Buzlar Kraliçesi

Buzlar Kraliçesi

Buzlar Kraliçesi

     Beyaz tenine yapışmış lacivert pareosuyla saçlarını toplayarak çıkıyordu koyu mavi denizden. Deniz kızını andırıyordu adeta ve büyüleyici bir güzelliği vardı.

Güneş gözlüğünü taktı, kahve fincanını aldı ve koyu mavi denize bakan sandalyesine oturdu, derin derin daldı uzaklara. O çok güzel yüzüne yerleşen donuk ifade ile belli ki kendince koruyordu kendini dış dünyadan, zira kendisine yaklaşmak pek de mümkün görünmüyordu.

      Denize dalan gözlerini sağ omzunda beyazlar içinde beliren küçük kız çocuğu döndürdü dünyaya. Topladığı saçlarını açtı, güneş gözlüğünü çıkarttı kadının sonra başını okşadı. Hayret izin vermişti Buzlar Kraliçesi, öylece izliyordu küçük kızın kendisine dokunuşlarını.

Masum, savunmasız donuk bakışlarıyla öylece izliyordu. Güçlü gibi görünse de çok ürkekti. Zira toplumuzda güçlü görünmenin sert görünmek ve duygularını saklamak ile ilgili olduğuna dair yanlış bir algı varken, dikkatli bakıldığında kadının ürkekliğini ve acı çektiğini görmek zor değildi. Buzlar Kraliçesi ne kadar donuksa küçük kız da o kadar sıcaktı.

Evrenin her şey zıddıyla çalışır yasası işliyordu yani. Küçücük elleriyle kadının başını kalbine yatıran kız çocuğu nasıl da ilaç olmuştu Kraliçe’ye. O da neydi, Buzlar Kraliçesi gülümsemişti. Ateş nasıl da eritmişti buzu. Demek sen çocukluğunu kaybettin Kadın, ondan buz tutmuş ruhun. İçinde kaybettiğin kız çocuğunu özlediğin için mi izin verdin o kıza. Belki de sana ait olanı sana getirmekle görevlendirilmiştir. Hem hayat tüm parçalarınla yaşayabildiğin de güzel.

        Ne o tamamlandınız mı siz? Birlikte kumsalda yürümeye başlamışsınız. Eksik parçanı bulmak sana çok yakıştı kadın. Ruhundaki buzlar çözülünce nasıl güzelleştiğini uzaktan görmen lazım. Çok uzaklaştınız. Yolun açık olsun o halde Buzlar Kraliçesi, Selametle…

LEYLA BACAKSIZ

Editör: Sonay Bilgi ARABACI

Baş Editör: Elif ÜNAL YILDIZ

Sayfamı Ziyaret Etmek İster misiniz?

Yorumlar (3)

 1. Leyla BACAKSIZ
  • 5/03/2024

  Çok teşekkür ederim.

 2. Azem CANER
  • 3/03/2024

  Yolu açık olsun yüreğinize sağlık 😇

 3. Bekir SEVİK
  • 2/03/2024

  Kaleminize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leyla BACAKSIZ

03.08.1989 yılında Mersin’de dünyaya geldim. Yaklaşık 18 yıldır Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşamaktayım. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Bir kurumun muhasebe bölümünde çalışmaktayım. Okumak ve yazmak hayatımın en önemli iki parçası. Belli başlı bazı spiritüel alanlarla da ilgilenmekteyim. Okuma ve yazmanın verdiği bilgi ile ve spiritüel alanın verdiği ışık ile toplumun yolunu aydınlatmayı hedeflemekteyim.