MUTLULUK BİR BAKIŞ AÇISIDIR

MUTLULUK BİR BAKIŞ AÇISIDIR

MUTLULUK BİR BAKIŞ AÇISIDIR

Nimet yâda şikayet sebebi bizim düşünce yapımızdan kaynaklıdır. İçtenlikle gülümseme, mutlu olabilmek için kendimize yapabileceğimiz en büyük iyiliktir.

Mutluluk veya mutsuzluk birer proaktif davranış seçimidir. Bizler proaktif insanlar olarak kendi fiziksel ya da sosyal havamızı yanımızda taşıyabiliriz.

Böylelikle çabalarımızı değiştirebileceğimiz şeylere odaklayarak, kontrol edemeyeceğimiz şeyleri de kabullenerek mutlu olabiliriz.

Örneğin, hava durumu gibi…

Yağmurun yağması bizim kontrolümüzde değildir ancak şemsiye kullanarak kendimizi yağmurdan koruyabilir ya da Yağmurun tene değerek oluşturduğu hissi deneyimleyerek sevmeyi tercih edebiliriz.

Bu tercihler bizim kontrolümüzde olan kısımdır.

Dolayısıyla; Mutluluk iki bakış açısıyla mümkündür.

1.Değiştirebileceğimiz şeylere odaklanmak

2.Kontrol edemeyeceğimiz şeyleri kabullenmek

Nuray BİNGÖLLÜ

Baş Editör: Elif ÜNAL YILDIZ 

 

Etiketler:

#mutluluk

Yorumlar (1)

    • 9/04/2024

    Good but not real...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nuray BİNGÖLLÜ

1985 yılında İstanbul'da doğdum. İki çocuk annesiyim. 2003 yılında Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun oldum. Eğitim hayatıma Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünü okuyarak devam ettim. Acıbadem Hastaneleri dahil olmak üzere çeşitli özel kurum ve kuruluşlarda Acil Servis Sorumlu Hemşiresi, Poliklinikler, Ameliyathane , Nöroloji ve Onkoloji gibi birimlerde sağlık personeli ve bir dönem başhemşire olarak görev aldım. 2011 yılında dünyaya gelen ilk çocuğumu kendim büyütme isteğim nedeniyle iş hayatıma bir süre ara verdim. Eşim Aile Danışmanı E.Ferit Bingöllü ile birlikte, bilgi birikimimiz ve hayat tecrübelerimizi kullanarak, insanların hayatına olumlu yönde dokunabilmek niyetiyle yepyeni bir rotaya yelken açtık. Bu amaçla Gebze Teknik Üniversitesi ; * Aile Danışmanlığı * Evlilik ve İlişki Danışmanlığı * Aile ve Yaşam Koçu *Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği * Nefes Koçluğu eğitimlerini tamamladık. Şuanda Yazımı devam eden bir kitabım var.