Beyaz Piramitler(Türk Piramitleri)

Beyaz Piramitler(Türk Piramitleri)

     Bir önceki makalemde Türk tarihinin yoksunluğundan bahsetmiştim. Göçebe hayat nedeniyle yazılı tarihimizin çok kısıtlı olduğu bir gerçek; ama ya daha eski tarihlere gidersek?

Mesela M.Ö. 2500 yıl kadar, hatta belki de çok daha öncesine.

    Günümüzde halen varlığı bilinen ama yaklaşılması bile ölüm sebebi olan bir bölge var. Bu bölgede en az 100 adet olduğuna inanılan Beyaz Piramit var. En büyüğünün yüksekliği 300 metre. Yeri ise Çin Halk Cumhuriyetinin Şaanşi eyaletinin başkenti olan Şian (Xian) şehrinin 100 km yakınlarındadır. Bölge, Çin Halk Cumhuriyeti tarafından yasak bölge ilan edilmiştir. Bu kadarıyla da kalmayıp Beyaz Piramitlerin üzerine tonlarca toprak dökerek ağaçlandırmışlardır. Peki neden?

    Beyaz Piramitler, birçok tarihçi tarafından Türk Piramitleri olarak kabul edilir. Sebebi ise resmi bilgi olmamakla birlikte, Beyaz Piramitlerin içinde eski Türkçe olarak yazılmış tabletlerin olması. Ayrıca Türkçe yazılı tabletlerin yanı sıra iki metre boyunda bir mumya, mumyanın başucunda ise Ay yıldız ve Kurt başı işlemeleri görülmesidir. Bu sembolleri gören kişi, adını gizli tutmak isteyen yaşlı bir Çinlidir. (Malum, yasak bölge)

    Bir de Çinlilerle aramızdaki savaşlara bakalım. Çin Hükümdarlığı ile birçok Türk Devleti arasında yapılan savaşlara bakarsak, neredeyse bütün savaşları Türkler kazanmış. Hatta bazı zamanlar Çin Hükümdarlığının sayısı Türklerin üç kat fazlası olmasına rağmen, yine savaşı Türkler kazanmıştır. Türk akınlarından korunmak amacıyla dünyada eşi benzeri görülmeyen bir duvar inşa edilmiştir (Çin Seddi). Buna rağmen dahi bir lider olan Oğuz Kağan o aşılamaz denilen duvarı aşmış ve Çin Hükümdarlığını haraca bağlamıştır. Bu konudaki örneklerim yazmakla itmez.

    Durum böyle olunca Çinlilerin Beyaz Piramitleri neden saklamak istediklerini tahmin etmek zor değil. Bana göre Çinliler Beyaz Piramitlerin içinde Türklerin hatta dünyanın görmesini istemedikleri bir şey gördüler. Bu yüzden bölgeyi yasaklayıp, tarihi yapıtlar üzerini örttüler.

    Peki, tarih hep böyle saklı mı kalacak? Elbette kalmayacak. İnanıyorum ki günün birinde Beyaz Piramitlerin içine girilecek ve tarihin akışı değişecek. Ve yine inanıyorum ki bunu Türkler yapacak.

 

     YAPILAN ARAŞTIRMALAR 

  Beyaz Piramitler ilk olarak 2. Dünya Savaşı sırasında, James Gaussan tarafından 1957 yılında keşfedilmiştir. James Gaussan, bu tarihi yapıları 2. Dünya Savaşı sırasında görevi gereği Hindistan’dan Chungking’e erzak taşıdığı sırada tesadüfen görmüş ve üstlerine rapor etmiştir.

  Beyaz Piramitler keşfedildikten sonra dünyanın gündemine oturmuştur. Bunun üzerine Alman araştırmacı yazar Hartwig Hausdorf tüm imkanlarını kullanarak Beyaz Piramitlere gitmiş ve araştırma yapmıştır. Yaptığı araştırmalar Çin Halk Cumhuriyeti tarafından yarıda kesildiği için yeterli bilgiye ulaşamamış; ama anladığı kadarıyla Beyaz Piramitlerin Türklere ait olduğunu iddia etmiştir. Bölgede birkaç fotoğraf çekmiş ve bu fotoğrafları halka sunmuştur. Fotoğraflar net olmadıkları için bir sonuca varmak zor.

