aksaray Lisesinde, Lisans Eğitimini 2001 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde , Yüksek lisansını Aksaray Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı. İlk şiirini 1990’larda ilk köşe yazılarını 2008’ de kaleme aldı.

Bekir SEVİK

Bekir SEVİK, Türk tarihi roman yazarı. Eserleri, Alp Börü Öç, Alp Börü Orun, Alp Börü Büyük Duvar (bunların üçü seridir) ve Kurtuluş Savaşı'nda bir öksüz.

Şerif PINAR

1977 Aydın doğumluyum. İzmir`de ikamet etmekteyim. Halen bir devlet okulunda öğretmenlik mesleğini yürütmekteyim. Uzun yıllar edebiyatla hep iç içeydim. 2022 yılında İlk kitabım "Gönül Sevdiğinin Kapısında" adıyla yayınlanan şiir kitabımdır. Akabinde 2023 yılında “İki Adam: Ben ve Babam” adıyla deniz, anekdotlar ve balıkçılık üzerine ikinci kitabım yayımlandı. Üçüncü kitap hazırlığım ise devam etmektedir.

Dilek NAZLIOĞLU

Dilek Nazlıoğlu ben. Yüksek okul mezunu (Turizm Seyahat İşletmeciliği) 1981 doğumluyum. Ailemle birlikte Manavgat’ta yaşıyorum. Çocukluğumdan bu yana şiir, hikâye ve roman yazıyorum. Manavgat’ta insan kaynakları müdürü olarak çalışmaktayım. Yazmak hep köşede hep kıyıda beni bekledi ve içimdeki yazma tutkusu bunlara rağmen asla bitmedi. Bazı insanlar bunalınca içer, gezer, dans eder, dışarıya çıkar hava alır. Ben hep yazmayı tercih ettim. Kimi zaman yaktım, kimi zaman yırtıp attım, kimi zaman kendim için öyle acımasız cümleler kurdum ki aylarca tekrar kötü yazarım diye elime kalem dahi alamadım. Geçen zamanda hamdım, piştim, olgunlaştım. 2021 yılında “Derin Kuyu” romanımı, 2022 yılında “Odunların Gücü Adına” hikâye kitabımı 2023 yılında Karnımdaki Viski Şişesi romanımı yayınladım.

Fatma YAMAN

Adana'nın Seyhan ilçesinde 1987 yılında dünyaya gelen Fatma Yaman Esral, üniversite eğitimini Afyon Kocatepe Üniversitesinde tamamladıktan sonra Adana'nın çeşitli özel eğitim kurumlarında Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yapmıştır.Çocuk edebiyatına ilgisi dünyaya getirdiği biricik oğlu Çağan Esral'ın ilgilerine kayıtsız kalamayarak artmış ve sonunda ilk eseri olan"En İyi Arkadaşım Sensin" adlı farklılıkları konu alan eserini yayım dünyasına kazandırmıştır. Ardından bilim ve teknoloji alanlarında hazırladığı bilim serisini hazırlamış ve serinin ilk kitabı olarak "Süper Robot Poli" adlı robotik kodlama temelli eğitimi konu alan kitabını ilköğretimin kademesindeki tüm çocuklar için yayım dünyasına kazandırmıştır. Aynı zamanda İllustrator olarak Nurdan Kıyar'ın "Becerikli Örümcekler Ülkesi" ve Selin Mısırlı Meşe'nin "Kocaman Mavi Kabuk" eserlerinin çizimlerini tamamlamıştır.

Ali YURTSEVEN

1967 yılı Ankara doğumlu olup aslen Ohrid / Makedonya kökenliyim. İlk, Orta ve Lise eğitimini Ankara da, Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladım. 1992 yılında başladığım iş hayatımdan Ağustos 2022 de emekli oldum. Tarihi ve Kültürel Araştırmalar yapmak, Arkeolojik ve Turistik Doğa, Gezi, Yaşam ve Yürüyüşlere katılmak, renkli veya renksiz fotoğraf çekmek, Şiir ve Hikâye yazmak, Kişisel Gelişim, Mentörlük ve İletişim Eğitimleri düzenlemek genel ilgilendiğim alanlardır. Korhan ALTUNYAY Yazarlık Akademinden Yaratıcı Yazarlık, Derin Okuma, Kitap Tahlilleri, Prof Dr. Yavuz DEMİR’in düzenlediği Yaratıcı Yazarlık ve Metin Tasarımı konularında Sertifikalı Yazarlık Atölye Eğitimleri aldım. Hüznü Kıran Umutlar adlı şiir kitabım, Kalem İzleri ile Kalemlerin İz Düşümleri adlı Hikâye Seçki kitaplarında hikâyelerim, Şah-ı Şiirler 5 ile İz Bırakan Kalemler adlı antoloji kitaplarında yayınlanmış şiirlerim, Ankara Şehir Gazetesinde yazılarım vardır. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı İLESAM, GESAM Meslek Kuruluşları ile AKSED Kültür ve Sanat, AKL Mezunlar, Ankara Rumeliler, Türk Makedon Dostluk Dernekleri üyesiyim.

