Aşırı İnanç Dinden Saptırır

Aşırı İnanç Dinden Saptırır

 

Aşırı İnanç Dinden Saptırır

   Ben şeyhim diyenin yanında milyonlarca, mehdiyim diyenin yanında binlerce ve ben peygamberim diyenin yanında onlarca insan var.

   Düşünüyorum, acaba bu insanlar bu kadar akılsız ve aptal mı ? Şeyhim diyen en lüks araçlarla ve korumalarla dolaşıyor. Mehdiyim ve peygamberim diyenler, Amerika’da yaşıyor. Ama Müslümana fakirliği ve eline geçeni vermeyi öğretiyorlar.

    Gariban Müslüman devlete vergi, şeyhine haraç veriyor. Müslüman direk Allah’tan isterse tarikatlar ve cemaatler yok olur, ama şeyhini ve hocasını aracı koyarsa onlar holdingleşir.

    Aşırı inanç, gözleri kör edip beyni işlevsizleştiriyor. Böyle olunca gariban Müslümanlar her sakal bırakanı ve her Allah diyeni Allah dostu sanıyor. Ey Müslümanlar sorgulamaktan korkmayın ! Sizler sorguladığınızda; “Sus dinden çıkarsın!” Diyenler korkuyorlar.

     Siz sorguladığınızda dini değil, onları terk edeceksiniz, bütün korkuları bu. Ama eğer ki onların yanında bulunma sebebiniz dünyevi bir menfaat üzerineyse, sizlerin de onlardan bir farkınız kalmaz.

    Gafletten uyanın, dini suistimal etmeyin ve ettirmeyin. Allah size yeter !

Aşırı İnanç Dinden Saptırır

 

Editör: Sonay BİLGİ ARABACI

Baş Editör: Elif ÜNAL YILDIZ 

Bir Önceki Yazımı Okudunuz  mu?

GERİ KALMIŞ VE MODERN TOPLUMDA EĞİTİM 

 

 

 

 

 

Yorumlar (2)

  1. Yıldız TEK GAMLI
    • 18/02/2024

    İnanç yüzyıllardır insanın varoluşuyla ortaya çıkmış bir çözüm sürecidir. Sorun inançta değil inandığı şeyi öğrenmeyen sorgulamayan insandadır

  2. Zeynep
    • 17/02/2024

    Kalemine yüreğine sağlık çok güzel bir yazı olmuş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yamaç ERDOĞAN

1993 yılında Konya’nın Yunak ilçesi, Yığar Köyü’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini Konya ve Eskişehir’de tamamladı. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Kooperatifçilik bölümünü bitirdi. Halen tarih, sosyoloji ve sosyal hizmetler eğitimine devam etmektedir. Jandarma teşkilatında çalışmakta olan Yamaç Erdoğan, Fezmonot romanıyla jandarma teşkilatının ilk ve tek bilim kurgu yazarıdır. Paranormal Ofis eserinde ise poliseye romanlardan farklı bir bakış açısı ile paranormal bir roman modeli ortaya çıkarmıştır. Felsefe yönünde yaşadığı toplumun kültürüne katkı sunarak, bunları geleceğe aktarmak için çaba sarf etmektedir. Kendini, özgürlükçü ve hür iradeyi savunan biri olarak tanımlamaktadır. İnsanı maddi bedenden öte sonsuz manevi ruh olarak gören bir düşünceye sahip olup, sadece yaratıcıya biat ettiğini yazılarında sık sık vurgular. Düşüncelerini Bilgelik Aforizmaları ve Kıyamet Aforizmaları isimli iki kitapta toplamıştır.