Canımın Baş Tacı

Canımın Baş Tacı

  Canımın Baş Tacı 

Bugünlerde kalbimin attığı her adımda, cennetin saçlarına takıldığı her mevsimde, sen vardın.

 Sen yaşayasın diye doğanın bütün güçlerini güzel gözlerinde erittim.

 Mutluluk kaynağımın alevinde, gülüşünün merasiminde, sesinin şen bülbülünde seninle bir yaşama başladım.

 Aklımın her tarafında bir çiçektir, sen kokuyor. 

 Yine aldığım her nefeste, sana şükrediyorum, seninle her dakika, her saniye, seni yaşıyorum. Belki bilmezsin, daha doğrusu, aklına gelmez. Ben yine sen varsın diye, senle nefes alıyorum.

Unuttuğum anda hatırladığım, tek hatıra saçlarını dağıttığın o kaldırımlar ve beni görmediğin, o sokaklar olmuştu.

Adımla nasıl birlikte isem, ellerini tuttuğunda o kadar sendeyim ki, gözyaşımın titrettiği cennet yüzlü çiçeğimsin, bunu kimseler bilmesin.
Yarınını aradığımız her günde, biraz daha seninle olabilmek için, her caddenin adını isminle kazıdım.

Her gördüğüm kuşa, ismini ezberlettim, yürüyüşünü herkese benzettim, herkeste sen çıktın.

Gördüğüm her canlıda senin silüetini gördüm. Bu kadar ne ile olduysam adımın baş harfi de, kalbimin son ezgisi de, sen olup, sen kaldım. Hiç merak etmezsin, bende ne tesirler uyandırdığını, ben senin saçının tellerini unutma endişesi ile yaşıyorum.

Sen belki de aklından ve kalbinden beni silmek üzere olsan da bu hücrede, parmaklıkta her seslenişte seni duyuyor olacağım ve attığın her adımda, her uykuda seni saklayıp, sayıklayıp sen olacağım.

Yürüdüğüm her caddede seni soruyorlar. Herkese senin ne kadar güzel güldüğünden bahsediyorum. Seni görüp, sana imreniyorlar. Bunun ne kadar büyük bir durum teşkil ettiğini, benim için bilemezsin.

Bilmek istediğim tek bir hata da kusurda gitmemen benim için yaşam ve nefes kaynağıdır. Ama unutma ki, benim yaşam kaynağım da hücreme dolan nefeste senin güzel gözlerinde açan çiçeksi cennet bahçendir.
  Her durumda sana, senin gibi olmak için, senin her ellerinde açan nefesi, soluğum diye yutuyorum, bunu zihninden çıkarma, her yere haberdar ettim. Cennetin bahçeleri sen diye bana açılıyor, bunu yüreğinde soluma.

Canımın Baş Tacı olmana gerek saydığım her heceyi sen diye dikiş tutturdum, kanayan yarama. Yüreğimin attığı her düşte, seni soluk aldım, belki bilemezsin saydığın kelimeleri, titrettiğin bedenime tutturdum.

Şarkı diye seslendirdiğim, her yürüyüşte biraz daha yorularak, senin beni dinlendirdiğin yere geldim güzel kalbine. Orada yaşattığın için teşekkür ederim. Bir şiire de sen dahil oldun, cennet yüzlü çiçeğime efsun kattın.

Canımın baş tacı, yüreğimin darağacı
Senin gözlerin, yüreğimin tacı
Yüreğim, senli derin bir acı
Senli bir dünyaya çevriliyorum.

Mutluluğuma derin gizler içindeyim
Sana, senli derinlerdeyim
Güzel gözlerinin içindeyim
Bir ömür cennetimsin dizlerinin dibindeyim

Artık yaşanmaz hale gelen garipteyim
Seni düşündükçe bir haldeyim
Aklım almıyor, sen varsın diye
Sen de bitmekteyim

Günler geçiyor, seni tanıyorum
Bittikçe yaşam, sende eriyorum
Nefes aldıkça, seni görüyorum
Ömürlük ezgimsin sende bitiyorum

Bu gördüğüm efsunda kaybettiğim her hecede, güzel gözlerin şifa kaynağımın adresi oluyor, adresi bulamadığım her sokakta saçların gitmeme mecbur sende kalıyor.

Bir bakışın, kurumuş tenime yardımcı oluyor, ben teninin nefesimde bıraktığı, son kelimede kaldım, geri sana dönemiyorum, dönmek eğer güzel yüreğinde, beni işlemekse.
Yanan her ateşte kor olup, güzel kokunla, kendimi birleştirdim, bilirim ki kokunla, yolum aynı yerdedir, tabi bu yaptığım, tövbeye çıkacak, bir dua değilse…

Son defa görmek istesem canından parçayı, canın yolumdur, son attığım nefeste, her heceme seni doldurarak kattım, son kafeste; unutma ki adımın dahi geçmediği yerde, senin güzel yüreğin, yüreğimden geçti.

Sordular adının baş harfini, cennetin ta kendisidir, diyemedim sana, sen gülüşünün cennetini bana getirmedikten sonra, umursamaz edanla tutturdum, her kafesi kendimde, bilinsin ki sen benim Canımın Baş Tacı, sen yüreğimin bir ömürlük ezberinde, attığım her kelime, her hecede, seni sana, herkese seni bir ömür hatırlatacağım…

 İbrahim Dokumacı

Baş Editör: Elif ÜNAL YILDIZ 

Bir Önceki Yazımı Okudunuz mu?

SESSİZLEŞEN YALNIZLIKLAR 

 

Yorumlar (2)

  1. Yıldız TEK GAMLI
    • 20/02/2024

    Muhteşem bir yazı muhteşem bir şiir Kalemine emeğine yüreğine sağlık

  2. […] Canımın Baş Tacı […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İbrahim DOKUMACI

15 yaşından beri yazıyorum. Daha çok romantik ve lirik duygu yüklü yazılar yazıyorum. Himmet Nimet Özçelik Anadolu Lisesi mezunuyum. Aydoģan Yurdu adlı ilk şiir kitabımı 19 yaşında 2020'de çıkardım. Kitabımın içinde romantik şiir ve akrostişler var. Şu an 23 yaşındayım. Aynı zamanda lise'de Özledik Atam isimli Atatürk konulu kompozisyon yarışmasında da ilçe birinciliğim var.