Sonay BİLGİ ARABACI

fisildayankalemler.org Editörü 1977 Çankırı doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Çankırı’da tamamladım. 1997 yılında eğitim amaçlı gitmiş olduğum İzmir Rüştü Ünsal Polis Okulundan mezun oldum. 2015 yılında Önleyici Rehberlik dalında yüksek lisansımı tamamladım. İlk Yardım Eğitici Eğitimi, Önemli Tesisleri Koruma ve Saldırıya Karşı Koyma Eğitimi, İntihar Saldırılarının Tespiti ve Alınacak Önlemler Semineri, Stresle Başa Çıkma ve Motivasyon Eğitimi vb. alanlarda eğitim aldım. Daha önce sırasıyla Trabzon, Bingöl ve Çorum illerinde değişik birimlerde görev yaptım ve halen polislik mesleğime severek ve aynı heyecanla devam etmekteyim. Bir çocuk annesiyim.

Züleyha EKİCİ

1982 yılında İstanbul’da doğdu. Tarih alanında yüksek lisans öğrencisidir. Grafoloji ve imza analizi eğitimleri almıştır. Felsefenin Çocuk Hali ve Yaratıcı Yazarlık üzerine Serhan Kansu’dan eğitim almıştır. “Hayal-et Resimli Mecmua” dergisinde yazarlık geçmişi vardır. Onedio internet sitesinde ve Bilsemki dergisinde yazıları yayınlanmaktadır. Halen Lüleburgaz’da Akım Anadolu Lisesi’nde Coğrafya öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Edebi Eserleri: Değerli Eserler Antolojsi, Drama Yayınevi, Ankara, 2023

Kadir HORZUM

Kadir Horzum, 1988 yılında Uşak'da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini Uşak şehrinde tamamlayan Horzum, 2010 yılında Balıkesir Astsubay MYO'dan, 2021 yılında Anadolu üniversitesi AÖF Sosyoloji bölümünden mezun olmuştur ve halen daha Türk Silahları Kuvvetleri bünyesinde görevine devam etmektedir. Edebiyat ve kitap dünyasına yakından ilgi duyan Horzum, birçok farklı yaratıcı yazarlık ve drama atölyelerine katılmış ve eğitimler almıştır. Ağırlıklı olarak öykü alanında ilerlemiş, 2023 yılında Kafamdaki Kalabalık isimli öykü kitabı yayımlanmıştır. Horzum, hali hazırda edebiyat çalışmalarına devam etmektedir.

Elife AKGÜL

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 58 yaşındayım ve ev hanımıyım. Yörük kültüründen etkilenerek kendi yaşamım ve ailemin yaşantıları üzerinden hatıralar ile roman ve öyküler yazdım. Aynı konseptte edebi ürünler üretmeye devam ediyorum. Şu ana kadar yazdığım fakat yayınlanmamış bir roman, bir öykü, bir tiyatro senaryosu ve bir şiir bulunmaktadır. Tarzımı Cengiz Aytmatov ve Yaşar Kemal’e yakın görüyorum.

Elif AY

12.08.1991 İstanbul Üsküdar doğumluyum , çocukluğum gençliğim Çengelköy de geçti ve hâlâ orada ikamet ediyorum, 33 yaşındayım İstanbul Üniversitesi Sosyal hizmetler mezunuyum iki oğlum var 11 yaşında ve 8 yaşında , büyük olanı otizmli diğeri normal gelişim gösteriyor 14 yıllık evliyim 😊 Şu an çalışmıyorum oğlumun özel durumundan dolayı onunla ilgileniyorum eğitimleri ve terapileri ile . Makale ve köşe yazarlığı yapıyorum

Havin EZO

Elazığ doğumluyum Amerika'da yaşıyorum. Sanat tasarım eğitimimi Sağlık sorunları nedeniyle tamamlayamadım, ancak şu anda sosyal medya yöneticiliği yapıyorum. Aynı zamanda çeşitli resim çalışmaları gerçekleştiriyorum, sanat alanındaki tutkumu ve yeteneklerimi geliştirmeye devam ediyorum." yazı yazmaktan büyük keyif alıyorum.

