ISSIZ DÜŞLER

ISSIZ DÜŞLER

 

Kentin caddelerinde, savrulmuş kaldırımlarda düşüp de yardım edilmemiş, canını bir yana ruhunu sermiş vücutsu bedenleri görmekteydik.

Nefes alıp-verip soluklarında havayı taşıyanlar, benizleri solmuş duvarlarda yeryüzünde kendini kandırmadan yürüyüp gerçek yüzü arıyorlardı.

Binbir yüze karışmış şen yurtlarda birbirine dönük ama hiçbir zaman birine sahip değillerdi.

Oysa ki yaşamda birbirini harcayanlar değil, yanında olanlar kalacaktı. Tütünü sarılmamış evlerde sevgiyi aratmayan çeşitli küller dökülüyordu etrafımızda, göremiyorduk.

Zamanın geçtiğinden bihaber olmakla beraber hiçbir zaman karşımızdakini görmüyor, dertlerimizle savrulup gidiyorduk.

Nice ruhlarda yangınlar çıkmış, acısını duyan olmamıştı.

Belki de dünya denen mezellete daldığımız içindi. 

Kalpler, kör-sağır kesilmiş, vicdanlar susmuştu.

Kendimizin özünü yâr sayıp, karşımızdakinin yüreğini saklı olan vicdanlarımıza sığdırdık, bilmediğimiz hayatlarda nefesimizin kesiştiği keşmekeşlerde daraldık.

Bir tutam acıda bunaldıkça kendimize sardık, çevremizdekilerin bir önemi kalmadı. Hep sustuk, yanıldık, gören-duyan olmadı, sessizce düşmelerini bekledik. Kaldıran olmadı…

 

Editör: Sonay BİLGİ ARABACI

 

https://fisildayankalemler.org/author/ibrahimdokumaci/

 

Yorumlar (1)

  1. Yıldız TEK GAMLI
    • 16/02/2024

    Harika bir yazı ❤️ Yeni yazılarınızı bekliyorum 🥰

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İbrahim DOKUMACI

15 yaşından beri yazıyorum. Daha çok romantik ve lirik duygu yüklü yazılar yazıyorum. Himmet Nimet Özçelik Anadolu Lisesi mezunuyum. Aydoģan Yurdu adlı ilk şiir kitabımı 19 yaşında 2020'de çıkardım. Kitabımın içinde romantik şiir ve akrostişler var. Şu an 23 yaşındayım. Aynı zamanda lise'de Özledik Atam isimli Atatürk konulu kompozisyon yarışmasında da ilçe birinciliğim var.