Kim Olsa Korkmaz?

Kim Olsa Korkmaz?

Uçan Hollandalım “İlkkar” ile doğada bir gece kamp yapıyoruz. İlkkar benim ilk aracımın ismi. Bir gece, sokakta bol miktarda köpeğin dolaştığı bir gece. Bu gece, ilkkara hızlı adımlarla geldim. Kapısının anahtarla açtım bindim. Kapıyı çeviklikle kilitledim. Çoraplarımı çıkardım. Yatağıma uzandım… İşte o ses. İşte o ses bu ses.
Şu an sessizleşen ama sessizliği delip gelen ses.
Korkutucu gece gece, bu ne ses
Vahşi bir ses
Dışarıda bu ses

Ses gerçekten tekrar tekrar duyuluyordu. İlkkar’ın tam dibinden gelmeye başladı. Arka bagajın ordan…

Arabaya vurdu. Vahşi hayvan arabanın tam arkasında. Şu an sesini çok net duyuyorum. Bir araba dörtlüleri ve sellektör ata ata geçti. Demek ki yolda bir varlık olduğunu o da gördü. Çok korkuyorum. Arabanın dışında bir varlık var. Ses yapıyor. Bir şey yiyor. Gatır gatır birşey çiğniyor. Sesleri geliyor. Varlığın sesleri ürkütüyor. Bir araba daha geçiyor, onun da farları selektör yapıyor. Sonra kimse gelmiyor. Sokak lambaları da sönüyor. Sonra çok büyük bir ısırık sesi. Sonra sesler daha da yaklaşıyor.

Sonra bir tık sesi, sonra bitiyor…Yaratık ağzı ile bir şeyler yiyordu. Sesleri Geya’ın zihninde canlanıyordu çünkü bir kemikli et yiyiş sesi geliyordu. Gatır gatır yiyordu. Ya yemeği bitiyorsa?

Nefes alış sesleri geldi.
Zincir sesi duyuldu sanki?

Hırıltılı nefes alıyordu. Korkudan yüzümü çeviremiyordum. Yaratık beni duymamalı. Bu ne korkunç bir an ya hu! Diş sesi duydu. Vahşi varlık dişlerini gacırdatıyordu. Geya’nın nabzı kesiliyordu. Bunu yapan korkuydu. Canavarın sesi korkunçtu. Çerez yer gibi kemik yiyordu. Ara sıra da hıçkırıyordu.

Bana bir şey olmaz sözünü demekten bile imtiyaz eden ve çekinen ve korkan bir halde olmuştum. Vahşi varlık, birş eyleri gatır gatır yiyordu.

İlker Bozkurt
18 Eylül 2023 02:52 Alaçatı.

 

Editör: Nigar KAYA

Yorumlar (1)

  1. İlknur
    • 12/10/2023

    Yazılarınızı okudum ve çok farklı bir tarzınız var. Sıradışı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlker Bozkurt

Yazarımız İlker Bozkurt 20 Ocak tarihinde, Gücüksu'da dünyaya gelmiştir. İlköğretim yıllarından itibaren eline geçen her türlü kitabı okumaya başlamış, bazı öykü ve hikâyeleri o kadar çok tekrar okumuştur ki ezbere bilmektedir. Çocukluk yıllarını köyde geçirdiği için, kitap bulmak da zorluk çekmiştir. İlkokul yıllarındaki hayali, bilim adamı olmaktır...