Nesibe SARIMEHMETOĞLU

Uzm. Dr. Nesibe SARIMEHMETOĞLU 25 Kasım 1990 da Ankara’da dünyaya geldim. İlkokul ve lise eğitimimi Ankara’da tamamladım. Lisans eğitimimi 2015 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesinde, uzmanlık eğitimimi ise 2022 yılında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile Hekimliği Anabilim Dalında tamamladım.

Fatih KADIOĞLU

2002 yılında doğdum. 2012 yılında sporculuk hayatım başladı. 2019 yılında Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesini kazandım. 2021 Yılında Antrenörlük hayatım başladı.2023 yılında Gazi Üniversitesinden mezun oldum. 2023-2024 Eğitim yılında Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında Yüksek lisans eğitimine başladım. Şu anda Gazi Üniversitesine Yüksek lisans yapmaktayım ve Çubuk Halk Eğitim merkezinde Antrenör olarak görev yapmaktayım.

Aziz AZİZYAN

20/11/1975 Van doğumluyum. İlk ve Orta dereceli eğitimimi Van'da yaptım. Liseyi, Tekirdağ Çorlu'da okudum, üniversiteyi Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Veteriner Hekimlik bölümünde okudum. Tekrardan Van'a geldim. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Spor Akademisi'ni bitirdim. Üç kız çocuk babasıyım. Eşimi Van depreminde kaybettim. Şu an Ruhsal Bakım ve Şifa Uzmanlığı, aynı zamanda Yaşam koçluğu yapıyorum. Yıldızname Bakımı da yapıyorum. İlmimi 123 yaşındaki babaannemden aldım. Şu an Manisa'nın Akhisar ilçesinde yaşamaktayım.

Fatma SARI

Süleyman Demirel Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümü mezunuyum. Okul yıllarım da dahil 10 yıldır eğitim sektöründe çocuklara yol ve yöntem göstererek, rehberlik ederek hayatımda yol alıyorum. Şu anda özel bir okulda Sosyal Bilgiler Öğretmenliği yapmaktayım. Lise yıllarımdan beri kişisel gelişim, kuantum gibi alanlara ilgim fazlaydı. O yıllarımda bile ‘Genç Beyin’ gibi kişisel gelişim dergilerini, kişisel gelişim kitaplarını alır okurdum. En iyi yatırım insanın kendi ruhuna yaptığı yatırımdır. Bunun için kendi gelişimime hizmet eden her alanda etkin olmak, bilgi, deneyim ve tecrübelerimi çocukların dışında tüm insanlığa aktarma yolunda meşale tutan biriyim.

Yılmaz ALİ

02 Şubat 1974 Gaziantep doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te, yükseköğrenimini Atatürk Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde tamamladı. İngilizce-Türkçe dillerinde yeminli tercümanlık belgesine sahip olan Yılmaz Ali aynı zamanda Almanca, İsveççe ve Norveççe konuşabiliyor. Biri İngilizce olmak üzere yayınlanmış dört kitabı var. İlk kitabı Ben Soffie, İsveçli bir kadının yürek sızlatan dramını anlatıyor. Ben SoffieSosyal Edebiyat Dergisi tarafından kültürel özeleştiri dalında ödüle layık görülmüştür. İkinci kitabı Hanan Bey ise 1. Cihan Harbi sonrasında Güneydoğu bölgesinde yaşanan Fransız işgalini konu alıyor. Bu eser de Yörük Dostu ödülüne layık görülmüştür. Üçüncü kitabı Kefen Giymiş Kale ise isminden anlaşılacağı üzere Gaziantep kent merkezindeki Fransız işgalini anlatıyor. Bu kitapta Gazi Mustafa Kemal’in Gaziantep savunmasındaki kilit rolü ele alınmıştır. Şahin Bey, Karayılan ve Şehit Kamil gibi ölümsüz kahramanların yanında birçok kahramanımızdan bahsediliyor. Yazarın dördüncü kitabı olan Almancı ise 1964 yılında Almanya’ya çalışmak için giden bir adamın yarım asırlık gurbet yaşamını konu almaktadır. İçinde bolca toplumsal mesajlar barındıran bu eser okur tarafından büyük ilgi gördü. Ayrıca yazarın ilk kitabı olan Ben Soffie İngilizce olarak İsveç’te I Soffie ismiyle yayınlanmıştır. İsveç ve İngiltere’de normal kitap olarak satılan I Soffie başta Avrupa ülkeleri olmak üzere bütün dünyada e-kitap olarak satılmaktadır. Yılmaz Ali Türkiye Yazarlar Birliği üyesidir.

