GÜNLÜK ENERJİ AKIŞINI DEĞİŞTİREBİLECEK MİNİ RİTÜELLER

GÜNLÜK ENERJİ AKIŞINI DEĞİŞTİREBİLECEK MİNİ RİTÜELLER

Spiritüel alanda bir yaşama geçtiğimden bu yana günlük spiritüel ( manevi) birkaç uygulamanın hayatıma nasıl dokunduğunu, var olan enerjiyi olumlu yönde nasıl değiştirdiğini bir bir gözlemledim, deneyimledim…

Bunlardan kolayca uygulayabileceğiniz birkaçını da sizlerle paylaşmak istedim.

Bu spiritüel uygulamaları bir rutin haline getirdiğinizde yaşamanızda farkındalık yaratacak, küçük sihirli dokunuşlarla sizleri gülümsetecek ve belki de hayatınızda yaratma arzusunda bulunduğunuz niyetlerinize dair başka başka olasılıkların kapılarını aralamanıza destek olacak.

Başlamak için küçük ama keyifli ritüellerden bahsedeceğim. Burada en önemli nokta, rutin haline getirerek enerjiyi akışını bir düzen içerisinde ilerletmektir

 

MUM YAKIN

 Mum yakma gibi  basit bir eylemin  deneyiminin ne kadar merkezleyici ve sakinleştirici olabileceğine her zaman hayret etmişimdir. Sabah makyajınızı yaparken, kitap okurken, iş yerinde masanızda veya yatmadan önceki son 10 dakikanızda mum yakın. Doğal mum tercih etmek önemlidir ama zorunlu değildir. Açık renk mumları tercih edin. Bir mumu ASLA üfleyerek söndürmeyin.

 

KRİSTAL ( DOĞAL TAŞ) TAŞIYIN

Bir kristali avuçlarınızda birkaç dakika tutmak ve onun enerjisi üzerine meditasyon yapmak, bu sihirli araçlara kısa sürede bağlanmanın harika bir yoludur. Ayrıca yastığınızın altına seçeceğiniz kristalle de uyuyabilirsiniz. Ben genelde ametist ve pembe kuvars’ı seçiyorum ancak burada doğru yok, yanlış yok. Kendi seçim ve enerjinize güvenin.

 

KAHVE/ÇAY KARIŞTIRIN

Sabah kahvenizi veya çayınızı yudumlarken bir kaşıkla saat yönünün tersine karıştırarak olumsuzlukları gününüzden uzaklaştırın.  Karıştırma sırasında yaşadığınız ya da yaşama olasılığı olan olumsuzlukları olumluya çevirmeye niyet edin. Etkisine siz bile inanamayacaksınız.

GÜNEŞİ SELAMLAYIN

 Güneşi selamlayın. Havanın illa ki güneşli olmasına gerek yok. Temsili bir selamlama da, güneşin parlak ve sıcak enerjisini sizinle buluşturacaktır. Derin bir nefes alın ve kollarınızı başınızın üzerine kaldırın. Ardından dua duruşunda ellerinizi kalbinize götürün. Bir derin nefes daha alın ve öne doğru eğilerek bükülün. Bir derin  nefes daha   ve başınızı ve gövdenizi yarım kaldırın, sonra tekrar aşağıya eğilin. Son olarak, son bir derin nefes alın ve kollarınızı yukarı kaldırarak doğrulun ve  ellerinizi bir kez daha kalbinizin üzerine koyun. Kendinize ve evrene teşekkür ederek bitirin.

ESANSİYEL YAĞ SÜRÜN

İçinde doğal taş bulunan ve esansiyel yağ ile dolu küçük bir şişeyi her zaman yanınızda bulundurabilirsiniz. , Ne zaman biraz ruhsal canlanmaya ya da odaklanmaya ihtiyaç duysanız, bileklerinize ya da kulaklarınızın arkasına biraz bu yağdan sürün ve derin nefes alın. Benim tercihim genelde lavanta ya da gül yağı oluyor.

BİTKİSEL ÇAY İÇİN

 Bitkisel çaylardan vazgeçmeyin. Her gün bir fincan şifalı bir bitkinin çayını yudumlamak, damağınızda o tadı hissetmek ve içerken şifalanmaya niyet etmek enerjinizi olumlu yönde etkileyecektir. Hibiskus, yabanmersini, böğürtlen vb.

 

CİLT BAKIMI YAPIN

Nemlendirici veya diğer cilt bakım ürünlerini uygularken sessiz ve dikkatli olmak ya da makyajınızı yaparken göz kamaştırmak için başlarken niyet edin. Nasıl görünmek istediğinizi cildinize söyleyin. Kullandığınız krem ya da makyaj malzemeleri ile konuşarak onları görevlendirin. ( Örn; Bugün seninle daha ışıltyılı görünmeyi seçiyorum, Bugün gözlerimi daha anlamlı ve gözalıcı hale getiriyorum vb) Cildiniz ve eşyalarınız ile konuştukça yaratım yaptığınız enerjinin nasıl da tezahür ettiğini deneyimleyeceksiniz.

 

SEMBOLLERİ KULLANIN

 İşaretler, rünler ve diğer sembollerle çalışmaktan hoşlanıyorsanız,  koruma veya şans sembolleri çizebilirsiniz.; O gün korunmak için Rune ALGIZ sembolü, bir GÖZ sembolü ya da mutlu gelişmeler yaşamak için Rune Sembollerinden GEBO’yu sol bileğinizin içinne kırmızı kalem ile çizebilirsiniz.

 

ASTROLOJİYİ TAKİP EDİN

  Günlük astrolojik geçişleri takip eden beğendiğiniz bir uygulama ya da Astrolog’u okumak / dinlemek için her sabah biraz zaman ayırın, o gün bizi ne tür enerjilerin beklediğine dair fikir sahibi olmak, enerjiyi yönetmemize yardımcı olabilir. ( Unutmamalıdır ki, genel yorumlanan günlük astrolojik yorumlar kolektife aittir. Tamamen alıp kabul etmeden önce ilginç bir bakış açısı olarak bakmak, o enerjiyi tamamen emmemize engel olur)

 

Hayatımıza , günlük rutinlerimize ekleyebileceğimiz küçük ritüel dokunuşlardan bahsettik. Bazen küçük bir kanat çırpışın, ne kadar büyük bir etki yapabileceğini unutmayın…

Yorumlar (0)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Simla HALICIGİL

1975 İzmir Doğumluyum. Uzun yıllar Turizm sektöründe İnsan Kaynakları Yöneticiliği'nin ardından, Spiritüel Danışman, Tarot Danışmanlığı, Bilinçaltı, Nefes , Meditasyon Terapisti ve kadim Rune Sembolleri ile çalışan bir Runolog olarak katkı sağlamaya çalışıyorum. Üzerinde halen çalışmaya devam ettiğim bir kitap ve mevcut devam eden eğitimlerim mevcut.