Rengarenk

Rengarenk

Rengarenk

Ayrı ayrı dilleri vardır renklerin. Dinlemeyi bilirsen hepsi bir şey anlatır. Ruhumuzla iyi arkadaştırlar, auramızı yansıtırlar. Kullandığımız renkler bizden parçalar taşırlar ve bizden bağımsız değiller. Hepimiz bir rengin temsiliyiz. Mesela kırmızıysak aşkız, pembeysek sevgiyiz, beyazsak masumuz.

   İnsan ruh, beden ve zihinden oluşan somut bir varlıktır ve bedenimizin omurga boyunca uzanan 7 temel çakrası vardır. Çakralar, insanın fiziksel beden ve aurasına enerji titreşimleri göndererek insan ruh ve beden bütünlüğünü sağlarlar. Her bir çakranın ayrı bir görevi ve rengi vardır.

Ayrıca çakraların renk ve sıralamasının, gökkuşağının renk ve sıralaması ile aynı olması da tesadüf değildir. Kök çakra kırmızı, sakral çakra turuncu, solar plexus çakra sarı, kalp çakrası yeşil, boğaz çakrası mavi, üçüncü göz (ajna) çivit mavi, tepe çakrası mor renktir.

Çakaralar dengeli çalıştıklarında ruh, beden ve zihin bütünlüğü tamamlanmış olur ve sağlıklı bir birey var olur. Sağlıklı çalışmasında renklerin de büyük payı vardır. Hatta çakralar dengesiz çalıştığında o çakranın renginden destek istenir.

Anlaşıldığı üzere renkler sadece etrafımızda değil, ruhumuzda ve bedenimizde de önemi bir yere sahip ve ruhumuzu doğrudan etkilerler. Siyah giyinen bir bireyle, renkli giyinen bir bireyin ruh hali aynı olmayacaktır.

Mesela, siyah renk asalet ve zarafeti temsil eder ama aynı zamanda ciddiyetinde rengidir. Pozitif duyguları bastırdığı için yas törenlerinde de sıklıkla kullanılır. Siyah giyinen bir birey asil ve zarif olduğu kadar ciddi ve otoriterdir de, duygularını daha kolay kontrol edebilir.

Renkli giyinen bir bireyin ise ruhu çiçek bahçesi gibidir. Ruhunun rengi vurmuştur bedenine. Daha sıcaktır, samimidir, hep gülümser mesela. Renkli kişilikleri vardır ve daha mutludurlar.

Çünkü renkler insana inanılmaz mutluluk veriyor. Ruhunun seçtiği rengin büyüsüne bıraktığın zaman kendini o renkle bir bütün oluyorsun ve auran değişiyor bu da an da bedenine yansıyor.

   Hayatımızda bu kadar önemli yere sahip olan renkleri daha çok yaşatalım o halde. Daha çok çiçek ekelim mesela, renkli takılar kullanalım, renkli kalemler alalım. Renklerin bizimle daha çok var olmasına izin verelim ve aslında en çok da ruhumuzda çiçekler açmasına izin verelim. Rengarenk …

O vakit hepimiz kendimize bir renk hediye edelim. Ruhunuzda açan çiçeklerin daim olması ile…

Leyla BACAKSIZ 

Baş Editör: Elif ÜNAL YILDIZ 

Bir Önceki Yazımı Okudunuz mu?

BİLGİNİN SORUMLULUĞU 

Yorumlar (3)

  1. […] RENGARENK […]

  2. Leyla BACAKSIZ
    • 2/04/2024

    Teşekkür ederim Yıldız Hanımcım, ruhunuzun çekildiği renktir kendi rengimiz,en çok hangi rengi kullanmak istiyorsanız o dur. Sevgilerimle.

  3. Kendi rengimizi öğrenmek mümkün mü hocam doğrusu merak ettim? Harika bir yazı ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leyla BACAKSIZ

03.08.1989 yılında Mersin’de dünyaya geldim. Yaklaşık 18 yıldır Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşamaktayım. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Bir kurumun muhasebe bölümünde çalışmaktayım. Okumak ve yazmak hayatımın en önemli iki parçası. Belli başlı bazı spiritüel alanlarla da ilgilenmekteyim. Okuma ve yazmanın verdiği bilgi ile ve spiritüel alanın verdiği ışık ile toplumun yolunu aydınlatmayı hedeflemekteyim.