Yamaç ERDOĞAN

1993 yılında Konya’nın Yunak ilçesi, Yığar Köyü’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini Konya ve Eskişehir’de tamamladı. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Kooperatifçilik bölümünü bitirdi. Halen tarih, sosyoloji ve sosyal hizmetler eğitimine devam etmektedir. Jandarma teşkilatında çalışmakta olan Yamaç Erdoğan, Fezmonot romanıyla jandarma teşkilatının ilk ve tek bilim kurgu yazarıdır. Paranormal Ofis eserinde ise poliseye romanlardan farklı bir bakış açısı ile paranormal bir roman modeli ortaya çıkarmıştır. Felsefe yönünde yaşadığı toplumun kültürüne katkı sunarak, bunları geleceğe aktarmak için çaba sarf etmektedir. Kendini, özgürlükçü ve hür iradeyi savunan biri olarak tanımlamaktadır. İnsanı maddi bedenden öte sonsuz manevi ruh olarak gören bir düşünceye sahip olup, sadece yaratıcıya biat ettiğini yazılarında sık sık vurgular. Düşüncelerini Bilgelik Aforizmaları ve Kıyamet Aforizmaları isimli iki kitapta toplamıştır.

İbrahim DOKUMACI

15 yaşından beri yazıyorum. Daha çok romantik ve lirik duygu yüklü yazılar yazıyorum. Himmet Nimet Özçelik Anadolu Lisesi mezunuyum. Aydoģan Yurdu adlı ilk şiir kitabımı 19 yaşında 2020'de çıkardım. Kitabımın içinde romantik şiir ve akrostişler var. Şu an 23 yaşındayım. Aynı zamanda lise'de Özledik Atam isimli Atatürk konulu kompozisyon yarışmasında da ilçe birinciliğim var.

Abdülaziz YATKIN

16 Mart 1964 Diyarbakır doğumluyum. İlk, orta ve liseyi Diyarbakır’da okudum. Sosyal Bilimler ve İlahiyat dallarında yükseköğrenim gördüm. Yirmi sekiz yıl Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalıştım. 2011 yılında emekli oldum. Ailece Turizm ve sağlık turizm alanında hizmet veren firmamızda çalışmalarımıza devam etmekteyim. İslam tarihi ve Diyarbakır tarihi alanında yirmi iki kitap çalışmam vardır. Hayatımda hiç sigara içmedim. Sigaraya vereceğim parayla daima kitap satın aldım. Şu an çok zengin bir kütüphanem bulunmaktadır.

Eren ALAŞA

15.04.1998 tarihinde İstanbul / Üsküdar’da doğdum. Asıl mesleğim 3.basamak yoğun bakım hemşireliği olsa da, 6-7 yaşımdan beri yemek yapmayı çok sevmişimdir ve her zaman kendi yemeğimi kendim yaparım. Önceleri sağlıksız yemekler yapsam da 130 kilolardan mide küçültme ameliyatı ile 78 kilolara düşüp insan malum boğazını tutmadığı zaman tekrar kilo alabiliyormuş. Bunun üzerine canım ne çekerse bunları kendi kafamdan kendim reçete ederek harika diyet/zayıflama öğünler hazırlamaya başladım. Nasıl yemekler mi? Bir tabak salatadan daha düşük kalorili pizza gibi :) bu sayede tekrardan 95,5 kilolardan şu anda 68 e düştüm ve hem burada sizlere destek olmak için varım hem de şuan yazmakta olduğum bir diyet tarif kitabı ile sizlere destek olacağım. Her zaman söylediğim bir sözüm vardır. -Diyetinizi kendinize zulme dönüştürmeyin, mutfağa girin ve bir şeyler deneyin. Şimdiden tariflerimi yapan arkadaşlara afiyet olsun.

Cahit BİNER

Cahit Biner 1991 yılında Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde dünyaya geldi. Esnaf bir aileden gelen Biner, 3 kardeşin en büyüğüdür. 2001 yılından beri şiir yazmakta olup yerel ve ulusal basında köşe yazarlığı yapmıştır. Okullarda ve Türkiye genelinde kitap fuarlarında söyleşilere konuşmacı ve seslendirmen olarak katılan Biner birçok ödül almıştır. Kiraz Çiçeği ve Zeytin Çiçeği adında iki şiir kitabı vardır. Tatlı dil, güler yüzüyle toplumda sevilen Biner, evli iki çocuk babasıdır.

Murat ÇATAL

Almanya’da yaşamaktadır. Araştırmaları, Antropoloji alanındadır. ‘Tanrıların Gizemi’, ‘Doğru Bilinen Yanlışlar’, ‘Alevi Ritüellerinin Kökeni’ ve ‘Die Ursprünge der Alevitischen Rituale’ adlarında dört antropoloji araştırma kitabı bulunmaktadır.

