Bir Merhaba’ydı Hayat

Bir Merhaba’ydı Hayat

Bir Merhaba’ydı Hayat…

   Bir Merhaba ile başlar her şey insan ilişkilerinde. O merhabalar bazen çok güzel insanlara çıkar ve çok güzel kapılar açar. Bazen de zorlu insanlara çıkar ve tekamül yolculuğumuzda tecrübeler yaşatır bize.

   Karşılaşılan her insanın bir sebebi vardı ve hepsi de gerekliydi. En kötü insan dediğimizin bile ki.. hayat iyi ve kötü üzerine çalışmıyordu, sadece öğrenme ve deneyim üzerine çalışıyordu.

Her insan bize bir şeyler öğretmeye geliyordu hayatımıza. Bu yüzden iyi insan hediye, kötü insan tecrübe cümlesini duyarız. Hayatımıza giren herkese iyi-kötü diye bakmaksızın bize öğretmeye çalıştığı şeyi alırsak ders zaten bitiyor. Sonucu ya güzel bir hediye ya da tecrübe. İnanın ki ikisi de çok kıymetli.

   Bazı tecrübeler var ki hayatta öğrettikleri ve kazandırdıklarının hiçbir maddi karşılığı yok. Genelde en değerli tecrübeler en ağır acılardan sonra gelmekteydi ve insanı biraz zorlasa da bambaşka bir insan çıkartmaktaydı ortaya.

   Her insan bir görevle dünyaya gelmekteydi ve yaradılış gereği geldiği görevle hizmet etmekle yükümlüydü.

   Mesela, bir insan sevgi tanımını öğretmek için gelmişse yeryüzüne, sevgi tanımını bilmeyen bir bireyle karşılaşacak, birey öncesinde sevgisizlik deneyimi yaşayacak sonrasında deneyimleri sonucunda gerçek sevgiyi öğrenecektir.

    Çünkü tanımların artı ve eksilerini de görüp kabul edince bitiyordu ders. Ya da kendi değerini bilmeyen bir birey narsist ya da bencil bir bireyle karşılaşacak, kendi değerini öğrenene kadar ders devam edecekti.

Bu yüzden iyi ve kötü insan yoktur. Hepimiz birbirimiz için görevli varlıklarız. Kimin hangi derse ihtiyacı varsa o deneyimi yaşayacak insanlarla karşılaşıyoruz hepsi bu.

   Bu dünyadaki dersleri ve deneyimleri tamamlayınca ne mi oluyor peki? Sınav bitiyor ve başka bir evreye doğru yol alıyoruz. Adına ister ölüm deyin, ister başka bir dünya deyin, ister başka bir evre deyin, hepsi aynı kapıya çıkıyor.

   Bütün hayatlar boyunca deneyimlerinizin kolaylıkla geçmesi dileklerimle.

Leyla BACAKSIZ 

Editör: Sonay BİLGİ ARABACI

Genel Yayın Yönetmeni: Elif ÜNAL YILDIZ 

Diğer Yazılarıma Göz Atmak İster misiniz?

SEVGİ HER ŞEYİN İLACIYDI

Yorumlar (0)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leyla BACAKSIZ

03.08.1989 yılında Mersin’de dünyaya geldim. Yaklaşık 18 yıldır Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşamaktayım. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Bir kurumun muhasebe bölümünde çalışmaktayım. Okumak ve yazmak hayatımın en önemli iki parçası. Belli başlı bazı spiritüel alanlarla da ilgilenmekteyim. Okuma ve yazmanın verdiği bilgi ile ve spiritüel alanın verdiği ışık ile toplumun yolunu aydınlatmayı hedeflemekteyim.