Hayatın İçinde Mizah

Hayatın İçinde Mizah

Hayatın İçinde Mizah

Hayatın içinde mizah her an karşımıza çıkabilecek, sıradan olaylar arasında bile bizi güldürebilecek anıları barındırır. Benim hayatımda da bu tür komik olaylar sık sık yaşanır ve bunları hem radyoda hem de sahnede paylaşırım.

“Hayatta insanın başına her şey gelebilir” gerçekten çok doğru bir söz. Bugün sizlere, Adana’ya ilk geldiğim sıralarda başıma gelen ve beni biraz endişelendirmiş, ama sizi güldürecek bir anımdan bahsetmek istiyorum. Böylece ilk görevimi de başarmış olacağım.

Yıl 2018, askerlik görevim bitmiş ve Adana’ya dönmüştüm. Sunum üzerine eğitimler veriyordum; etkili iletişim ve başarılı iletişim üzerine çalışmalarım vardı. Burada bir bayan arkadaşla tanıştım. Kendisi sosyete pazarlarında tezgah açan, el işleriyle uğraşan entelektüel biriydi. Ben ise bu tür olaylara çok uzak, gariban Anadolu çocuğu modunda biriydim.

Bana göre incik boncuk işleri… Neyse, kabul ettim ve birlikte pazara gittik.

İşte olay burada başlıyor. Tahminen üç yaşlarında bir erkek çocuğu geldi ve bana “baba” dedi. Anne ve babasının yanında olmasına rağmen bu çok şirin bir çocuktu. Abisi geldi, çocuğu yanımızdan götürdü. Fakat ben nereye gitsem arkamdan geliyor ve “baba, baba” diye seslenmeye devam ediyordu.

Bu durum, babasının hoşuna gitmemeye başlamıştı ve ben de yavaş yavaş korkmaya başlamıştım. Annesi ve kardeşi gülüyor, çocuk ise peşimden gelmeye devam ediyordu. Beni davet eden bayan arkadaş da iyice bozulmuştu.

Uzun yıllar sonra tanımadığım bir semtte, olmayan oğlumu bulma ihtimaliyle yola çıkmamıştım tabii ki. Daha önce hiç evlenmediğim ve çocuğun benim olmadığından emin olduğum için bu olay oldukça komikti. İnsan hayatında böyle şeyler gelebiliyor başına; dinlerken ve anlatırken komik geliyor.

Bakalım siz okuduğunuzda yolda size “baba” diyen bir çocuk çıkacak mı karşınıza?

Hayatın içindeki mizah tam da budur işte: Bilmediğiniz bir pazarda, bilmediğiniz bir çocuğun çıkıp size “baba” demesi kadar komik ve doğal.

Benzer yazıları da okuyabilirsiniz:

Gülmek Üzerine Düşünceler

Editör: Mesude Bozkurt

Genel Yayın Yönetmeni: Elif ÜNAL YILDIZ 

Yorumlar (0)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Barış BEKMEZ

Adana’da dünyaya gelmiştir. İlköğretimini İstanbul ve Gaziantep’te tamamlamıştır. Bu süreç sonrasında yüksek öğrenimi için Istanbul'a gelmiş ve yüksek öğrenimini burada gerçekleştirmiştir. 2017 yılında tekrar Adana’ya kesin dönüş yapmış burada radyo ve mizah üzerine çalışmaya devam etmektedir.