Bekle Beni Sevgilim Geliyorum

Bekle Beni Sevgilim Geliyorum

Bekle Beni…

Vedalar zamansız gelir acıtır insanın canını. Hiç beklemez hem de aniden gelir . Sana sadece anılar kalır geride ölmek istersin de ölemezsin. Yaşarsın yüreğinde sevdiğinle sadece bu özlem seni bitirir. 

Hem seni hem kalbini hem de ruhunu. Bir ölüden farksızsındır, bir başkasını istemezsin hayatına alamazsın aldığın zaman sevdiğine ihanet etmiş gibi hissedersin, hayat biter.

Hep gecedir senin için, dünya hep soğuk kara kış geçer. Ölümü beklersin sadece elinden gelen budur hep dua edersin. “Allah’ım al bu canımı!” diye. Yaşamak sana bir işkence olur, her nefesin kalbine bir ok gibi batar nefessiz kalırsın.

Yemek yiyemez, su içemezsin, kalırsın öyle ortada ve etrafında dertleşebileceğin hiç kimse yoktur. Sevdiğini bir an unutabilmek için alkole sığınırsın. Alkol, bedenini sarhoş eder ama ruhunu ne sarhoş edebilir ki? Alkol aldığın her zaman ağlarsın o gelir çünkü o gelir aklına ama sen unutmak için içiyordun ve içtiğin zaman ruhun acı çeker bedenin değil.

Onu unutmak için başka bedenlerde bile mutlu olamıyorsun çünkü aklında o var.

“Başka bedenlere bile dokunamıyorsun aklında, fikrinde, ruhunda ve kalbinde sevdiğin var hayat çekilmez bir çileye döner. Her şey sarpa sarar, her zaman üzülürsün ağlarsın, kimseye anlatamazsın derdini. Anlatsan bile “geçer” derler fakat hiç bir şey geçmez aslında.

Senin ne çektiğini bilemez çünkü kimse senin gibi sevmemiştir. Sevdiğin toprak altındadır isyan edersin. Her zaman küfredersin içinden dışından, deli divaneye dönmüşsündür. Seni hiç kimse anlamaz anlamak istemez..

Ölemezsin sevdiğine sözün vardır çünkü her ne olursa olsun diğeri yaşayacak demişsinizdir, söz vermişsinizdir birbirinize. Yaşamalıyım diyorsun her zaman ama acı çekiyorsundur ciğerin yanıyordur. 

Nefessiz kalıyorsun ölümden beter sanki aldığın her nefes. Cam kırıkları gibi kalbine batıyor ama bunu senden başkası bilmiyor, yüzün hiç gülmüyor. Hep asık suratın çünkü canın yanıyor, acı çekiyorsun.

Sanki birisi senin kalbinin tam ortasına, iğne batırıyor ölüm gelmiyor bir türlü sen bekliyorsun. Ölümü kucaklamak istiyorsun yaşamaya acı çekmeye devam ediyorsun. Sırtında o kadar yük var hiçbirini bırakmıyorsun. Kimseye anlatamıyorsun her şeyi içinde yaşıyorsun, tek başına mücadele veriyorsun.

Hep teksin sen, yalnız yaşıyorsun, hep karanlık. Hava soğuk, yağmurlu, üstünde ince bir kazak var sadece üşüyorsun ve yürüyorsun. Gideceğin hiçbir yer yok ama sokaklarda yürümeye devam ediyorsun.

Birkaç kişi geliyor karşıdan, sen görmüyorsun onları; aralarından geçerken birine çarpıyorsun o sırada kavga çıkıyor. 3 kişi tarafından dövülüyorsun biri bıçak çıkartıyor tam kalbine saplıyor oracıkta can veriyorsun. Aslında istediğin tam da buydu, yağmurlu bir günde üstünde ince bir kazakla yıkılıyorsun olduğun yere.

Yağmurlar şahit oluyor ölümüne bir de gece ve ağzından dökülen cümleler.
Bekle Beni Sevgilim Geliyorum…

 

Soner IRMAK

Diğer Yazılarımı Okumak İster misiniz?

https://fisildayankalemler.org/gunes-dogmus/

 

Yorumlar (4)

 1. Yıldız TEK GAMLI
  • 28/02/2024

  Kalemine sağlık kardeşim ❤️

 2. Bekir SEVİK
  • 25/02/2024

  Kaleminize sağlık

 3. Semiray Sezgin
  • 24/02/2024

  Acıklı ve akıcıydı. Tebrikler.

 4. […] https://fisildayankalemler.org/bekle-beni-sevgilim-geliyorum/ […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soner IRMAK

1982 KOCAELİ/GEBZE doğumlu altı çocuklu bir ailenin en küçük çocuğuyum. Çocukluğum Gebze'de geçti. Bekarım lise mezunuyum. Özel bir şirkette tam zamanlı çalışıyorum. Kalemin gücü platformunda kitap çılgınlar kitap kardeşliğinde bulunuyorum. Yazar ve şairler (YAZŞADER) derneğinin KOCAELİ İl temsilcisi olarak görev aldım. Özel bir sebepten dolayı (YAZŞADER) derneğinden ayrılma kararı aldım. YAZŞADER derneği adı altında ADANA BURSA İSTANBUL TÜYAP kitap fuarları dahil birçok kitap fuarlarına da katılım sağladım. Babamı akciğer rahatsızlığından dolayı kaybettim ve kendimi en iyi şiirle anlatabileceğimi hissettim. Şiir yazmak bana bir terapi gibi geldiğini hissedince yazdığım şiirleri kitap hali fikri doğdu ilk şiir kitabım olan HAYATIMDAKİ SAYFALAR isimli şiir kitabımım doğdu. Yazmaya doymadım yazdıklarımı ikinci şiir kitabımla taçlandırmak istedim ve ANKA’NIN GÖZYAŞLARI isimli şiir kitaplarım doğdu. Bu arada SPOTİFY ve 250 platformda kendi sesimle kendi yazdığım şiirleri seslendirdim. Ayrıca şarkı sözü de yazıyorum. Bu yolda beni yalnız bırakmayan İbrahim AKDENİZ kardeşime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.