Kim dost kim düşman bir bilseydik.

Kim dost kim düşman bir bilseydik.

Amerika çok değil en fazla iki yüz otuz altı sene önce kurulmuş bir İngiltere çocuğu.Çünkü keşfedildikten sonra kıta Avrupalılar gemilerle geldiler ve İngilizlerde burada koloniler kurdular.(New York;Washington bunlardan sadece ikisi)toplam onüç taneydi. 

Osmanlının yükseliş dönemine denk gelen dönemde ( 1453 / 1683 ) İngiltere’de dünyada sömürgeciliğe başlamış.İlk defa 1688 yılında yapılan devrimleri ile başladığını tarih söylüyor.Oysa keşifler başladığında onlar da kolları sıvayıp Hindistan’ın bazı bölgelerini diğer sömürgecilerle birlikte sömürgeleştirmişlerdi.Vikipedi kaynağına göre 1622 ile 1924 yılına kadar süren Kızılderili- Avrupalı göçmenleri arasındaki yapılan savaşlar) ve bu sıralarda kuzey Amerika’yı da Kızılderili yerlilerinden seneler içinde savaşarak parça parça kopararak işgal etmiş.Kızılderililer ilk savaşları Britanyalılar ile vermişler. Hani herkesin gitmek için can attığı koca kuzey Amerika kıtası yerli halkları bugün kamplarda tutulup onlara devlette söz hakkı bile verilmiyor. Söz verildiği halde devlet kurmalarına da bir izin verilmiyor.Şu anda toplama kamplarında yaşıyorlar.Kıtaya ilk geldiğinde Avrupalılar On milyon olan nüfusları olan kızılderililer yapılan savaş ve soykırım ve hastalıklar yüzünden bugün bir milyon kadardır. İnsanlık dersi veriyorlar ya bize Amerikalılar, traji komik bir hikaye onların hikayesi.Çünkü bizimle dil bağı olan dört yüz kelimesi aynı olan yerlilerin elinden alarak yeni dünya düzeni kurdular.Atatürk bilim adamlarına bu konuda araştırma yapmasını istemişti.Katliam yaptıklarını kimse söylemez. Bitmedi; Avustralya, Hindistan yine onların bir zamanlar işgal ettiği topraklar. Aborjinler de Avusturalya’da işgalci Avrupalılar tarafından asimile edildiler.Bulundukları topraklardan içeriye çöllere sürüldüler. Aborjinlerin 1770’den sonra yok edilen bir çok insanın hikayesinde yerini aldığını görmekteyiz. Onları da Avustralya ormanlarına,çöllerine hapsetmişler. Bir çift Yürek kitabı size bu konuda bilgi verir kısmen.

Afganistan, Irak, Suriye , Yemen bize yardım ederken Kurtuluş Savaşı’nda bugün parçalanacakları akıllarından bile geçmemiştir inanın. Batılı dediğimiz adamlar haçlı zihniyetini hiç kaybetmedi bunu unutmayın. Lozan’da şerh koydu anlaşmamıza Amerika. Atatürk’ün ilk defa kurduğu İslam Birliği üyesi olarak bize maddi desteğini esirgemeyen tüm bu ülkeleri bugün perişan ettiler ve hem bu arada İslam terör dinidir sözünü dünyaya kabul ettirmeye çalıştılar. Şimdi seyrediyoruz Filistin’de kim terörist kim değil. Dün” barışa hayır “dedi Amerika meclisi. Avrupa başkanları zaten boy boy resimler çekildiler İsrail yamyamı ile beraber. Hamas’ın onlar tarafından kurulduğu söyleniyor . Olmaz olamaz diyemiyorum. Bunlar şeytana pabucunu ters giydirirler.Bizim gözlemlerimiz adamlar çok yönlü plan kuruyor.Bir taraftan halkları birbirine düşman ederken bir taraftan silah satıyor bir taraftan ölenler umurlarında değil.

Bugüne kadar kör ,sağır ,dilsiz gibi yaşayan bizler topraklarımızdan yer alan israil zenginleri mi konuşalım yoksa çocuklarını gelip Türkiye’de dünyaya getirip Türkiye vatandaşı yapan İsrailli kadınları mı?Bunun dışında marketlerimizin yarısı onların ürünleri ile dopdolu.Tohumlarımız onlardan geliyor.Oyun çok büyük gözümüzü dört değil artık sekiz açmalıyız.Elimizden bir şey gelmez demeyin sakın! .Kullandığınız ürünleri Yerli malına çevirin bu bile büyük bir şey .Farkındalığınızı arttırın ve ve dünya gündemini takip derken dünya tarihini de okuyun derim.

Kaynakça: Vikipedi

Amerika’da ve dünyanın, diğer yerlerinde İngiliz sömürgeleri

Bir Çift Yürek Marlo Morgan

Pr. Cihan Dura Atatürk İngilizleri anlatıyor

Atatürk’le Allah Arasında Sinan Meydan

 

Yorumlar (1)

  1. Yıldız Gamlı
    • 13/12/2023

    Doğru bilgi ile safsatanın savaştığı şu günlerde kime ulaşır bilmiyorum ama umarım bilgilenmek isteyen gençlere ulaşır hocam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Semiray Sezgin

Samsun Doğum Hastanesi'nde özlemle beklenen bir bebek olarak dünyaya gelmişim. Tarih 5/10/1960 .Neden böyle derseniz benden önce doğup yaşamayan karındaşlarım arkasından özel dua ve kurbanlar keserek bana kavuştuklarını ifade eder ailem...