MERHABA

MERHABA

Merhaba;

Merhaba kelime anlamı: “Geniş ve mamur yere geldiniz, rahat ediniz, günaydın, hoş geldiniz”

Merhaba: Dost yanındasın, güvendesin.. Sayfama, yazım dünyama hoş bulmanız dileğiyle hoş geldiniz!

Burada biz bizeyiz. Her zaman dediğim gibi okuduğunuz bir kitap, yazı vs. aslında yazara yol arkadaşlığıdır. Sizler okur olarak hepiniz benim yol arkadaşım, yoluma yön verensiniz. Nasıl mı? Okursanız, okuduğunuzu yorumlarsanız, olumlu veya olumsuz eleştirirseniz birlikteyiz demektir. Bu arada olumsuz eleştirilerinize asla kırılmam. Her düşünce, görüşe saygılıyım. Her ne olursa olsun dialogdan yanayım.

Bugün biraz dertliyim

Genç yaşta annemi kaybettim. Diğer kardeşlerime nazaran ben annemle daha çok zaman geçirip daha fazla, iyi-kötü her şeyi paylaştığım için benim için değil 3 yıl, 30 yıl geçse de acısı ilk günkü gibidir. Annemi kaybettiğimde zamanla acısı geçer, her yıl biraz daha yürek yangının söner dediler. Sönmedi! Çünkü sönmesine izin vermedim. Ben annemle güzel günler yaşadığım, mutlu olduğum gibi acısını da yaşamayı seçtim. Çoğu zaman bu acı beni güçlendirdi, cesaretlendirdi, acım başka acılara dayanmama vesile oldu.

Bugün ilk yazıma bunu paylaşarak başlamak istedim. Daha nice iyi, güzel, hoş; kötü, acı, çirkin her şeyi paylaşalım, olur mu? Bu vesile ile bugün annem ve bütün geçmişlerimiz ruhları şad olsun, cennet mekanları olsun. Bir gün bir başka dünyada buluşacağız, inanıyorum.

Yürek dolusu sevgilerle hepinize gönlünüzce bir gün diliyorum.

Bazen kelimeler tükenir,

Sadece yürekler konuşur.

Yüreklerin konuşmasını ise

Sadece seven yürekler anlar

 

Sadece AzeM C

Baş Editör: Elif ÜNAL YILDIZ 

 

Etiketler:

#merhaba #yaşam Anne

Yorumlar (3)

 1. Yıldız TEK GAMLI
  • 22/02/2024

  Anneniz için sabırlar diliyorum ❤️ Mekanı cennet olsun inşallah... Hoş geldiniz iyi ki geldiniz 😍

 2. Bekir SEVİK
  • 21/02/2024

  Allah rahmet eylesin. Kalbinizi kırmak amaçlı olmadığını belirterek bir soru sormak istiyorum. Anneniz halen üzüldüğünüzü görseydi size nasıl bir tepki verirdi?

 3. Zeynep
  • 21/02/2024

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun kalemine sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Azem CANER

2007 yılında blog yazarlığına başladım. Önce Av. Ege Bağatur'un yanında iş hayatına başlayıp 5 yıl katipliğini yaparken dava dosyalarından hayatları, olayları izleyerek kaleme alarak yazın hayatına başladı. 2007 yılında blog yazarlığına başladı. Hayatı, insanları, doğayı, hayvanları yazarak çok yönlü edebiyat hayatına devam etti. Blog yazılarını 'Toparla Duygum Ders Hayat Bilgisi" ve blog şiirlerini "Ay Şahit Kalbime" adlı kitaplarında toplayarak basılı edebiyat dünyasına geçerek kitaplı yazar oldu. Kozadaki Kadın kahramanı ile dört seri roman yazarak yalnız, şiddet gören, mağdur, zorda kalan kadınların sesi olmaya çalıştı. Halen 6 kitabı var ve hiç durmadan yazmaya devam ediyor. Basılı eserleri: Ay Şahit Kalbime (şiir) Toparla Duygum Ders Hayat Bilgisi (deneme) Kozadaki Kadının Can'ı (roman) Kozadaki Kadının Hayal’i (roman) Kozadaki Kadının Ada'sı (roman) Kozadaki Kadın Can&Ada (roman/final)