VİRÜS

VİRÜS

Şimdi 2019 ve 2020 yıllarını unutalım. Bugün size desem ki; “Öyle bir virüs gelecek ki, maskesiz sokağa çıkamayacaksınız. Dünya genelinde ekonomik kriz yaşanacak, ülkeler birbirine yetmeyecek, gelişmiş dediğimiz ülkeler geride kalacak; İtalya örneği gibi. Kaos ve korku yaşanacak.” Desem bana inanır mıydınız, yoksa gülüp geçer miydiniz? Tabii ki inanmazdınız, gülüp geçerdiniz. Evet bunların hepsi yaşandı, siz yaşadınız, ben yaşadım. Bunda hem fikiriz. Peki size şunu dersem sakın gülüp geçmeyin; Gelecekte bizi çok büyük bir tehlike bekliyor, bu öyle böyle bir tehlike değil. Amerikan filmleri, Çin, Japon, Kore filmleri yıllardır hep bu konuyu işliyor. Gizli tarikatlar ve örgütler bu planda yarışıyor. Evet arkadaşlar, bizi bir zombi kıyameti bekliyor. Şimdi diyeceksiniz ki sen nereden biliyorsun? Bilmek için bakmak gerekir, bakmak için ise görmek. Bu dünyada hiçbir şey imkansız değil. Taş devrinde fotoğraf makinesinden ve kameradan bahsetseydiniz insanlar size deli derlerdi, çıldırmış derlerdi. Böyle bir şey sadece Tanrı’ya ait olur derlerdi. Kuduz mikrobu varsa, insanın beynini ele geçiren virüsler varsa, zombi olmak imkansız değil. İki türlü zombi kıyamet yaşayabiliriz; Birincisi insanın beynini ele geçiren virüs, ikincisi ise radyo dalgalarıyla, görsel basınla insanın beynini  ele geçiren frekanslar.

 

Editör : Sonay BİLGİ ARABACI

Yorumlar (7)

 1. Yıldız Tek Gamlı
  • 14/02/2024

  Telefondan kafasını kaldırmayan nesil de zombi gibi değil mi yediden yetmişe hocam... Benim de böyle bir beklentim var

 2. Yamaç ERDOĞAN
  • 13/02/2024

  Çok teşekkür ederim ☺️📚🙏

 3. Yamaç ERDOĞAN
  • 13/02/2024

  Çok teşekkür ederim ☺️📚🙏

 4. Yamaç ERDOĞAN
  • 13/02/2024

  Çok teşekkür ederim. ☺️🙏📚

 5. Zehra
  • 13/02/2024

  Elinize sağlık, maalesef yazdığınız gibi senelerdir ince ince işleniyor beynimize…

 6. semiraysezgin
  • 13/02/2024

  Dedikleriniz güzel zaten yeni yetişenler maalesef bu şekle bürünmeye başladı. Tebrikler. Hoş geldiniz aramıza

 7. Bekir SEVİK
  • 13/02/2024

  Aramıza hoş geldiniz Yamaç bey. Güzel bir giriş olmuş, bu konuda size katılıyorum. Zaten şuan yetişen nesilin telefonlarla olan ilişkisine bakarsanız zombileşmenin başladığını görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yamaç ERDOĞAN

1993 yılında Konya’nın Yunak ilçesi, Yığar Köyü’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini Konya ve Eskişehir’de tamamladı. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Kooperatifçilik bölümünü bitirdi. Halen tarih, sosyoloji ve sosyal hizmetler eğitimine devam etmektedir. Jandarma teşkilatında çalışmakta olan Yamaç Erdoğan, Fezmonot romanıyla jandarma teşkilatının ilk ve tek bilim kurgu yazarıdır. Paranormal Ofis eserinde ise poliseye romanlardan farklı bir bakış açısı ile paranormal bir roman modeli ortaya çıkarmıştır. Felsefe yönünde yaşadığı toplumun kültürüne katkı sunarak, bunları geleceğe aktarmak için çaba sarf etmektedir. Kendini, özgürlükçü ve hür iradeyi savunan biri olarak tanımlamaktadır. İnsanı maddi bedenden öte sonsuz manevi ruh olarak gören bir düşünceye sahip olup, sadece yaratıcıya biat ettiğini yazılarında sık sık vurgular. Düşüncelerini Bilgelik Aforizmaları ve Kıyamet Aforizmaları isimli iki kitapta toplamıştır.