BU FIRSATI KAÇIRMAYIN!

BU FIRSATI KAÇIRMAYIN!

Ülkemiz son yıllarda tüketime o kadar yöneldi ki doyumsuzlukla beslenir oldu. Hep daha fazlasını isteme hastalığı ile kan kaybetmekle karşı karşıya kalır oldu. Bu süreç bizlere iyi geliyor sanıyoruz. Ancak ne zaman ki yetinmeye başlarız ve ne zaman ki elimizdekilerin kıymetini biliriz. İşte o zaman bu savurganlık hastalığımız yerle bir olur.
Tüketen bir toplumdan, üreten bir topluma geçmemiz bizi ayağa kaldıracak bir bir hamle olacaktır. Ülkemizde 2023 verilerine bakacak olursak istihdam sayısı 31 milyon 837 bin kişi yani orana vuracak olursak % 47.7 olarak saptanmıştır. Buradan bakınca ülkemizin neredeyse yarısından fazlası, çalışan nüfusa yük olmaktan ileri gidememektedir.
Hangi sektöre bakarsak bakalım, tüketim açık ara farkla önde seyrediyor. Toplum olma bilincinin kaybolmaya yüz tuttuğunu buradan net bir şekilde görüyoruz. Alınması gereken birçok aksiyon varken, bizler kolaya olan ilgimizi burada da ortaya koyup; Teknolojik sektöre yönelimimizle yine pasif nüfusu arttırmaya gayret ediyoruz.
Liyakat kavramıyla uzaklaşmış olmamıza bağlayabiliriz, tüm süreci. Hayatımızın neredeyse her aşamasına yerleştireceğimiz kalite kavramı; bizlere şekil verecek en temel olgular arasında yer alıyor. Asıl soru şu: “Bizler kendimize ne kadar değer veriyoruz?” Bu son süreçte bu denli pasif gelire yöneliminde sosyal medyanın büyük rol oynadığı ortada! Çünkü gencecik insanlar gözlerinin önünde hayalini kurdukları hayatı yaşamakta; haklı olarak “Benim ne eksiğim var?” şeklinde düşünce geliştiriyor. Bu düşünce şekli sebebiyle sosyal medyaya yönelim Dünya çapınca sosyal medya kullanımı, 2023 yılı itibariyle 4.76 milyara ulaşmıştır. Bu oranı ülkemiz için gözlemlediğimizde 2023 yılının ilk ayında Türkiye’deki internet kullanıcılarının sayısı 71,38 milyona ulaşmış durumda. Bu da toplam nüfusun yüzde 83,4’üne denk geliyor.
Bu söylemlerin tamamının sağlamasını hemen yapayım astrologlardan eminim ki duydunuz. Bu yıl 26 Mayıs itibariyle Jüpiter ikizler burcunda, bu demek oluyor ki neyle meşgulseniz. Bu sebeple büyüyeceksiniz. Tek tavsiyem doğru tercihlerle ilerlemeniz. Aksi takdirde istemediklerinizi yaşamanız olasılıklar arasında.
Bu verilere bakacak olursak ne kadar verimli bir süreçte olduğumuz gün gibi ortaya çıkacaktır. Tablonun diğer tarafına bakmak bu noktada işimizi kolaylaştıracak. Örneğin yapay zekâ ile beraber bilgiyi harmanlamamız ve bunu kurallara uygun biçimde sosyal medyaya servis etmemiz bize kazanç kapılarını açacaktır. 2024 adının hakkını vererek teknolojinin en güzel kazanımlarını sunacaktır. Tabi doğru kullanılırsa! İnanın bana bu sizin elinizde bu fırsatı kaçırmayın!
Kişi kendisine değer verdiği oranda hayatını kaliteli bir hale getirir. Hayat kalitesini arttırdıkça, standartlarını arttırır. Böylece liyakat kavramı sözlükten ziyade hayatına sirayet eder. Tüm bunlardan çıkacak en temel sonuç ise kişiyi aktif nüfus kategorisinde ağırlayacaktır. Ciddi bir titizlik isteyen insan hayatı, planlama ve verimli çalışmayla kaliteli bir hale gelecektir. Birey eğer ki kendisini bu değere yakışır görüyorsa…

Yorumlar (3)

  • 11/01/2024

  Tebrik ediyorum 👏🏻👏🏻👏🏻

 1. Yıldız Tek Gamlı
  • 10/01/2024

  Harika bir analiz olmuş Umarım herkes okur ve üzerine düşeni alır kalemine yüreğine emeğine sağlık

 2. Semiray Sezgin
  • 10/01/2024

  Tebrikler, güzel bir konuya deyinmişsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yudum MİNGAN

Gazeteci-Yazar Önce vatan gazetesi yazarı, Yudumla hayata dair blok yazarlığı, Yeni çağrı gazetesinde Istanbulhaberleri, Göktürk Dergisi, 50 haber sitesi, fisilti haberleri köşe yazarlığı yapan yazar, Oğuzhan Tanrıverdi ile "Kalbime Sarıl" adlı bestelenmiş bir şarkıya imza attı. Yazarın "Yalnızlığımın Başkenti Aşk" isimli ilk şiir kitabı 2020 yılında, ikinci kitabı olan "Zırh" ise 2022 yılında, üçüncü kitabı olan “Sümsük Ailesinin Maceraları Kavruk ve İguanalar” isimli çocuk kitabı yayınlandı. Yazar, Kuruluş Osman Harzemşah dizileri ve Dedemin Gözyaşları sinema filminde yardımcı oyuncu olarak bulundu