İbrahim Aykut KAYA

1979 yılı doğumlu İbrahim Aykut KAYA, ilkokulu bitirdikten sonra Orta okul ve liseyi Ankara Deneme Lisesi’nde okumuştur. Sonrasında Çankaya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olup özel sektörde bir süre çalıştıktan sonra kamuya geçmiş ve kamuda çalışmaya devam etmiştir. Bu süre içerisinde Biyoekonomi Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan ve aynı zamanda Adalet Meslek Yüksek Okulu’nu da bitiren yazar, sonrasında ciddi hobisi olan Arkeoloji alanında derinleşmek amaçlı olarak Ankara Üniversitesi Arkeoloji bölümü Tarih Öncesi Arkeoloji Bölümünde eğitim almaya başlamıştır. İbrahim Aykut KAYA, kamuda ve özel sektörde büyük projelerde çalışmış ve yönetici olarak yer almış olmakla birlikte, akademik olarak da ulusal ve uluslararası yayımlara imza atmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Azem CANER

2007 yılında blog yazarlığına başladım. Önce Av. Ege Bağatur'un yanında iş hayatına başlayıp 5 yıl katipliğini yaparken dava dosyalarından hayatları, olayları izleyerek kaleme alarak yazın hayatına başladı. 2007 yılında blog yazarlığına başladı. Hayatı, insanları, doğayı, hayvanları yazarak çok yönlü edebiyat hayatına devam etti. Blog yazılarını 'Toparla Duygum Ders Hayat Bilgisi" ve blog şiirlerini "Ay Şahit Kalbime" adlı kitaplarında toplayarak basılı edebiyat dünyasına geçerek kitaplı yazar oldu. Kozadaki Kadın kahramanı ile dört seri roman yazarak yalnız, şiddet gören, mağdur, zorda kalan kadınların sesi olmaya çalıştı. Halen 6 kitabı var ve hiç durmadan yazmaya devam ediyor. Basılı eserleri: Ay Şahit Kalbime (şiir) Toparla Duygum Ders Hayat Bilgisi (deneme) Kozadaki Kadının Can'ı (roman) Kozadaki Kadının Hayal’i (roman) Kozadaki Kadının Ada'sı (roman) Kozadaki Kadın Can&Ada (roman/final)

Soner IRMAK

1982 KOCAELİ/GEBZE doğumlu altı çocuklu bir ailenin en küçük çocuğuyum. Çocukluğum Gebze'de geçti. Bekarım lise mezunuyum. Özel bir şirkette tam zamanlı çalışıyorum. Kalemin gücü platformunda kitap çılgınlar kitap kardeşliğinde bulunuyorum. Yazar ve şairler (YAZŞADER) derneğinin KOCAELİ İl temsilcisi olarak görev aldım. Özel bir sebepten dolayı (YAZŞADER) derneğinden ayrılma kararı aldım. YAZŞADER derneği adı altında ADANA BURSA İSTANBUL TÜYAP kitap fuarları dahil birçok kitap fuarlarına da katılım sağladım. Babamı akciğer rahatsızlığından dolayı kaybettim ve kendimi en iyi şiirle anlatabileceğimi hissettim. Şiir yazmak bana bir terapi gibi geldiğini hissedince yazdığım şiirleri kitap hali fikri doğdu ilk şiir kitabım olan HAYATIMDAKİ SAYFALAR isimli şiir kitabımım doğdu. Yazmaya doymadım yazdıklarımı ikinci şiir kitabımla taçlandırmak istedim ve ANKA’NIN GÖZYAŞLARI isimli şiir kitaplarım doğdu. Bu arada SPOTİFY ve 250 platformda kendi sesimle kendi yazdığım şiirleri seslendirdim. Ayrıca şarkı sözü de yazıyorum. Bu yolda beni yalnız bırakmayan İbrahim AKDENİZ kardeşime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Hasan ILDIZ

02.10.1960 yılında Alaşehir’de doğdu. Hacettepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Türk Dili, Çağdaş Türk Dili, Öğretmen Dünyası, ABC, Ege Layf, İnsancıl, Lacivert, Kurgan, Bireylikler, Yaba Edebiyat, Tümolos, Kasaba Sanat, Kurşun Kalem, Varlık, Yasak Meyve, Şiirden, Edebiyat Ortamı, Yedi İklim, Töre, Amanos, Beşparmak, Kasabadan Esinti, Kara Yazı, Şehir Edebiyat, Tay, Aşkın E Hali, Mavi Yeşil, Akatalpa, Dergâh ,Caz Kedisi,Çinikitap dergilerinde 1985 yılından beri şiirleri yayınlanmaktadır. 2006 yılında Kültür Bakanlığı ve Türk Edebiyatı Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği “Türk Dünyası Ömer Seyfettin Hikâye Yarışması’nda “Sürgün” adlı hikâyesiyle 3.lük ödülü aldı. 2007 yılında Ümraniye Belediyesinin açtığı hikâye yarışmasında “Şeteret Ana” hikâyesiyle mansiyon ödülü aldı. 2008 yılında Mustafa Necati Sepetçioğlu adına düzenlenen hikâye yarışmasında “Gül Satan Çocuk” adlı hikâyesiyle mansiyon aldı. 2011 yılında İLESAM(İlim ve Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) ve Akçağ Yayınevinin ortaklaşa düzenlediği Roman, Hikâye ve İnceleme dosyası yarışmasında, ”Ölmeye Vatan Yahşi” adlı hikaye dosyasıyla birinci oldu.

