PARMAKLAR – YÜZÜKLER ve ENERJİLERİ

PARMAKLAR – YÜZÜKLER ve ENERJİLERİ

YÜZÜKLERİ BİLİNÇLİ KULLANMAYI NE KADAR BİLİYORUZ?

Yüzüklerimizi taktığımız parmaklar gözlemlenerek kişiliğimizin özellikleri belirlenebilir ve hangi konular üzerine çalışmamız gerektiğini saptayabiliriz.

Fazla bilinmese de yüzükleri farkında olmadan takmak, kimi zaman olumsuz etkiler yaratabiliyor. Sadece bizi görsel anlamda süsleyen bir aksesuarmış gibi görünen yüzüklerimiz, aslında bizdeki bazı enerjileri ortaya çıkartıyor.

Bir yüzüğün takılması, parmağın temsil ettiği yaşam alanına kelimenin tam anlamıyla “Ağırlık ve anlam eklemeye” yönelik bilinçsiz bir girişimdir ve o parmakla ilişkili niteliklerdeki dengesizlikleri ortaya çıkarabilir.

Yüzüklerinizi nereye taktığınızın önemini bilmek, bize yardımcı olabilir ve yüzüklerimizi bir farkındalıkla takabiliriz. Bilinçli farkındalıkla takılan bir yüzük, zayıf bir karakter özelliğini ortaya çıkarmak yerine hayatımızın bu alanlarını geliştirebilir ve güçlendirebilir. Eğer yüzük takılan parmağın simgelediği element prensipleriyle rezonansa giren bir kristalle ayarlanmışsa daha da fazlası…

Kiroloji, her parmağa bir elementin “Yönetimini” ve o elementin ilkelerine dayanan bir “Kimlik” atfeder.

 “Pozitif” değer, yüzüğünüzü takarken niyetinizin farkında olmanızda yatmaktadır.

TOPRAK PARMAK – (Orta parmak) Toprak elementi tarafından yönetilir. Bu, “Kültürel kimliğin” parmağıdır. Bu parmağa yüzük takıldı ise sorumluluğu nasıl ele aldığımıza, kanun, düzen ve geleneksel değerlerle nasıl ilişki kurduğumuza dair bilgi verir. Bu parmağa bilinçsizce takılan yüzük, içsel güvenlik, istikrar duygumuzu sarsar ve bu duyguları kuvvetlendirmeye niyet edilerek takılmalıdır. Aile içi mutsuzluklara ve kaygıya yol açacağından niyetlerde bu konulara değinilmeli, duygusal denge için niyet alınmalıdır. Granat, Oniks, Akik, Topaz, Kaplan Gözü ve Yeşim önerilen taşlardır.

SU PARMAK – (İşaret parmağı) Su elementi tarafından yönetilir ve “Kişisel kimliğimizi” yani kendimizle nasıl ilişki kurduğumuzu ve kendimizi nasıl gördüğümüzü gösterir. Potansiyel liderlik yeteneği ve kişisel otorite temsil eder.

Bu parmağa takılan yüzük, çocuklukta zedelenen itibarı ve özbenlik saygısı eksikliğini temsil eder. Bilinçsizce kullanımda bu konuları görünür yapar. Kişi kontrolcü bir kişiliğe sahiptir. Kendine olan güveni ile sorunları vardır. Takarken bahsedilen sıkıntıların giderilmesine niyet etmelidir.  Turmalin, Lapis Lazuli, Peridot, Opal ve  Zümrüt bu parmağa takılacak yüzükler için önerilen taşlardır.

 

ATEŞ PARMAK – (Yüzük parmağı) Adından da belli olduğu üzere, ateş yöneticiliğine sahiptir, “Kişilik dışı kimliği” temsil eder ve kendimizi ifade etmemizi, yaratıcılığımızı ve güzelliğe olan sevgimizi anlatır. Kişiliğimiz ve görselliğimiz bu parmağa takılan yüzükle temsil edilir. Bu parmağa yüzük takan kişiler, hayal kırıklığını sık sık yaşarlar. Yaratıcılıklarını etkinleştirmeye niyet ederek yüzük takılmalıdır. Beğenilmeye ihtiyaç duyarlar. Dostluklara önem verirler. Niyetleri görsel ve kişiliksel olarak kabul görme de olmalıdır.  Garnet, Yakut, Pembe Turmalin ve Elmas önerilen yüzük taşlarıdır.

HAVA PARMAK – (Küçük parmak) Hava elementi tarafından yönetilir ve “Kişisel olmayan kimliğimizi” yani ne kadar dürüst iletişim kurduğumuzu ve cinselliğimizle ilgili  şeyleri temsil eder. Bu parmağa bilinçsizce takılan yüzük aldatılmayı, yalan iletişimleri aktive eder. Cinsel kimlik ile ilgili sorunlar yaşatır. Bahsedilen sorunları önlemeye ilişkin niyet edilerek takılmalıdır. Mavi Topaz, Safir ve Akuamarin önerilen taşlardır.

ETHER – (Başparmak), “Ruhsal kimliğinizi” simgeleyen chi  tarafından yönetilir. Başparmak, dünyamızdaki irademiz,  kararlılığımız ve kişisel enerji uygulamamız ile ilgilidir. Akıl yürütme ve değerlendirme yeteneğimizi de temsil eder. Bilinçsizce takılan yüzük enerji seviyemizi aşağıya çeker. Bizi iradesiz ve güçsüz bırakır. Sürekli bir kriz halindeymiş hissi verir. Güçlenmeye, kontrolü elimizde tutmaya, enerjimizi korumaya niyet ederek takılmalıdır. Aytaşı, Elmas ve Ametist taşları içeren yüzükler tavsiye edilir.

TÜM PARMAKLARA YÜZÜKLER :

Eğer tüm parmaklarımızda yüzük taşıyorsak, hayatımızda olumsuz durumlar mevcuttur ve kendimizi asla güvende hissetmiyoruzdur. Görünmez olmayı ya da bir set arkasında kalmayı tercih ettiğimiz çok açıktır. Bu durumda her parmağa, o parmağın enerjisine ait niyetleri belirterek yüzükleri takmalı, artık sorunlardan kurtulmaya niyet etmeliyiz.

Yorumlar (4)

 1. Yıldız Tek Gamlı
  • 15/01/2024

  Bilgiler şahane ama genel olarak yüzük ateş parmağına takmamızın belli bir nedeni var mı

 2. Semiray Sezgin
  • 14/01/2024

  Bilgiler güzeldi, faydalandım teşekkürler.

 3. Mehmet
  • 14/01/2024

  Bu güzel bilğiler için teşekkür

 4. Zeynep
  • 14/01/2024

  Kalemine sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Simla HALICIGİL

1975 İzmir Doğumluyum. Uzun yıllar Turizm sektöründe İnsan Kaynakları Yöneticiliği'nin ardından, Spiritüel Danışman, Tarot Danışmanlığı, Bilinçaltı, Nefes , Meditasyon Terapisti ve kadim Rune Sembolleri ile çalışan bir Runolog olarak katkı sağlamaya çalışıyorum. Üzerinde halen çalışmaya devam ettiğim bir kitap ve mevcut devam eden eğitimlerim mevcut.