Yağmurlu Gecede Korku ve Yardım

Yağmurlu Gecede Korku ve Yardım

Yağmurlu Gecede Korku ve Yardım


Beklenmedik Karşılaşma

Yağmurlu bir gecede, hem üşümüş hem de ıslanmıştım. Bir an önce evime gitmek için hızlı adımlarla ıslak kaldırımlarda yürüyordum. Yağmurdan korunacak bir yer yoktu. Bir ses duydum ve irkildim. Çok korktum. Sağıma baktım, bir şey yoktu. Hemen soluma baktım ve sesin harabe bir evin bahçesinden geldiğini fark ettim.

Yardım Çağrısı

“Birisi bana yardım etsin! Yok mu kimse? Buradayım, imdat!” Bu yardım çığlıklarını duyunca, hemen harabe evin bahçesine gittim. Boylu boyunca yerde yatan, kanlar içinde bir adam gördüm. Her yerde kan vardı ve adam çok kan kaybetmişti. Korktum, panikledim ve ne yapacağımı bilemedim. Bir an için oradan kaçmayı, görmezden gelmeyi düşündüm. Ama iç sesim, her ne olursa olsun yardım etmem gerektiğini söylüyordu.

İlk Müdahale

Hemen cep telefonumu çıkardım, ama korku ve panikle 112’yi aramak bir anlığına aklımdan çıktı. Birkaç saniye sonra, nihayet aradım. “Buyurun, ben Kemal. Acil durumunuz nedir?” dedi telefondaki ses. “Çok acil bir ambulans gönderin buraya!” dedim panikle. “Öncelikle sakin olun beyefendi, bana isminizi söyleyin lütfen,” diye karşılık verdi. Kekeleyerek, “Hi… Hi… Hilmi,” diyebildim. “Burada bir adam yatıyor, kanlar içinde, karnında bir bıçakla,” dedim.

Soğukkanlı Olma Çabası

Telefondaki kişi beni soğukkanlı olmam konusunda uyardı ve bıçağa dokunup dokunmadığımı sordu. “Dokunmadım, hem de hiç dokunmadım!” dedim korkuyla. “Güzel, sakın dokunmayın. Hayati bir organa zarar verebilirsiniz. Sizden bir şey yapmanızı isteyeceğim. Çok korktunuz ve paniksiniz, ama şimdi soğukkanlı olmalısınız, hem kendiniz için hem de yaralı için.”

Yardım Süreci

Yaralının bilincinin açık olup olmadığını sordular. Olay yerine dönüp yaralı adama baktım. Sadece nefes alabiliyor, kan kaybediyor ve yağmur hala yağıyordu. Telefonda, “Yaralının kanayan yarasına basınç uygulamanız lazım. Temiz bir bezle yapabilirsiniz,” dediler. Etrafta temiz bir bez bulamadım, bu yüzden elimle yaralı adamın yarasına bastırdım. Böylece kan akışını yavaşlattım. Telefonda, “Kesinlikle bıçağa dokunmayın,” diye tekrar uyardılar.

Olay Yeri

Olay yerinin adresini istediler ama panik içinde hatırlayamadım. Nihayet adresi verdim. “Olay yerini terk etmeyin, Hilmi bey. Ambulans ve polis en kısa zamanda orada olacak,” dediler. Yarım saat boyunca hiç tanımadığım bir adama yardım ettim. Üstüm başım kan içinde kalmıştı. Ambulansın sirenlerini duydum. “Buradayım, yardım edin!” diye bağırdım. Ambulans geldi ve yaralıyı sedyeye aldılar.

Sonrası

Polis olay yerine geldi ve benden parmak izi ve svap örneği aldı. Telefonumu da verdikten sonra, “Yarın karakola gelip ifadenizi vermeniz lazım. Şimdilik bu kadar,” dediler. Olayın şokunu atlatamamıştım, bir taksiye binip eve gittim. Üstüm başım kan içindeydi. Önce duş aldım, sonra yattım. Yatarken yaralı adam gözümün önüne geldi. İnşallah yaşar, ölmez diye dua ederken uykuya daldım.

Sevgilerimle Soner Irmak

Editör: Murat Çatal

Genel Yayın Yönetmeni: Elif Ünal Yıldız

Bir önceki yazımı okudunuz mu?

Serkan

 

Yorumlar (1)

  1. Yıldız Tek Gamlı
    • 12/07/2024

    Çok güzel bir bilgilendirme olmuş ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soner IRMAK

1982 KOCAELİ/GEBZE doğumlu altı çocuklu bir ailenin en küçük çocuğuyum. Çocukluğum Gebze'de geçti. Bekarım lise mezunuyum. Özel bir şirkette tam zamanlı çalışıyorum. Kalemin gücü platformunda kitap çılgınlar kitap kardeşliğinde bulunuyorum. Yazar ve şairler (YAZŞADER) derneğinin KOCAELİ İl temsilcisi olarak görev aldım. Özel bir sebepten dolayı (YAZŞADER) derneğinden ayrılma kararı aldım. YAZŞADER derneği adı altında ADANA BURSA İSTANBUL TÜYAP kitap fuarları dahil birçok kitap fuarlarına da katılım sağladım. Babamı akciğer rahatsızlığından dolayı kaybettim ve kendimi en iyi şiirle anlatabileceğimi hissettim. Şiir yazmak bana bir terapi gibi geldiğini hissedince yazdığım şiirleri kitap hali fikri doğdu ilk şiir kitabım olan HAYATIMDAKİ SAYFALAR isimli şiir kitabımım doğdu. Yazmaya doymadım yazdıklarımı ikinci şiir kitabımla taçlandırmak istedim ve ANKA’NIN GÖZYAŞLARI isimli şiir kitaplarım doğdu. Bu arada SPOTİFY ve 250 platformda kendi sesimle kendi yazdığım şiirleri seslendirdim. Ayrıca şarkı sözü de yazıyorum. Bu yolda beni yalnız bırakmayan İbrahim AKDENİZ kardeşime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.