MUTLULUK BİR BAKIŞ AÇISIDIR
- Yazar: Nuray BİNGÖLLÜ
- 4 Nisan 2024
- 97 kez okundu
![MUTLULUK BİR BAKIŞ AÇISIDIR](https://fisildayankalemler.org/wp-content/uploads/2024/04/IMG-20240404-WA0042.jpg)
MUTLULUK BİR BAKIŞ AÇISIDIR
Nimet yâda şikayet sebebi bizim düşünce yapımızdan kaynaklıdır. İçtenlikle gülümseme, mutlu olabilmek için kendimize yapabileceğimiz en büyük iyiliktir.
Mutluluk veya mutsuzluk birer proaktif davranış seçimidir. Bizler proaktif insanlar olarak kendi fiziksel ya da sosyal havamızı yanımızda taşıyabiliriz.
Böylelikle çabalarımızı değiştirebileceğimiz şeylere odaklayarak, kontrol edemeyeceğimiz şeyleri de kabullenerek mutlu olabiliriz.
Örneğin, hava durumu gibi…
Yağmurun yağması bizim kontrolümüzde değildir ancak şemsiye kullanarak kendimizi yağmurdan koruyabilir ya da Yağmurun tene değerek oluşturduğu hissi deneyimleyerek sevmeyi tercih edebiliriz.
Bu tercihler bizim kontrolümüzde olan kısımdır.
Dolayısıyla; Mutluluk iki bakış açısıyla mümkündür.
1.Değiştirebileceğimiz şeylere odaklanmak
2.Kontrol edemeyeceğimiz şeyleri kabullenmek
Nuray BİNGÖLLÜ
Baş Editör: Elif ÜNAL YILDIZ
İlgili
Etiketler:
#mutlulukYorumlar (1)
Bir yanıt yazın Yanıtı iptal et
![](https://fisildayankalemler.org/wp-content/uploads/2024/04/IMG-20240404-WA0043.jpg)
Nuray BİNGÖLLÜ
1985 yılında İstanbul'da doğdum. İki çocuk annesiyim. 2003 yılında Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun oldum. Eğitim hayatıma Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünü okuyarak devam ettim. Acıbadem Hastaneleri dahil olmak üzere çeşitli özel kurum ve kuruluşlarda Acil Servis Sorumlu Hemşiresi, Poliklinikler, Ameliyathane , Nöroloji ve Onkoloji gibi birimlerde sağlık personeli ve bir dönem başhemşire olarak görev aldım. 2011 yılında dünyaya gelen ilk çocuğumu kendim büyütme isteğim nedeniyle iş hayatıma bir süre ara verdim. Eşim Aile Danışmanı E.Ferit Bingöllü ile birlikte, bilgi birikimimiz ve hayat tecrübelerimizi kullanarak, insanların hayatına olumlu yönde dokunabilmek niyetiyle yepyeni bir rotaya yelken açtık. Bu amaçla Gebze Teknik Üniversitesi ; * Aile Danışmanlığı * Evlilik ve İlişki Danışmanlığı * Aile ve Yaşam Koçu *Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği * Nefes Koçluğu eğitimlerini tamamladık. Şuanda Yazımı devam eden bir kitabım var.
Benzer Yazılar
- Elif AY
- 24 Temmuz 2024
- Yaşar GELER
- 22 Temmuz 2024
- Ozan Kasım KOL
- 22 Temmuz 2024
- Umut Meriç BERBEROĞLU
- 19 Temmuz 2024
- Havin EZO
- 15 Temmuz 2024
- Elife AKGÜL
- 15 Temmuz 2024
- Nigar KAYA
- 12 Temmuz 2024
- Doğan KARAAĞAÇ
- 1 Temmuz 2024
- Ali YURTSEVEN
- 30 Haziran 2024
Good but not real...