BAHAR…

BAHAR…
Güzel bir şeyler olacak hissediyorum, baharın gelişinden belli. O kış kara bulutlarını benden ve gökyüzünden indirmezken güneş açtı, çiçekler tomurcuklandı, yağmurlar bile güleryüzlü şimdi. Hele o papatyalar, o beyaz papatyalar ve o beyaz papatyaların içime sinen kokusu hayatımla bütünleşti sanki. Bir kez olsun açamasam da güneşte gözlerimi tenim yumuşayıverdi baharla şimdi.
 
Güzel bir şeyler olacak hissediyorum, evimi bahara hazırladım, balkonları yıkadım, dolapları boşalttım, bütün çamaşırlar kırçiçeği. Hoş çiçeklerim yok balkonda ya hayallerim çiçekli bahçeli bu baharda.
 
Güzel bir şeyler olacak hissediyorum, yeniden aşık oldum, düzelecek her şey biliyorum. Yavaş yavaş oluyor ya her şey boşver olsun biz biz olacağız ve mutlu olacağız dünyada.
 
Güzel bir şeyler olacak hissediyorum, bu gece evet bu gece koskocaman bir yıldızı kayarken gördüm. Biliyorum o bir göktaşı ama bu sefer dileklerim kabul olacak bu baharda.

Yorumlar (6)

 1. Hicret
  • 23/02/2024

  Her mevsim dilekleriniz kabul olması dileğiyle... Okurken baharı hissetim. Yüreğine sağlık ☺️

  • 19/01/2024

  Baharlarimiz hiç bitmesin kaleminize sağlık

 2. Yıldız Tek Gamlı
  • 14/01/2024

  Umarım gelir Zeynep

 3. Yıldız Tek Gamlı
  • 14/01/2024

  Çok teşekkür ederim semiray hocam ❤️

 4. Semiray Sezgin
  • 7/01/2024

  İnsan umut ettiği sürece yaşar Yıldızım. Zaten sevmek aşık olmak ve ümitle yaşamak düzenli ve temiz olmak bunların hepsi insanı mutlu eder. Kalemin akıcı ve sade. Kelimeler kelebekler gibi.. Eline, emeğine sağlık

 5. Zeynep
  • 26/12/2023

  Yaşım son bahar bir umutla beklediğim bahar gelecmi bekliyorum dileğiyle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yıldız TEK GAMLI

1976 yılında Ankara’nın Altındağ ilçesinin bir semti olan Doğantepe’de büyüdüm. Aslen Nevşehirliyim. Tipik bir Anadolu ailesinin altı çocuğundan biriyim. Konya Selçuk Üniversitesi Akşehir M.Y.O. Muhasebe bölümünü bitirmek dışında Ankara’dan ayrılmadım. Ankara Hacettepe Üniversitesi Sağlık İşletmeciliğini tamamladım. Amerikan Kültür Derneği’nde İngilizce öğrendim. Bu arada Ankara Tabipler Odası’ndan Hastane Yönetimi eğitimini bitirdim. Tüm bu eğitimleri tamamlarken Ankara Özel Güven Hastanesi’nde 7 yıl çalıştım. Evlenince kendi sağlık işletmemize geçip 4 yıl Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nü yürüttüm. AÇEV (Anne-Çocuk Eğitim Vakfı)’le tanışıp, gönüllü annelik yaptım. Çocuklarla daha mutlu olduğumu fark edince Çocuk Gelişimi ve Eğitimi’ni bitirip, 2 yıl devlet okullarında sözleşmeli, 2 yıl özel kurumlarda İngilizce ve İngilizce Drama öğretmenliği yaptım. Meme ve lenf kanseri nedeniyle çocuklarım olan öğrencilerimden ayrıldım. Tedavim devam ederken TEMA Vakfı ile tanışıp, çocuklara doğayı anlatmanın yanında, ara ara yine onlarla birlikte vakit geçirmenin yolunu buldum. 2019 yılında Bursa Nilüfer’e taşındım. Kızlarım üniversiteye başlayınca, “eğitimin yaşı yok” deyip, hayalim olan Uludağ Üniversitesi Arkeoloji Bölümü (Almanca) okudum. Minik Saka Kuşu, Sabun Kokulu Masal, Lunaparkta Keyifli Bir Gün, Cemilhan'ın Maceraları, Büyüklere Küçüklerden Masallar, Kayıp Balerin, Yüzyılın Masalları, Yavru Kedi, Gökçe Özgür Olmak İstiyor, Bir Pazar Günü, Paylaşmak Çok Güzel kitaplarının yazarı.