GÜLE GÜLE…

GÜLE GÜLE…
Şimdi camdan yana oturmuş geçen her bir şehirde beni canlandırıyorsun hayalinde. Gidiyorsun ardına bakmadan geleceğe seni sevenin yalnızca bir kişi olduğunu bildiğin halde.
 
Verdiğimiz sözler unutulacak ilk önce, hiç unutmayacağımızı söylesek de. Anılarımız silinecek, yüzlerimiz silinecek yavaş yavaş. Unutuvereceğiz hiç unutmayacağımızı sandığımız her bir şeyi. Gidiyorsun.
 
Sakın cama bakarken beni düşünüp ağlama. Arkada bıraktığın birini hele beni düşündüğünde sakın kötü düşünme. Unutmayacağını söyleyip gözyaşı dökme. Beni unutma diyemem, sadece aklına şöyle bir kışta gelen bahar yeli gibi estiğimde hafif bir tebessüm et ve gülüşümü hatırla. Bir de seni ne kadar çok sevdiğimi. Gidiyorsun.
 
Dönmeyeceksin. Belki hiç görüşmeyeceğiz ama güle güle. Gidiyorsun. Gitme diyemem ama en güzel yarınlar seninle, en mutlu günlerin yine en çok sevdiğinle olsun. 
 
Sevgilim,
 
Bu sana son seslenişim ama bir gün bir yerde beni gördüğünde hatırlama. O zaman eski beni unutursun çünkü.

Yorumlar (4)

 1. Hicret
  • 27/03/2024

  Bu kadar içime işlemesi peki buna ne demeli Harika olmuş yüreğinize sağlık 🌷

 2. Ece Ertürk
  • 24/02/2024

  Duygusallığı gerçekle bütünleştirip tüm içtenliğinle konuşuyorsun, anlatıyorsun. Yüreğe geçti mi diye sorarsan kesinlikle.

 3. Yıldız Tek Gamlı
  • 29/01/2024

  Çok teşekkür ederim

  • 14/01/2024

  Hocam harika olmuş. Kaleminize sağlık🙏🙏🙏

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yıldız TEK GAMLI

1976 yılında Ankara’nın Altındağ ilçesinin bir semti olan Doğantepe’de büyüdüm. Aslen Nevşehirliyim. Tipik bir Anadolu ailesinin altı çocuğundan biriyim. Konya Selçuk Üniversitesi Akşehir M.Y.O. Muhasebe bölümünü bitirmek dışında Ankara’dan ayrılmadım. Ankara Hacettepe Üniversitesi Sağlık İşletmeciliğini tamamladım. Amerikan Kültür Derneği’nde İngilizce öğrendim. Bu arada Ankara Tabipler Odası’ndan Hastane Yönetimi eğitimini bitirdim. Tüm bu eğitimleri tamamlarken Ankara Özel Güven Hastanesi’nde 7 yıl çalıştım. Evlenince kendi sağlık işletmemize geçip 4 yıl Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nü yürüttüm. AÇEV (Anne-Çocuk Eğitim Vakfı)’le tanışıp, gönüllü annelik yaptım. Çocuklarla daha mutlu olduğumu fark edince Çocuk Gelişimi ve Eğitimi’ni bitirip, 2 yıl devlet okullarında sözleşmeli, 2 yıl özel kurumlarda İngilizce ve İngilizce Drama öğretmenliği yaptım. Meme ve lenf kanseri nedeniyle çocuklarım olan öğrencilerimden ayrıldım. Tedavim devam ederken TEMA Vakfı ile tanışıp, çocuklara doğayı anlatmanın yanında, ara ara yine onlarla birlikte vakit geçirmenin yolunu buldum. 2019 yılında Bursa Nilüfer’e taşındım. Kızlarım üniversiteye başlayınca, “eğitimin yaşı yok” deyip, hayalim olan Uludağ Üniversitesi Arkeoloji Bölümü (Almanca) okudum. Minik Saka Kuşu, Sabun Kokulu Masal, Lunaparkta Keyifli Bir Gün, Cemilhan'ın Maceraları, Büyüklere Küçüklerden Masallar, Kayıp Balerin, Yüzyılın Masalları, Yavru Kedi, Gökçe Özgür Olmak İstiyor, Bir Pazar Günü, Paylaşmak Çok Güzel kitaplarının yazarı.