Yazmanın Büyülü Serüveni

Yazmanın Büyülü Serüveni

Yazmanın Büyülü Serüveni

Yazma İsteğinin Yükselişi

Son zamanlarda kelimelerim adeta birikti. İçimde yazma isteği soluksuzca büyüyor.

Masallardan Romanlara

Masallarla çocuklarımı büyütürken, bir gün o masalları kağıda dökeceğimi hiç düşünmemiştim. Roman yazmanın eşsiz bir serüven olduğunu bilemezdim. Bir romanda kendini aramak ne müthiş bir hismiş meğer.

Yazmanın Keşfi

Yazmaya başlamadan önce, yazmanın benim için bir tutku olacağını öngörememek ne kadar kötüymüş. İnsanlardan kaçıp satırların arasında kaybolmayı çok seviyorum. Her gün yüreğimden dökülen inciler daha da güzelleşiyor. Sanki yıllardır kayıpmışım da kendimi yeniden bulmuşum gibi. Yazmaya başlayınca yeniden var olduğumu hissettim. Ne kadar eşsiz ve derin bir his…

Günlükten Edebi Yolculuğa

Çok küçük yaşlarda günlük tutarak başlayan bu yolculuğun hiç bitmemesini istiyorum. Zaman ve mekân fark etmeksizin, beynimde dans eden kelimeleri kağıtla buluşturmak bana çok iyi geliyor. Söylenmemiş tüm sözler, o bembeyaz kağıtlarda yerini buluyor.

Kalemimin İzleri

Yazdıklarımın bir gün çocuklarıma ayak izi olacağını bilmek beni daha da motive ediyor. İşte tam da bu yüzden kalemimin susmamasını istiyorum. İzlerim silinmesin.

Satır Aralarında Kendini Bulmak

Koskoca evrende kaybolduğunu düşündüklerinde, üç yapraklı gonca çiçeklerim satır aralarında kendilerini bulsunlar. Bir tek bunu dilerim.

Tutkuların Peşinden Gitmek

Yıllar sonra düşlemekten korkmamayı öğrendim. Hayat, öğrenmek isteyene çok güzel bir öğretici. İyi ki geç de olsa tutkularımın peşinden gittim. Bu satırları, küçük bir tavsiyede bulunmak için yazdım.


Ne olur hayallerinizin peşinden gidin. Keşke dememek için düşlemekten vazgeçmeyin. 

Sevgi ile kalın… 

Ayşe Kayacan

Editör: Murat Çatal

Genel Yayın Yönetmeni: Elif Ünal Yıldız

Yazının bütünü yazarına aittir.

Bir önceki yazımı okudunuz mu?

DENGE

 

Yorumlar (1)

  1. Yıldız Tek Gamlı
    • 10/07/2024

    Kaleminiz daim olsun ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayşe KAYACAN

29/07/1987 Balıkesir doğumluyum. Sosyal bilimler bölümü lise mezunuyum. 3 çocuk annesiyim Balıkesir Bengi ses gazetesinde 3 yıldır köşe yazarlığı ve muhabirlik yapıyorum Mutluluk ormanı cesaret suyu adında bir masal kitabım var.