GİTMEDEN

GİTMEDEN

GİTMEDEN

Bazen geriye baktığımda iyi ki yazar olmuşum diyorum. Yazar oldum demekle “öyle hemencecik” olunmuyor tabii ki de. İlk önce çok kitap okumak gerekiyor ki kelime hazineniz gelişmiş olsun. Yazılarınızın ifade biçimi “size has” üslup bakımından önemli. Sonuçta eser senin imzanla çıkıyor.

Bir de tekrara düşmemek, “kopyala yapıştır” gibi esinlenmek gibi örnekler kanımca olmamalı. Zaten şu anda “edebiyat dünyasında” bir kirlilik var ne yazık ki. “Her eline kalemi alan kendini yazar sanıyor.” Biz yazarlar “aydın, ileri görüşlü, çağdaş ve en önemlisi de cesaretli” olmalıyız. Yoksa çok kitap çıkarmak, “şu kadar kitabım var, ben yazarım” demek… Tek bir şiir kitabı olan değerli şairimiz Ahmet Arif’e çok haksızlık olur. Kanımca…

O kadar çirkin, adına sevda dediğimiz ilişkiler yaşandı ki, sevdiğine mektup atmak için pul parası uğruna hammallık yapan Ahmet Arif’e yazık olur vesselam. Ahmet Arif’in eserleri Türk edebiyatında samimi anlatımıyla ün kazanmıştır. Ayrıca hayattayken yayınlanan Hasretinden Prangalar Eskittim kitabı, Türk edebiyatında en çok basılan şiir kitabı olmasından dolayı oldukça önemli bir yere sahiptir.

Amacım, sevdiklerim ve vicdanımla barış içinde ve huzurla dolu olmaktır. Umarım sizin için de aynısı olur, çünkü her hâlükarda yaşlanacaksınız. Başkalarının yüreğinde “sıcacık hatırlanmak” isterim. Ama hatırlanmak için önce gitmek gerekir. Bu hikayeden, şu yoldan ya da gönülden. Bizden önceki “yazarlar gibi” gittiğimizde kıymet bilinsin istemiyorum ki ben. Henüz nefes alıyorken, değeri bilinsin istiyorum “edebiyatçı yazar” olan kalemlerin. Sustukları zaman kalemimin ne önemi var ki?

Çağlarını yaşamak istemiyorum. Ben buradayım ve kalemim henüz susmadı. Seni bekliyorum: hafif aydınlanmış bir cadde başında. Hadi çık gel!

Semanur PERİM

Editör: Murat Çatal

Genel Yayın Yönetmeni: Elif ÜNAL YILDIZ 

DİĞER YAZILARIMIZA BAKMAK İSTER MİSİNİZ?

Yorumlar (0)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Semanur PERİM

14.02.1973 Lüleburgaz Kırklareli doğumluyum. Uzun yıllar yerl basın vekendi blog sayfamda yazdım. Değerli hocam "Celil GÜVEN" Bu yazılarımı okuyup bana cesaret vererek "Mum olan ışığımı,Kaleme çevirerek" Siz okurlarıma olan yolculuğum başladı. Kısaca: "Kitap kokusu ile ,Evlat kokusu arasında " Kalmış Bir anneyim. Altı tane adım ile basılmış kitabım, Üç tane "Antoloji"eserim var. Halen yazmakta olduğum NÜKTELER Kitabımla yolculuğuma devam ediyorum.Kitap okumayı sevmeyen bir Toplumda "YAZAR" olup yüreğinize dokunmak ve "Tekrar Kitap SEVGİSİ" Kazandırmak gibi masumca bir isteğim var. Belki: Bir kaçınız kalemim ile tanışıp Okumayı daha çok sevebilir Ne dersiniz...?