HAZIR MISIN?

HAZIR MISIN?

Koskoca bir yılı geride bırakıyoruz. Sevinci, mutluluğu, şükürleri, pişmanlıkları, anlamlandırabildiklerimiz, bizde soru işareti bırakanları… Göz açıp kapayıncaya kadar geçen büyük bir zaman diliminin ardından yepyeni bir başlangıç, tertemiz bir deftere yazılacak ilk kelime gibi yeni yıl..

Peki gerçekten olarak hazır mıyız? Gelecek an’lara neyi taşımak istiyoruz? Kimler ya da neler bizimle beraber olmalı, kimleri ya da neleri varlıklarına şükrederek olmaları gereken yerde, anılarda bırakmalıyız?

Hadi o umudumuzu besleyecek olan, beklentilerimize ışık olacak yeni bir yıla hazırlanalım;

 • Bir liste yap. Hangi duygu senin mutluluğundan çaldı? Öfke, pişmanlık, kurban bilinci, ego, kıskançlık, yetersizlik vb.? Bunu tek seferde bitirmek zorunda değilsin. Bu listeyi bir kenarda tut, aklına geldikçe eklemeler yap. Bunlardan arınarak girmek istemez misin yeni yıla!
 • Elini düzenle. Nerede dağınıklığın var, neresi içine sinmiyor, konuş her bir köşenle. Eşyaların enerjisi kendini sana duyuracaktır. Uzun zamandır kullanmadıklarınla vedalaş, başkalarını sevindirmeleri için izin ver onlara. Kırık, çatlak, bozuk, deforme olmuş ne varsa evden uzaklaştır. Artık bir katkısı yok sana. Tam tersine enerji alanından çalıyor.
 • Arındırmaya hazır mısın evini? Lavanta kullan. Evinin her bir köşesine, bir parça pamuğa dökeceğin lavanta yağını bırak. Hem enerjisi yükselsin, temizlensin, hem de mis gibi kokulara kapı açsın.
 • Gel elbise dolabının önüne, bak bir askılara, raflara.. Ne çok giymediğin var aslında. En son ne zaman giymiştin? Onu giydiğinde neler olmuştu? Sana mutsuzluğunu hatırlatan o kıyafet, hala o anın enerjisini taşıyor olabilir. Giymiyorsan evden uzaklaştır, giyiyorum diyorsan enerjisini arındır, değiştir.
 • Bir defter al kendine. Yeni yılın ilk akşamında başla. O gün şükrettiğin neler varsa yaz. Sonunda da sana mutluluk yaşatan 3 kelimeyi iliştir. Bu bir kişi, bir hayvan, bir nesne, gördüğün bir bulut ya da sadece bir an’da olabilir. Bu senin farkındalığını açacak, gözüne değecek olan güzellikleri fark etmeni sağlayacaktır.
 • Niyetlerini, dileklerini yaz. Üşenme. Yazının mucizevi bir enerjisi vardır. Sen yaz, yaşadıkça anlayacaksın.
 • Çiçeklerin olsun evde. Hatta yepyeni bir çiçek al saksısında. Diğerleri kadar muhteşem, en az onlar kadar dost.. Bir niyetini de yükleyebilirsin üzerine. Büyüdükçe büyüsün niyetin de diye..
 • Telefonunda ki gereksiz bilgi ve resimleri sil. Bilgisayarında artık kullanılmayan o belgeler, fotoğraflar alanını kaplıyor. Bırakmak istediklerinle belki de bağ kuruyor.
 • En çok ne içiyorsun? Çay, kahve..? Yepyeni bir fincan ya da bardak al kendine.. Bu senin seninle yaşayacağın keyfe özel olsun.. Ne zaman kendinle paylaşmak istesen zamanı, koy kahveni çayını o bardağa, tanıklık etsin senin seninle olan dostluğuna..

 

Burada yazılmayan daha niceleri gelecektir aklına.

Hazır mısın, açmak istediğin o yepyeni sayfaya…

Yorumlar (1)

 1. Yıldız TEK GAMLI
  • 7/12/2023

  Çok güzel bir yeni yıl yazısı olmuş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Simla HALICIGİL

1975 İzmir Doğumluyum. Uzun yıllar Turizm sektöründe İnsan Kaynakları Yöneticiliği'nin ardından, Spiritüel Danışman, Tarot Danışmanlığı, Bilinçaltı, Nefes , Meditasyon Terapisti ve kadim Rune Sembolleri ile çalışan bir Runolog olarak katkı sağlamaya çalışıyorum. Üzerinde halen çalışmaya devam ettiğim bir kitap ve mevcut devam eden eğitimlerim mevcut.