Leyla BACAKSIZ

03.08.1989 yılında Mersin’de dünyaya geldim. Yaklaşık 18 yıldır Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşamaktayım. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Bir kurumun muhasebe bölümünde çalışmaktayım. Okumak ve yazmak hayatımın en önemli iki parçası. Belli başlı bazı spiritüel alanlarla da ilgilenmekteyim. Okuma ve yazmanın verdiği bilgi ile ve spiritüel alanın verdiği ışık ile toplumun yolunu aydınlatmayı hedeflemekteyim.

Esin TARAKÇIOĞLU

1971 yılında Ankara' da doğdum. Ankara Yenimahalle Yunus Emre İlköğretim ve Ortaokulunu bitirdim. Lise eğitimimi Yunus Emre Kız Meslek Lisesinde tamamladım. Çocukluğumdan beri yazılar yazarak ve o anki duygularım ile şiirler yazarak internet sitelerinde yayınladım. Yazım çalışmalarım devam ediyor şu anda Aksaray 'da ailem ile birlikte yaşıyoruz. Kitap yazmamın nedenine gelince ben küçük yaştan itibaren hep kendimi anlatmak istedim hep susturuldum konuşamayınca kimse üzülmesin kimse alınmasın derken kendimi ne kadar yıpratmış olduğumu rahatsızlıklarım ortaya çıkınca anladım. Anlatmak yerine kaleme almak istedim. Kitabımın çalışmalarına devam ettim yaşadığımız, acı, tatlı, iniş, çıkışları imtihanları yaşayarak yaşadığım herşeyden dersler aldım hepimizin hayatından kesitler sunan bir kitap yazdım satışa sunuldu. Benim yaptığım içimizdeki çocukları görmek ve onları yaşatmak ben onu yaptım ve benim gibi sessiz kalplerin uyanması için çok şey yaşadım çok şeyler gördüm benim bir amacım var Allah'ın izniyle bu kitabın tüm gelirleri Çocukların, kadınlarımızın gençlerimizin ve engelli bireylerin olacaktır.

Hatice YANDI

18.04.1993 Erzurum doğumluyum. Ankara'da yaşıyorum. İki çocuk annesiyim. Geç Doğan Güneş kitabının yazarıyım.

Mustafa AĞCAN

1984 yılında Kahramanmaraş’ta doğan yazar, beşinci sınıfta görme yetisini kaybedince Ankara’da çeşitli göz ameliyatları geçirmiş ve ameliyatların olumlu sonuçlanmaması nedeniyle görme engelliler dünyasına adım atmıştır. İlkokulu normal okulda, ortaokulu ise körler okulunda okumuş ve hayatının bu ikinci döneminde kabartma yazıyı öğrenerek eğitim hayatına devam etmiştir. Yabancı dil eğitimi üzerine yoğunlaşan yazar, okuduğu lisede ilk görme engelli öğrencinin kendisi olmasıyla gurur duymaktadır.                 Üniversiteyi Bursa’da okumuştur ve 2010 yılından beri İngilizce öğretmenliği yapmaktadır. Öğretmenliğin yanı sıra tercümanlıkla da uğraşan yazarın, yurt içi ve yurt dışında 30dan fazla çeviri kitabı yayınlanmıştır. Çevirilerinden bazıları, Mısır Mitleri, Antik Yunan Hikayeleri, Tanrı ve Devlet, Hint Mitolojisi, Kaderin Sayısal Kodları’dır. Bunlara ek olarak, görme engellilerin iç dünyasını psikolojik ve felsefi olarak tasvir ettiği Görünenin Ötesinde ve Kızıl adlı iki romanı da bulunmaktadır. Önüne çıkan her engeli bir üst basamağa çıkmak için araç olarak gören yazar, ‘gözlerin yetişemediği yerde hayallerim elimden tuttu’ düsturuyla hayatına devam etmektedir.