  Türk bilim insanı Kazım MİRŞAN, yaptığı araştırmalarda Ön-Türk uygarlıkları tarafından Ot-Oğ olarak isimlendirilen Ön-Mısır’a M.Ö. 3000 yıllarında Doğu Anadolu’dan Isub-Ög yazısının gittiğini tespit etmiştir. Kazım Mirşan’ın Mısır hiyerogfini Ön-Türkçe olarak okumuş olduğu ve mumyalama tekniklerinin yine M.Ö. 3000’li yıllarda Altaylarda geliştirildiği düşünülürse Piramit inşa teknolojisinin eski Mısır’a Ön-Türk uygarlıkları tarafından öğretildiği sonucuna ulaşılmaktadır. Buradan anlıyoruz ki Beyaz Piramitler Türk tarihi için gerçekten de çok önemli.

  Tabi bu yazdıklarım benim inandıklarım üzerinedir. Bazı tarihçilerimiz bu yapıların kesinlikle Türklere ait olmadığını iddia etmişlerdir. Bence her kişi kendi araştırmasını yapmalı ve neye inanacağına kendi karar vermeli. Bunun için de Beyaz Piramitlerin açılması ve sır perdesinin aralanması şart.

 

Editör: Rabiya Sevil  YÖRÜKOĞLU

Yorumlar (7)

 1. DİLEK NAZLIOĞLU
  • 26/01/2024

  Tıpkı Bekir Hocam gibi düşünüyorum, tarihin içinden Türkleri çıkartırsak bir şey kalmaz. O piramitlerde muhakkak bizimdir.

 2. Bekir SEVİK
  • 21/01/2024

  Bir nebze olsun aydınlatabiliysem ne mutlu bana. Çarşamba günü için harika bir konuya hazırlanıyorum. İnanıyorum ki herkes çok beğenecek 😊😊😊

  • 21/01/2024

  Değerli bir yazı olmuş teşekkür ederiz Bekir bey

 3. Ece Çinler
  • 21/01/2024

  Yine çok iyi bir noktaya ve iyi bir konuya deginmissin. Gerçekten beyaz Piramitleri resmen yok saymışlar. Umarim bir gün açılır ve kendi tarihimizi daha iyi ogreniriz. Ellerine ve yüreğine sağlık.

 4. Bekir SEVİK
  • 21/01/2024

  Teşekkür ederim Sevil hanım. Tarihimiz o kadar zengin kaynaklarla dolu ki anlatamam. Bulduğumuz bu fırsat sayesinde elimden geldiği kadar çok yazılar yazıp, üstüme düşeni bir nebze olsun yapmaya çalışacağım. Beyaz Piramitler konusunda haklısınız, gün gelecek Atalarımızın mirasına erişeceğiz.

 5. "Beyaz Piramitler Türk Tarihi için son derece önemlidir." Size katılıyorum. Umarim bu konuyu tarihçiler daha detaylı olarak ele alırlar. Emeğinize sağlık Bekir Bey. 👏👏👏👏Kaleminiz var olsun.🧿

  • 21/01/2024

  Ben de sizin yayınınızı onaylayan bir yazı okudum daha önce ama kaynağı not etmedim. Birebir aynı olmasa da yüzde seksen beş aynı idi. Zaten Türk soyu Nuh'un oğullarına dayandığı söylenir Hatta ZÜLKARNEYN peygamberi Oğuz Kağan ile eşleştiren bazı yazılarda okumuştum. Demek istediğim biz tarihe damga vurmuş kişileriz. Kaleminize sağlık . Tebrikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekir SEVİK

Bekir SEVİK, Türk tarihi roman yazarı. Eserleri, Alp Börü Öç, Alp Börü Orun, Alp Börü Büyük Duvar (bunların üçü seridir) ve Kurtuluş Savaşı'nda bir öksüz.