Soğuk Duvarlar

Soğuk Duvarlar

 

Ah bazı mekanlar ah!…

Bazı mekanların duvarları soğuk oluyor. Bu bazen bir hastane, bir hapishane, bir adliye ya da morg  olabiliyor.

Hastane koridorlarında aradığın şifa, adliye koridorlarında aradığın adalet, hapishaneye düştüğündeki psikolojik sürecin getirdiği pişmanlığı, bir daha geri gelmeyecek bir sevdiğinin yüzüne son kez baktığın morg ya da gasilhane… Hepsi ayrı bir imtihan, hepsi ayrı bir zorluk barındırıyor.

Hastane koridorlarında korkuyla bekleyişle sevdiğinin güzel bir haberiyle umut dolu olurken aksi durumda da gelecekteki sınavının ağırlığına bırakıyor yerini.

Adliye koridorlarında aradığın adalet ile içindeki rahatlamayla sonuçlanırken aksi halde yerini pişmanlık oluyor.

Morg kapısında sevdiğini gasilhaneye götürürken hayatın bomboş bir şey olduğunu, dünyanın bütün keşmekeşinin saçma sapan bir süreç olduğunu, üç günlük dünyadaki rolünü tamamladığını anlıyor insan.

Dün vardık, bugün varız, yarın olur muyuz bilmeden kısır döngünün içinde pişmanlıklarla, keşkelere, yorulmuşluklarla kavrulup dönüyoruz. Bütün bunları bazen hatırlamak için bazı soğuk duvarlara maruz kalmak gerekir belki de…

 

Kadriye Polat KIYĞIL

 

Yorumlar (2)

  1. Kadriye Polat
    • 8/10/2023

    Teşekkür ederim efendim.

  2. Cüneyt
    • 8/10/2023

    Hayatımızdaki soğuk duvarlari ne kadar da güzel anlatmissiniz emeginize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadriye POLAT KIYĞIL

27 Aralık 1988 Erzurum - Çat doğumluyum, 1993 yılından bu yana Düzce'de yaşamaktayım. İlköğretim ve lise eğitimimi Düzce'de tamamladım. Üniversite eğitimimi de Cumhurbaşkanlığı tarafından 7143 sayılı kanun hükmünde kararname ile yayımlanan öğrenci affı ile Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi - Dinar Meslek Yüksekokulu - Halıcılık ve Desinatörlüğü (eş değer bölüm Geleneksel El Sanatları) diploma programında tamamladım.