Mustafa CANKURT

1978 yılında Aksaray'da doğdum. Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü ve Atatürk Üniversitesi Sosyal Hizmet Lisans bölümlerinden mezun oldum. Tokat Zile Devlet Hastanesinde Sosyal Hizmet Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Evliyim; Halil Furkan, Ömer Faruk ve Ayşe Naz isimlerinde üç çocuğum var. Okumaya düşkünüm, ortaokul yıllarından beri iyi bir okuyucuyum, özellikle tarih okuyucusuyum. 2020 yılı eylül ayında “Siyah Sancağın Gölgesinde-Celaleddîn Harzemşah” isimli “tarihi roman” formatında ilk kitabın çıktı.

Nurgül BALCI

Şair Yazar Nurgül Balcı 1989  yılında İzmir’de doğdu. Yaşamını doğduğu bu şehirde sürdürmeye devam etmektedir. 1996 tarihinde Toros’ta bulunan Kazım Karabekir İlk okuluna başlayıp hayatında kaybettiği büyüklerinden dolayı okul değişikliği yapmak zorunda kaldı.  Buca’ya gelip anane ve dedesinin yanına yerleşip dördüncü sınıftan itibaren ilk ve orta eğitimini Buca Ali Rıza Efendi Okulunda tamamlayıp mezun olmuştur. Mezuniyetine, bir ay kala yine hayatında bir büyüğünün kaybından dolayı lise eğitimine devam edemeyip  erken büyüyen nesiller arasında yerini almıştır. Küçük yaşta çeşitli işlerde çalışarak hayatını devam ettirdiği dönemlerde karşısına çıkan, halen evliliğini sürdürdüğü eşiyle gönül bağı kurup yeni bir hayat hikayesine imzalarını atıp hayatlarını birleştirmiştir. Okuma ve yazma aşkıyla yanıp tutuşan Şair Bu zaman zarfında lise eğitimini dışarıdan tamamlayarak eğitim hayatını çok okuyarak sürdürmeye devam etmiştir.

Aylin ŞEN

Merhaba adım Aylin Şen 1979 Kocaeli doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Hukuk Büro yönetimi ve Sekreterliği Öğrencisiyim. Evli ve iki çocuk annesiyim. Bir Varmış Hiç Yokmuş isimli şiir kitabının yazarıyım. İkinci kitabımın da yazımı bitti. Yayınevleri ile görüşme sürecindeyim.

Yusuf DAL

Kuaförden Şaire: Hayatın Renklerini Anlatan Bir Yolculuk 33 yıllık kuaförlük serüveniniz ve şiire olan tutkunuzun kesiştiği noktada, hayatınıza bambaşka bir renk katmışsınız. Çeşitli sosyal medya hesaplarında paylaştığınız şiirlerinizle duygularımı ve yaşam bakış açınızı okurlarla buluşturuyoruz. İzmir Bir Melek Bin Melek Olsun Dayanışma Derneği yönetim kurulu başkanlığı görevini 3 yıldır başarıyla yürütüyorsunuz. Evli ve 11 yaşında bir kızınız olması hayatınıza sevgi ve anlam katıyor. İzmir Bornova'da yaşarken şiirlerimle ihtiyaç sahibi çocuklara destek olmaya devam ediyorum. Sizin hikayeniz, tutkunun ve dayanışmanın bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ilham verici bir örnek. Kuaförlük mesleğindeki deneyimlerinizin ve şiire olan sevginizin harmanlanması, özgün ve duygusal bir dil oluşturmanızı sağlıyor. Hayatın renklerini şiirlerime yansıtarak okurları duygulandırmak ve düşündürmek. Dayanışma ve yardımseverlik ruhunu şiirlerimede yayarak, ihtiyaç sahibi çocuklara destek olmak tek hedefim.

