Doğan Güneş (Çanakkale)
- Yazar: Ali YURTSEVEN
- 17 Mart 2024
- 99 kez okundu
![Doğan Güneş (Çanakkale)](https://fisildayankalemler.org/wp-content/uploads/2024/03/71dca7b6-1622-4743-bc37-0edab173fc89.jpeg)
Doğan Güneş
(Çanakkale)
Bugün
Doğan güneş farklıydı
Anadolum
Benim yurdum ısındı
Samsun ısındı
Sıcak mavi bir göz
Baktı o an
Albayrağım
Mavi semalarda dalgalandı
Herkes ordaydı
Çanakkalem selamladı
Erzurumum
Sivasım
Amasyam
Sarıkamışım
Anadolum
Bugün şahlandı
Ali YURTSEVEN
18.03.2024
(Çanakkale şehitlerine)
Editör: Nigar KAYA
Baş Editör: Elif ÜNAL YILDIZ
Diğer Yazılarımı Okudunuz mu?
https://fisildayankalemler.org/ornek-bir-balkan-kadini-guclu-kisilik-zubeyde-hanim/
İlgili
Yorumlar (2)
Bir yanıt yazın Yanıtı iptal et
![](https://fisildayankalemler.org/wp-content/uploads/2024/01/WhatsApp-Gorsel-2024-01-23-saat-02.05.08_d7ed6523.jpg)
Ali YURTSEVEN
Fısıldayan Kalemler Başkan Yardımcısıyım. 1967 yılı Ankara doğumlu olup aslen Ohrid / Makedonya kökenliyim. İlk, Orta ve Lise eğitimini Ankara da, Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladım. 1992 yılında başladığım iş hayatımdan Ağustos 2022 de emekli oldum. Tarihi ve Kültürel Araştırmalar yapmak, Arkeolojik ve Turistik Doğa, Gezi, Yaşam ve Yürüyüşlere katılmak, renkli veya renksiz fotoğraf çekmek, Şiir ve Hikâye yazmak, Kişisel Gelişim, Mentörlük ve İletişim Eğitimleri düzenlemek genel ilgilendiğim alanlardır. Korhan ALTUNYAY Yazarlık Akademinden Yaratıcı Yazarlık, Derin Okuma, Kitap Tahlilleri, Prof Dr. Yavuz DEMİR’in düzenlediği Yaratıcı Yazarlık ve Metin Tasarımı konularında Sertifikalı Yazarlık Atölye Eğitimleri aldım. Hüznü Kıran Umutlar adlı şiir kitabım, Kalem İzleri ile Kalemlerin İz Düşümleri adlı Hikâye Seçki kitaplarında hikâyelerim, Şah-ı Şiirler 5 ile İz Bırakan Kalemler adlı antoloji kitaplarında yayınlanmış şiirlerim, Ankara Şehir Gazetesinde yazılarım vardır. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı İLESAM, GESAM Meslek Kuruluşları ile AKSED Kültür ve Sanat, AKL Mezunlar, Ankara Rumeliler, Türk Makedon Dostluk Dernekleri üyesiyim.
Benzer Yazılar
- Leyla BACAKSIZ
- 26 Temmuz 2024
- Hale Aşkın
- 25 Temmuz 2024
- Ümmü ÖZÇELİK
- 25 Temmuz 2024
- Ali YURTSEVEN
- 22 Temmuz 2024
- Ozan Kasım KOL
- 22 Temmuz 2024
- Erol ATLAS
- 13 Temmuz 2024
- Ozan Kasım KOL
- 11 Temmuz 2024
- Günay POLAT
- 9 Temmuz 2024
- Habil YAŞAR
- 3 Temmuz 2024
- Havin EZO
- 1 Temmuz 2024
Sevgili Hocam, Yazmış olduğunuz nahif yazıdan ötürü çok teşekkür ederim. Elinize emeğinize sağlık.
Kaleminize sağlık, doğan güneşe selam.