ÖZLEMİN DÖKTÜKLERİ…

ÖZLEMİN DÖKTÜKLERİ…
Yoksun. İçim sıkıntılarla, vücudum sızılarla dolu. Ağzım kuru, dudaklarım çatlak, gözlerimde halka halka yılların verdiği morluklar… Yorgunluğun verdiği uyuşuklukla seni düşünüyorum. Neredesin? Ne yapıyorsun? Bilmiyorum ama içimdeki bu sıkıntı beni korkulara götürüyor, sensizliğin korkularına… 
 
Öyle özledim, öyle ihtiyacım var ki sana. Sıcacık kucağına, başımı koyabileceğim yüksek omzuna. Belki şu an bensizliğin tadını çıkarıyor ya da özgürlüğünü zehir ediyorsun. İnan hiç önemli değil. Seni seviyorum ya! Bu iki, önemli, sihirli sözcük unutturuyor her şeyi bana. Yokluğuna bile alışıyorum sevginin dostluğuyla. Çiçeklerin kokusunu duyuyor, kuşların nefes alış verişlerini hissedebiliyorum sevginin bana verdiği güçle. Öyle bir yüce ki bu sana duyduğum sevgi; ne anlatılabiliyor ne yazabiliyor ne de satırlara dökebiliyorsun. Ne bileyim işte nutkun tutuluyor, nefesin kesiliyor. Yaşamak gerekir doya doya.

Yorumlar (0)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yıldız TEK GAMLI

1976 yılında Ankara’nın Altındağ ilçesinin bir semti olan Doğantepe’de büyüdüm. Aslen Nevşehirliyim. Tipik bir Anadolu ailesinin altı çocuğundan biriyim. Konya Selçuk Üniversitesi Akşehir M.Y.O. Muhasebe bölümünü bitirmek dışında Ankara’dan ayrılmadım. Ankara Hacettepe Üniversitesi Sağlık İşletmeciliğini tamamladım. Amerikan Kültür Derneği’nde İngilizce öğrendim. Bu arada Ankara Tabipler Odası’ndan Hastane Yönetimi eğitimini bitirdim. Tüm bu eğitimleri tamamlarken Ankara Özel Güven Hastanesi’nde 7 yıl çalıştım. Evlenince kendi sağlık işletmemize geçip 4 yıl Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nü yürüttüm. AÇEV (Anne-Çocuk Eğitim Vakfı)’le tanışıp, gönüllü annelik yaptım. Çocuklarla daha mutlu olduğumu fark edince Çocuk Gelişimi ve Eğitimi’ni bitirip, 2 yıl devlet okullarında sözleşmeli, 2 yıl özel kurumlarda İngilizce ve İngilizce Drama öğretmenliği yaptım. Meme ve lenf kanseri nedeniyle çocuklarım olan öğrencilerimden ayrıldım. Tedavim devam ederken TEMA Vakfı ile tanışıp, çocuklara doğayı anlatmanın yanında, ara ara yine onlarla birlikte vakit geçirmenin yolunu buldum. 2019 yılında Bursa Nilüfer’e taşındım. Kızlarım üniversiteye başlayınca, “eğitimin yaşı yok” deyip, hayalim olan Uludağ Üniversitesi Arkeoloji Bölümü (Almanca) okudum. Minik Saka Kuşu, Sabun Kokulu Masal, Lunaparkta Keyifli Bir Gün, Cemilhan'ın Maceraları, Büyüklere Küçüklerden Masallar, Kayıp Balerin, Yüzyılın Masalları, Yavru Kedi, Gökçe Özgür Olmak İstiyor, Bir Pazar Günü, Paylaşmak Çok Güzel kitaplarının yazarı.