MANTRALAR – OM’un Gücü

MANTRALAR – OM’un Gücü

OM

Çoğu dinde kutsal bir formdur. En eski ve en çok bilinen mantralardan biridir.  Om, diğer tüm seslerin yaratıldığı bir ses ve Evrenin öz sesi olduğuna inanılır. Diğer tüm mantraların ortaya çıktığı kök mantradır. Meditasyon sırasında sesli söylenerek kullanılmaktadır. Yazarak da meditasyon amaçlı kullanılabilir. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak okunduğunda etkilidir. Om sizi titreşimleri aracılığıyla dünyaya bağlar, bu da yine titreşimler aracılığı ile sizi evrene bağlayacaktır.. Om ruhsal bilgelerin meditasyonudur.

Her koşulda OM yazmak ya da sesli olarak zikretmek sizi mutlu edecektir. Bu, OM’un gücüdür. Güne OM diyerek başlamayı bir alışkanlık haline getirin. Ailenizi ve arkadaşlarınızı “Günaydın” ya da“İyi günler” demek yerine “Om” diyerek selamlayın. Başlarda garipsenecek, tuhaf bakışlara maruz kalacak belki de az biraz alay konusu haline geleceksiniz ancak enerjinizin değişimi bir süre sonra çevrenize de bulaşacaktır. İşyerinde söyleyemem diyenler için ise, içinizden söylenen OM kimse tarafından duyulmayacak ama enerjisini her şekilde yansıtacaktır.

Geceleri de bu şekilde kapatın. İyi geceler yerine OM demek uyumanızı kolaylaştıracak, zihninizi gün boyu maruz kaldığı yorgunluktan biraz olsun arındıracaktır.

Hayatımızda karşılaştığımız herhangi zor durumlarda içinizden bile sürekli söyleyeceğiniz OM, işleri kolaylaştıracaktır. Bir şey istediğinde OM  de. Eğer mutsuzsan OM de  Hastaysan ve iyileşme sürecine geçiş yapmak istiyorsan OM de.  Eğer bir başka kişiye bu enerjiyi iletmek istiyorsan, sol elini üçüncü göz üzerine koy ( iki kaşın ortası), onu düşün ve OM de. Bunu o kişiye dokunma şansınız var ise, ağrıyan ya da enerji yüklemesi yapmak istediğiniz yere de elinizi koyarak uygulayabilirsiniz.

OM demek baş ağrısını giderecektir. Hayatınızda bir rutin haline getirmek, ciddi rahatsızlıklara karşı direnç oluşturacak, hayat akışınızı iyileştirecek ve daha dingin, kaygıdan uzak, sakin ve huzurlu bir yaşam sağlayacaktır. OM zihninizi kontrol altında tutmanıza imkan tanır.

Mucizelere inanır mısın? OM mucizesini yaşamak için daha ne bekliyorsun?  

OM’U DEFALARCA YAZMAK

Bu hayatta kim olduğumuzu bulmak, neye hizmet etmek amacı ile var olduğumuzu anlamak ve kendi farkındalığımıza varmak için OM yazarak ( düzenli ve sürekli olmalıdır)yolumuzu aydınlatabiliriz. Hayatınızda istediğimiz şeyleri, niyetlerimizi elde etme sürecinde, Om yazmak pozitiflik yaratacaktır.   Om yazmak, hayatınızdaki düzeltilmemiş şeyleri düzeltmenize yardımcı olacaktır. En az 21 gün boyunca OM yazmayı uygula ve kendine küçük notlar al. farkındalık yarattığı değişimleri yaz. 21 gün sonunda aldığın notlar seni bile şaşırtabilir.😉

 

OM MEDİTASYONU

Om meditasyonu yapmak için günlük rutininizde sabit bir zaman belirleyin. Sabah, gün içerisinde ya da gece.. Seçim size ait. Sessiz ve sakin bir ortam olmalı. . Düz bir zemine oturun ( bir minder üzerine yere oturabilir, sandalye ya da koltuk üzerinde de meditasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz). Konsantre olmak için öncelikle dikkatinizi alıp verdiğiniz nefese yönlendirin Bu sizin an’da kalmanızı ve zihninizi susturmanızı sağlayacaktır. Mümkünse bir mum yakın. Malanız var ise ( 108 boncuklu bir tür tespih) her bir boncukta bir OM olmak üzere sayabilirsiniz.

Kendinizi hazır hissettiğinizde sesli olarak OM demeye başlayın. Nefesinize ve her OM’da yayılan frekansa odaklanın.

Şifası bol olsun 🕉

Yorumlar (0)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Simla HALICIGİL

1975 İzmir Doğumluyum. Uzun yıllar Turizm sektöründe İnsan Kaynakları Yöneticiliği'nin ardından, Spiritüel Danışman, Tarot Danışmanlığı, Bilinçaltı, Nefes , Meditasyon Terapisti ve kadim Rune Sembolleri ile çalışan bir Runolog olarak katkı sağlamaya çalışıyorum. Üzerinde halen çalışmaya devam ettiğim bir kitap ve mevcut devam eden eğitimlerim mevcut.