Aydınlığın İçindeki Karanlık

Aydınlığın İçindeki Karanlık

Aydınlığın İçindeki Karanlık

      Hepimiz aydınlık hayatlar yaşamak isteriz. Hatta büyük mücadeleler veririz bunun için. Hep iyiyi düşünürüz mesela, zihnimizin kötüye kaymasına izin vermeyiz. Halbuki bilmeyiz, iyilikte kötülükte bir bütündür ve her ikisinin de bizim biz olmamızı sağlayan tekamül yolculuğumuzda görevleri vardır ayrı ayrı. Bakışımız sadece iyiye yöneldiğinde, kötüden almamız gerekeni almadığımız için hayatımızda kötüye ve kötülüğe daha çok maruz kalırız. Halbuki kötüye dair olanı da görüp kabul edince ve almamız gerekeni alınca o zaman dengede yaşarız.

     Karanlık hep korkutur insanı, sanki tehlikelidir, aydınlığın düşmanıdır. Amaç aydınlıkta kalmaktır. Ah bir bilse insanoğlu karanlık olmadan aydınlık hep eksiktir. Aydınlığı aydınlık yapan karanlığın ta kendisidir. Ve hepimizin içinde bir karanlık tarafımız var aydınlığımıza hizmet eden, aydınlığımızın ışığa dönüşmesini sağlayan. Ve sır; Kendi karanlığını görüp kabul etmeyen hiç kimseye aydınlık yok ne yazık ki, tamamlanamayan hiçbir şey parlayamaz bu hayatta. Direnmek ise hayatımızı daha da zorlaştırır ve direndiğimiz her şeyi büyütür. Biz olmamız için bize hizmet eden her şeye iyi kötü demeden, aydınlık karanlık demeden sahip çıkmaktır mesele. İşte o zaman tam ve bütün oluruz.

      Ve sevgili okuyucuma bir sır; Bu yazının yazarı kendi adının anlamı olan Karanlık Gece ile yıllarca savaştı. Hep aydınlığı aradı ve aydınlıkta daim olmak için mücadeleler verdi. Karanlığı da kabul edince kötü insan olunur zannetti. Ve ne zaman anladı ki, aydınlık ve karanlık bir bütün ayrı ayrı çalışmaz ve en önemlisi, fıtratımızda var olan karanlığında bize ait olduğunu kabul etti işte o zaman tam ve bütün bir LEYLA oldu.

      İçimizdeki tüm yanlarımıza sahip çıkmamız dileklerimle…

 Leyla BACAKSIZ 

 Editör: Sonay Bilgi ARABACI

Baş Editör:Elif ÜNAL YILDIZ 

Bir Önceki Yazımı Okudunuz mu?

BUZLAR KRALİÇESİ 

 

Yorumlar (4)

 1. Leyla BACAKSIZ
  • 13/03/2024

  Çok Teşekkürler

 2. Leyla BACAKSIZ
  • 13/03/2024

  Çok teşekkürler Bekir Bey

  • 10/03/2024

  Harikaydın emeklerine sağlık

 3. Bekir SEVİK
  • 9/03/2024

  Kaleminize sağlık Leyla Hanım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leyla BACAKSIZ

03.08.1989 yılında Mersin’de dünyaya geldim. Yaklaşık 18 yıldır Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşamaktayım. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Bir kurumun muhasebe bölümünde çalışmaktayım. Okumak ve yazmak hayatımın en önemli iki parçası. Belli başlı bazı spiritüel alanlarla da ilgilenmekteyim. Okuma ve yazmanın verdiği bilgi ile ve spiritüel alanın verdiği ışık ile toplumun yolunu aydınlatmayı hedeflemekteyim.