KANATLARIM GÖKYÜZÜNDE…

KANATLARIM GÖKYÜZÜNDE…

Uçmak istiyorum, üzerimde taşıdığım yükler umrumda değil. Kanatlanıp sonsuzluğa uçmak istiyorum. Yüksek yalçın bir kayanın tepesinde, hırçın gelen denizleri, güçlü esen rüzgarları kaç kez gördüm rüyamda. Kaç kez bıraktım kendimi boşluğa da uçtum, bilmediğim, görmediğim derin kuytulara. Kaç kez yükseldim bulutlara, yıldızlarla halkalar kurdum. Dünyayı gördüm, yeniden keşfettim, ne çok insan tanıdım. Kuşlarla yarış ettiğime sen de şahittin kaç kez. Atların rüzgarını kovaladık arkalarından, yunuslarla şakalaştık, maymunların konuşmalarını sağladık, daldan dala, dağdan dağa uçtuk kaç kez.

Son uçuşu istiyorum şimdi. Üzerime bembeyaz, upuzun kuyruğu olan, geniş tülleri beyaz boncukları uzun saçlarıma dolanmış bir elbise giydirin. Üzerinde kırmızı güller olsun. Ellerimi pamuklarla süsleyin, suratıma ak sütler dökün de yine beni o yalçın kayalardan boşluğa bırakın. Bu sefer kanatlarım takılsın da gökyüzüne çakılayım o sonsuz maviliğe.

Sonsuzluk budur işte…

Yorumlar (4)

 1. Ece Ertürk
  • 24/02/2024

  Okumayı sevdiğim yazı türleri işte gerçeği edebiyatla buluşturmak. Düşüncenize sağlık. Emeğinize sağlık, devamını diliyorum.

  • 19/02/2024

  Kaleminize yüreğinize,sağlık.

 2. Yıldız Tek Gamlı
  • 29/01/2024

  Çok teşekkür ederim Zeynep hanım

 3. Zeynep
  • 31/12/2023

  Çok güzel kalemine sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yıldız TEK GAMLI

1976 yılında Ankara’nın Altındağ ilçesinin bir semti olan Doğantepe’de büyüdüm. Aslen Nevşehirliyim. Tipik bir Anadolu ailesinin altı çocuğundan biriyim. Konya Selçuk Üniversitesi Akşehir M.Y.O. Muhasebe bölümünü bitirmek dışında Ankara’dan ayrılmadım. Ankara Hacettepe Üniversitesi Sağlık İşletmeciliğini tamamladım. Amerikan Kültür Derneği’nde İngilizce öğrendim. Bu arada Ankara Tabipler Odası’ndan Hastane Yönetimi eğitimini bitirdim. Tüm bu eğitimleri tamamlarken Ankara Özel Güven Hastanesi’nde 7 yıl çalıştım. Evlenince kendi sağlık işletmemize geçip 4 yıl Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nü yürüttüm. AÇEV (Anne-Çocuk Eğitim Vakfı)’le tanışıp, gönüllü annelik yaptım. Çocuklarla daha mutlu olduğumu fark edince Çocuk Gelişimi ve Eğitimi’ni bitirip, 2 yıl devlet okullarında sözleşmeli, 2 yıl özel kurumlarda İngilizce ve İngilizce Drama öğretmenliği yaptım. Meme ve lenf kanseri nedeniyle çocuklarım olan öğrencilerimden ayrıldım. Tedavim devam ederken TEMA Vakfı ile tanışıp, çocuklara doğayı anlatmanın yanında, ara ara yine onlarla birlikte vakit geçirmenin yolunu buldum. 2019 yılında Bursa Nilüfer’e taşındım. Kızlarım üniversiteye başlayınca, “eğitimin yaşı yok” deyip, hayalim olan Uludağ Üniversitesi Arkeoloji Bölümü (Almanca) okudum. Minik Saka Kuşu, Sabun Kokulu Masal, Lunaparkta Keyifli Bir Gün, Cemilhan'ın Maceraları, Büyüklere Küçüklerden Masallar, Kayıp Balerin, Yüzyılın Masalları, Yavru Kedi, Gökçe Özgür Olmak İstiyor, Bir Pazar Günü, Paylaşmak Çok Güzel kitaplarının yazarı.