ANNE ŞEHİR

ANNE ŞEHİR

ANNE ŞEHİR

Kocaeli ili gezimden aklıma kazınan ve her ilde olması gerektiğini düşündüğüm bir proje hakkında  bilgi paylaşmak istiyorum.

Mutlu aile mutlu gelecek kapsamında Kocaeli’nin gerçekleştirdiği “Anne Şehir Projesi” kadın ve aileyi her alanda destekliyor. Anne Şehir; spordan sağlık taramalarına, eğitimden sosyal ve kültürel etkinliklere  kadar geniş bir perspektifte, çalışan ya da ev kadını annelerin yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla hizmet veriyor. Annelere hayatın içinden nefes alacak alanlar açıyor, onlara aktif hayatın bir parçası olabilme ve ”Ben de varım” diyebilme fırsatı sunuyor. Huzur  ve mutluluğun önce kadınlara; kadınlardan çocuklarına ve ailelerine sonra da toplumun her kesimine yayılacağı inancı ile hareket ediyor.

Anne Şehir Merkezlerinde spor programları (step, aerobik, zumba, plates) doğa yürüyüşleri, kişisel gelişim, sanat kursları ve hobi atölyeleri, diyetisyen hizmetleri, fizyoterapi hizmeti, psikolojik danışmanlık, aile danışmanlığı, sosyokültürel etkinlikler bulunuyor. Anneler etkinlikte iken çocuklara da  etkinlik ve oyunlar düzenleniyor. Okul öncesi eğitimler veriliyor.

Annelere sunulan Anne Şehir  projesi mutlu kadın ve mutlu aile olabilmek adına her ilde faaliyete geçirilmeli.

Keziban ARIKAN

Editör: Sonay BİLGİ ARABACI

Genel Yayın Yönetmeni: Elif ÜNAL YILDIZ 

https://fisildayankalemler.org/cana-yakin-dostlarimizin-kedilerin-beslenmesi/

https://www.kocaelilife.com/anne-sehir-ile-mutlu-aile-mutlu-gelecek-11784 

 

Yorumlar (3)

 1. Abdullah
  • 21/05/2024

  ÇOK GÜZEL BİR PROJEYE DEĞİNMİŞSİNİZ SAYIN YAZARIM YÜREĞİNİZE KALEMİNİZE SAĞLIK

  • 19/05/2024

  Kaleminize sağlık böyle bilgilendirme yazınlarıyla bizi aydınlattınız 🙏🏻

 2. Şenay
  • 16/05/2024

  Eğitimli bilinçli anne demek eğitimli bilinçli nesiller demektir. Toplum içinde ki yozlaşmayı durdurmanın yegane yolu annelerin eğitiminden geçer. Bu yüzden her ilde desteklenmesi yaygınlaşması gereken bir proje. Bu proje hakkında bizi bilgilendiren yazarımız Keziban Arıkan'a teşekkür ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keziban ARIKAN

1985 Isparta doğumluyum. Ailenin en küçük çocuğuyum. İlköğretimi ve liseyi Isparta’da tamamladım. İlk Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü bitirdim. Mersin Üniversitesi Eczane Hizmetleri ön lisans bölümünü tamamladıktan sonra Niğde Ulukışla ilçe devlet hastanesine Eczane Teknikeri olarak atandım ve şu anda görevime devam etmekteyim. Son olarak Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünü bitirdim.İngilizce ve Rusça dillerini biliyorum. Eczane teknikerliği mesleğim dışında şair ve yazarım. Çeşitli dergilerde şiirlerim yayınlanmaktadır. 2024 yılında ilk antoloji kitabi olan Bir Kadın Bir Hikayede yer aldım. Şiir kitabım ve masal kitabım için hazırlık aşamasındayım. Türk Kızılay’ı ve Açev'de gönüllüyüm. Çocukları ve hayvanları çok seviyorum.