Kalemin Kelamı

Kalemin Kelamı

Kalemin Kêlamı

Bakış açım ektedir.

“Oku” emri verilen Kutsal kitabımızın ismine bildiğiniz üzere, İslam’ın üslubu edebiyata uygundur.

Kur-anı Kerim; kutsal kitabımızın ismini telaffuz ettiğimizde Kur-an’ı diyor.

Anını;  cömertçe,  iyi, ahlaklı, asil ve değerli anlamlarını taşıyan, aynı zamanda yüce Allah’ın 99 isminden biri olan, kerim anını bu şekilde kurmanı söylüyor sana.

Kelimelerle oynamayı sevdiğimden ötürü, kelimelerin köklerine kadar indiğimde fark ettiğim anda anımı her an sıfır kilometre şeklinde kuruyorum.
Cömertçe, asilce, ahlaklı olarak dönüşümden bahsediyor. Anını dönüştürmenden…

Peygamber Efendimizin (S.A.V) hadisi üzerine “iki günü aynı yaşayan bizden değildir” diye günün aynı olmasından bahsederken yaptığın yemekten, giydiğin kıyafetten söz etmiyor. Günlük rutin işlerinden söz etmiyor. Aynı düşüncede olmandan bahsediyor.

Dönüştür kendini aynı yaşama anı, geliştir kendini Müslüman bir topluma. Kendini geliştirmek, anını kurarak yaşamak yakışır diyor zannımca…Nurgül BALCI

Editör : Sonay BİLGİ ARABACI 

Baş Editör: Elif ÜNAL YILDIZ

Diğer Yazılarıma Göz Atmak İster misiniz?

https://fisildayankalemler.org/kalemin-kelami/

https://fisildayankalemler.org/ozdemir-asaf/

Yorumlar (0)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nurgül BALCI

Şair Yazar Nurgül Balcı 1989  yılında İzmir’de doğdu. Yaşamını doğduğu bu şehirde sürdürmeye devam etmektedir. 1996 tarihinde Toros’ta bulunan Kazım Karabekir İlk okuluna başlayıp hayatında kaybettiği büyüklerinden dolayı okul değişikliği yapmak zorunda kaldı.  Buca’ya gelip anane ve dedesinin yanına yerleşip dördüncü sınıftan itibaren ilk ve orta eğitimini Buca Ali Rıza Efendi Okulunda tamamlayıp mezun olmuştur. Mezuniyetine, bir ay kala yine hayatında bir büyüğünün kaybından dolayı lise eğitimine devam edemeyip  erken büyüyen nesiller arasında yerini almıştır. Küçük yaşta çeşitli işlerde çalışarak hayatını devam ettirdiği dönemlerde karşısına çıkan, halen evliliğini sürdürdüğü eşiyle gönül bağı kurup yeni bir hayat hikayesine imzalarını atıp hayatlarını birleştirmiştir. Okuma ve yazma aşkıyla yanıp tutuşan Şair Bu zaman zarfında lise eğitimini dışarıdan tamamlayarak eğitim hayatını çok okuyarak sürdürmeye devam etmiştir.