Sokak çocuğu!!

Sokak çocuğu!!


Sokak çocuğu!!

Bilirim karanlık gecelerin ürkütücü sokaklarını,
Sessiz ve soğuk, karton üstünde uyuyan evsizlerin sokaklarını.
Geçmeyeceğin, adım atmayacağın, belki de hiç sevmeyeceğin sokaklarını.
Bilirim, o sokaklarda umutsuzca bekleyen çocukların umutlarını.

Gündüzleri elinde bir gül, seni bekler sokak çocuğu,
Geceleri ise gökyüzüne yansıtır o gülü, sen gör diye.
Ama bilirim, sen o gülü görmeden,
O sokak çocuğu, gecenin ayazında sabaha ermez.

Bu şiirimde, şehirlerin karanlık ve ıssız sokaklarında, toplumun göz ardı ettiği hayatların derin bir resmi çiziliyor. Karanlık gecelerin ürpertici atmosferinde, karton üzerinde uyuyan evsizlerin sessiz dramları ve sokak çocuklarının umut dolu bekleyişleri anlatılıyor. Gündüzleri ellerinde taşıdıkları bir gül ile, geceleri gökyüzüne yansıttıkları umutlar, bu insanların iç dünyalarını ve çaresizliklerini gözler önüne seriyor.

Karanlıkta kaybolan umutlar, görünmeyen çabalar ve sessizce yaşanan sevgiler, bu insanların hikayesini dile getiriyor. Sokakların soğuk yüzünde yaşanan bu dramlar, toplumsal bir sorumluluk çağrısı yapıyor. Evsizlerin ve sokak çocuklarının yaşadığı bu zorlu hayatlar, içli ve dokunaklı bir dille ifade ediliyor.

Her bir dize, bu insanların sessiz çığlıklarını ve umut dolu bekleyişlerini yansıtıyor. Görünmez hayatların varlığı, toplumun onlara karşı olan sorumluluğunu vurguluyor. Sokakların sessiz tanıkları olan bu insanlar, dokunaklı anlatımıyla birer sembol haline geliyor ve okuyucunun zihninde derin izler bırakıyor.

Erol Atlas

Editör: Murat Çatal

Genel Yayın Yönetmeni: Elif Ünal Yıldız

Bu yazının bütünü yazarına aittir.

Bir önceki yazımı okudunuz mu?

HEY YÂR, ÖLÜM MEVSİMİ GELDİ GELİYOR…..

 

Yorumlar (0)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erol ATLAS

1961 VAN dogumluyum evliyim. Üç çocuk babasıyım. Van'ın kırsal kesiminde gecekondu misalı kerpiç evde Bekçi Mustafa' nın, ev kadını Şefika'nın 4. Çocugu olarak dünyaya geldim. Yazmayı çok seviyorum. Yazılarım hayatın izlerini taşıyor. Sizleri de Yazılarımı okumaya davet ediyorum