Hümeyra TALİPOĞLU

Toros Dağları'nın sarp yamaçlarına yaslanmış Çamalan köyünde, 1973'te dünyaya gözlerini açtı. Babası, bölgenin sevilen halk ozanı Aşık Veli Talipoğlu ve annesi, bilgelik dolu tebessümleriyle tanınan Gönül Hanım'ın kızı olarak, Hümeyra'nın çocukluğu doğanın kucağında, efsanelerle ve hikâyelerle iç içe geçti. Genç yaşta evlenerek Almanya'nın Hamburg şehrine yerleşen Hümeyra, iki kız çocuğu annesi olarak yeni bir hayata adım attı. Ancak onu en çok tanımlayan, yanında sadece sadık köpeğiyle sürdürdüğü huzurlu yalnızlığı ve gökyüzüne olan derin ilgisi oldu. Çocukken, köy kütüphanesinin tozlu raflarında bulduğu, Mansur, Ömer Hayyam gibi isimlerin eserlerini ve "Yıldızların Efendisi" gibi fantastik kitapları okuyarak büyüdü. Kitaplar nadir bulunur ve her biri, onun için büyülü bir dünyanın kapılarını aralardı. Bu eserler, genç Hümeyra'nın zihninde astroloji, kozmik enerji, ve evrenin sırlarına dair bir merak uyandırdı. İlerleyen zamanlarda bu ilgi, onun hayatının merkezine oturdu. Almanya'ya taşındıktan sonra da Hümeyra, astroloji ve enerji çalışmalarına olan tutkusunu sürdürdü. Makro ve mikro enerji alanları, kozmik enerji ve çakra sistemleri üzerine eğitimler aldı, kendi kendine öğrenmeye devam etti. En çarpıcı anlardan biri, bir değişim gününde evrenin ve insanın birbiriyle ne kadar iç içe geçmiş olduğunu derinden hissettiği andı. Bu an, onun evrenin bir parçası olduğunu ve her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğunu fark etmesine yol açtı. Hümeyra Talipoğlu, bugün bir astroloji ve enerji uzmanı olarak, insanların kendi iç dünyalarını ve evrenle olan bağlantılarını keşfetmelerine yardımcı oluyor. Kendi yolculuğunda edindiği bilgi ve deneyimleri, diğerlerinin de kendi içsel güçlerini ve evrenin onlara sunduğu sınırsız potansiyeli keşfetmeleri için kullanıyor. Yalnızca kendi iç sesini dinleyerek ve gökyüzünün yıldızlarına bakarak bulduğu huzur ve bilgelikle, Hümeyra, insanların hayatlarında derin bir anlam bulmalarına rehberlik ediyor. Uygulamalar ve Seanslar Hümeyra Talipoğlu, astroloji ve enerji çalışmaları konusunda derin bir uzmanlık ve bilgi birikimine sahiptir. Onun sunduğu hizmetler, bireylerin yaşamlarında olumlu değişiklikler yapmalarına, içsel güçlerini keşfetmelerine ve enerji dengelerini optimize etmelerine yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Aşağıda, Hümeyra’nın sunduğu hizmetler ve uzmanlık alanları detaylı bir şekilde sıralanmıştır: Astroloji . Doğum Haritası Analizi: Bireyin doğduğu anın gökyüzü konumlarına dayanarak, kişilik özellikleri, potansiyeller ve yaşam yolu hakkında derinlemesine bilgiler sunulur. . Sinastri (İlişki ve Uyum) Haritası: İki kişinin doğum haritalarının karşılaştırılması yoluyla, aralarındaki uyum, potansiyel zorluklar ve güçlü yönlerin analizi yapılır. . Rektifikasyon (Senelik Ön Görü): Doğum saati belirsizliği olan kişiler için, önemli yaşam olayları üzerinden doğru doğum zamanının tespiti ve gelecek öngörülerinin yapılması sağlanır. . Doğum Saati Analizi: Doğum anının kesin zamanının analiziyle, daha detaylı ve kişiselleştirilmiş astrolojik yorumların yapılması. . Karma Analizi: Geçmiş yaşamlardan gelen temaların ve bu yaşamdaki etkilerinin incelenmesi. Chakra ve Aura . Aura Temizliği: Bireyin enerji alanındaki negatif enerjilerin temizlenmesi, böylece fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlığın desteklenmesi. . Chakra Dengesi: Bedenin enerji merkezlerinin (chakraların) uyum içinde çalışmasını sağlayacak tekniklerle, bireyin genel sağlığının ve enerji dolaşımının iyileştirilmesi. . Enerji Canlandırma: Bireyin enerji seviyesinin artırılması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve pozitif enerji akışının sağlanması için enerji tekniklerinin kullanılması. . Mekân Dengesi: Yaşam alanlarının enerjisini dengeler, negatif enerjilerin temizlenmesi ve olumlu bir hava yaratılmasına yardımcı olur, böylece bu alanlarda vakit geçiren bireylerin daha iyi hissetmelerine olanak tanır. Kozmik Enerji . Access Bars Terapi: 32 zihin ve vücut noktasındaki enerji birikiminin serbest bırakılması ile bireyin fiziksel ve zihinsel blokajlarının çözülmesine yardımcı olunur. . Enerji Transferi: Kişisel enerji seviyelerini yükseltmek ve bireyin genel iyilik halini artırmak için enerji aktarımı yapılır. . Ev / Mekân Arındırma: Yaşam alanlarındaki negatif enerjilerin temizlenmesi ve mekânın enerji seviyesinin yükseltilmesi için özel teknikler kullanılır.