CUMHURİYETİMİZİN 100.YILINDA ATA’MA

CUMHURİYETİMİZİN 100.YILINDA ATA’MA

İşim gereği bir sürü etkinliklere, fuarlara, söyleşilere, imza günlerine gidiyorum, sonrasında da bir sürü teşekkür, katılım belgesiyle dönüyorum. Şiir yazıyorum ama sadece kendime kadar, karalama şeklinde oluyor.
Bugün Cumhuriyetimizin 100.yılı nedeniyle Yazarlar ve Şairler Derneği’nin yapmış olduğu “Atatürk Şiirleri” yarışması sonrası mansiyon aldığım ama benim için çok değerli olan şiir antolojisi kitabım geldi. Söz konusu Atatürk’se, söz konusu Cumhuriyet’se hepimizin atamıza borcu var ve gönlümdekileri naçizane mısralara aktardım. Bu arada bana düz yazı deseniz sayfalarca yazardım ama şiir yazmak ayrı bir yetenek onu da söyleyeyim.
Bu arada bu vesileyle 2.olan sevgili arkadaşım Ozan Kasım Kol’u kutlarım ve dereceye giren, kitapta olan olmayan ama katkıda bulunan herkese teşekkür ederim. Bakalım “Yüreğimde Atatürk” şiirimi nasıl bulacaksınız?

Sevgi ve saygılarımla,

Yıldız Tek Gamlı

YÜREĞİMDE ATATÜRK

Hatırlamak ölümsüzlükse,

Aldığım her özgür nefeste sen varsın.

Başım dimdik gezebiliyorsam,

Yaşadığım her anda yaşarsın.

Sokaklarda gülebiliyorsam kahkahayla,

Hele bir de şarkı söyleyebiliyorsam bağıra çağıra,

Her yerde kapışabiliyorsam;

Eğitimde, sporda, sanatta tüm dünyayla,

Değil 100 yıl

Binlerce yıl koşarım ardından,

Tüm varlığımla.

Yüreğimde Atatürk!

Gerekirse baş tutarım dünyaya,

Özgürlüğüme karışma!

Yıldız TEK GAMLI

29/10/2023- Bursa

 

 

 

Yorumlar (7)

  • 20/01/2024

  Emeğinize sağlık, nice 100 yıllara

  • 16/01/2024

  Çok güzel bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık...

 1. Kalemin daim olsun Yıldızcım. Yüreğinize sağlık. ❤️🧿

 2. Yıldız Tek Gamlı
  • 13/01/2024

  Herkese çok teşekkür ederim

 3. Ozan Kasım KOL
  • 11/01/2024

  Sayın Hocam kaleminize ,yüreğinize sağlık.

 4. Zeynep
  • 11/01/2024

  Kalemine sağlık çok güzel

 5. Semiray Sezgin
  • 11/01/2024

  Çok güzel olmuş. Tebrikler, başarıların daim olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yıldız TEK GAMLI

1976 yılında Ankara’nın Altındağ ilçesinin bir semti olan Doğantepe’de büyüdüm. Aslen Nevşehirliyim. Tipik bir Anadolu ailesinin altı çocuğundan biriyim. Konya Selçuk Üniversitesi Akşehir M.Y.O. Muhasebe bölümünü bitirmek dışında Ankara’dan ayrılmadım. Ankara Hacettepe Üniversitesi Sağlık İşletmeciliğini tamamladım. Amerikan Kültür Derneği’nde İngilizce öğrendim. Bu arada Ankara Tabipler Odası’ndan Hastane Yönetimi eğitimini bitirdim. Tüm bu eğitimleri tamamlarken Ankara Özel Güven Hastanesi’nde 7 yıl çalıştım. Evlenince kendi sağlık işletmemize geçip 4 yıl Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nü yürüttüm. AÇEV (Anne-Çocuk Eğitim Vakfı)’le tanışıp, gönüllü annelik yaptım. Çocuklarla daha mutlu olduğumu fark edince Çocuk Gelişimi ve Eğitimi’ni bitirip, 2 yıl devlet okullarında sözleşmeli, 2 yıl özel kurumlarda İngilizce ve İngilizce Drama öğretmenliği yaptım. Meme ve lenf kanseri nedeniyle çocuklarım olan öğrencilerimden ayrıldım. Tedavim devam ederken TEMA Vakfı ile tanışıp, çocuklara doğayı anlatmanın yanında, ara ara yine onlarla birlikte vakit geçirmenin yolunu buldum. 2019 yılında Bursa Nilüfer’e taşındım. Kızlarım üniversiteye başlayınca, “eğitimin yaşı yok” deyip, hayalim olan Uludağ Üniversitesi Arkeoloji Bölümü (Almanca) okudum. Minik Saka Kuşu, Sabun Kokulu Masal, Lunaparkta Keyifli Bir Gün, Cemilhan'ın Maceraları, Büyüklere Küçüklerden Masallar, Kayıp Balerin, Yüzyılın Masalları, Yavru Kedi, Gökçe Özgür Olmak İstiyor, Bir Pazar Günü, Paylaşmak Çok Güzel kitaplarının yazarı.