123 YIL YAŞAYAN ZERVO NİNE

123 YIL YAŞAYAN ZERVO NİNE

Zeryo Nine; 1903 yılında İran’ın Tebriz şehrinde doğdu. 123 yaşındadır şu an. Zeryo Nine, İngiliz işgali sırasında İngilizlerce kütüphanesi talan edildikten sonra neredeyse tüm bireyleri katledilmiş ve bombalarla temelleri dahi havaya uçurulmuş o dönemin Amir-Sadyan Külliyesinde kült Pers-Soran mistik ruhani tedavi ekolünün yaşayan ve ilmini tamamlamış son bireyidir. Eyyubi Hanedanına mensup olduğu için dönemin külliyesinde ser-xewhşire (başhemşire, müdür) olmayı hak etmiş ve baş üstat Mızeyyen Hami’den el almıştır.

Halen Tebriz’de yaşayan Zeryo Nine, bir asırdan uzun süredir şifa dağıtmaktadır. Büyük kehanet yeteneği ile de adeta geleceğe ışık tutmaktadır.

Elli yaşına kadar çocuğu olmamış yüzlerce kadını bile anne yapmıştır. Büyük dertlere şifalar dağıtmış, hayattan kopma noktasına gelmiş onlarca insana gelecekten güzel haberler vererek hayata tutunmalarını sağlamış; güzel günler yaşayanlara da öğütler vererek geleceklerinin mahvolmasını engellemiştir. Hayatı boyunca hiç para ya da menfaat temin etmemiştir.

Zeryo Nine’nin bu yeteneğini Doğunun Sevgili Sultan’ı Selahattin-i Eyyübi’den aldığına inanılıyor. Rivayet odur ki; İslam Ordusu pusuya düşecekken rüyasına giren Zat Eyyübi’yi uyarmış, Haçlıların planlarını deşifre etmiştir. Bunun üzerine “Bana ve neslime iyilik için geleceği görme yeteneği ver” diye dua etmiş ve duası kabul olmuş, bu sayede de Kudüs’ü fethetmiştir.

Aziz Azizyan; Zeryo’nun torunu olup, onun ellerinde büyümüştür. 2003 yılında ilmini tamamlayıp “El Almıştır.” O da yüzlerce insana şifa vermiştir. Nice dertsiz dertleri tedavi etmiş, nice büyüleri nazarları bozmuştur. Allah Zeryo ve Neslini insanlığın hizmetinden eksik etmesin.

 

Editör: Sonay BİLGİ ARABACI

 
 

Yorumlar (2)

  1. Havin Ezo
    • 12/02/2024

    Astroloji ,kehanet gibi ve bu tarz şifacı ve şifacılığa çok meraklı biri olarak hala bu ilimde birinin yani Zeryo Ninenin varlığından haberdar olmak hem sevindirdi hemde bu zamana kadar bu ilime meraklı biri olarak niye bu kadar geç öğrendiğim içinde bir tık üzüldüm Eyyubi Hanedanına mensup kısmı okuyunca direk Selahattin Eyyibü ile bağlantılımı diye iç sesimden geçirirken yazının ilerleyen dizelerinde bağlantıyı anladım,bu güzel bilgilendirici yazınız için teşekkür ederim 🧚‍♀️

  2. Yıldız Tek Gamlı
    • 11/02/2024

    Hocam sizi tanımak bizim için bir şeref Zeryo yu ilk kez sayenizde öğrendim Teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aziz AZİZYAN

20/11/1975 Van doğumluyum. İlk ve Orta dereceli eğitimimi Van'da yaptım. Liseyi, Tekirdağ Çorlu'da okudum, üniversiteyi Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Veteriner Hekimlik bölümünde okudum. Tekrardan Van'a geldim. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Spor Akademisi'ni bitirdim. Üç kız çocuk babasıyım. Eşimi Van depreminde kaybettim. Şu an Ruhsal Bakım ve Şifa Uzmanlığı, aynı zamanda Yaşam koçluğu yapıyorum. Yıldızname Bakımı da yapıyorum. İlmimi 123 yaşındaki babaannemden aldım. Şu an Manisa'nın Akhisar ilçesinde yaşamaktayım.