Hoş Buldum Ayvalık

Hoş Buldum Ayvalık

Hoş Buldum Ayvalık;
Bugün benim yeni hayatımın ilk günü…
25 yıl İstanbul Vergi Dairesinde Veznedar olarak görev yaptım. Devletin para tahsilatçısıydım yani. Çalışmaktan yorulmamıştım ama her sabah zifiri karanlıkta yollara düşmek, saatler sonrası işyerine varmak, akşam ise İstanbul’un korkunç trafiğinden dolayı gecenin geç saatlerinde eve varmak yormuştu beni.

İstanbul trafiğinde karar verdim. Emekli olunca bir sahil kasabası olan ve yıllardır hayalini kurduğum Ayvalık’a taşınmaya. Yalnız bir
kadındım ve kimsem de yoktu Ayvalık’ta ama benim emeklilik sonrası hayalimdi bu sahil kasabası.

Nihayet gelmişti o gün. Emeklilik dilekçesini verdiğim gün Ayvalık’ta ev bakmaya başladım. Otantik, şahane binaları olan, dar sokaklı bir mahallede başlamaya hazırdım yeni hayatıma.

Elveda insanı felç eden trafik, kalabalık, gürültü, kargaşa ve hoş geldin deniz, rakı, balık, begonviller, sakinlik. Heyecanımı anlatamam size. Herkes yeni bir başlangıcı hak eder bu hayatta ve bence hiç kimse yeni bir başlangıç yapmadan çekip gitmemeli bu hayattan.

Çok çabuk toparlandım ve beni ben yapan anılarımla dün gece eski hayatımın yüklü olduğu bir kamyonla veda ettim İstanbul’a. Sabahın erken saatlerinde eşyalarımla girdik yeni evimize, günlerin yorgunluğu olsa gerek uyuyakalmışım bir köşede.

Uyandığımda heyecanla balkona çıktım ve başladım mavilikleri, begonvilleri izlemeye. Başka bir yerde başka bir ben olarak uyanmıştım yeni hayatıma.
Huzura uyanmıştım aslında. Deniz kokuyordu her yer. Bugün benim yeni hayatımın ilk günü ve bu şahane sokak benim yeni sokağım. Hoş buldum Ayvalık…

LEYLA BACAKSIZ

Editör: Nigar KAYA

Baş Editör: Elif ÜNAL YILDIZ

Sayfamı Ziyaret Etmek İster misiniz?

 

 

Yorumlar (7)

 1. Leyla BACAKSIZ
  • 29/02/2024

  Canım ablam çok teşekkür ederim.

 2. DİLEK GÜNGÖR
  • 28/02/2024

  Hayat sana güzel gözlerle gülümseyerek baksın kuzum. Her anın mucizelerle dolsun. Kalemin kalbininin güzelliğiyle işlesin. Her daim güzellikler seninle olsun.

 3. Leyla BACAKSIZ
  • 27/02/2024

  Hoşbuldum Bekir Bey, çok teşekkürler.

 4. Leyla BACAKSIZ
  • 27/02/2024

  Çok teşekkür ederim.

 5. Seyfettin YILDIRIM
  • 27/02/2024

  Kalemine sağlık yazım ,güzel ve akıcı . Başarıların devamını dilerim. İsterseniz Gazetemde bir köşede ayira bilirim size. www.5temmuzhaber.com

 6. Zeynep
  • 26/02/2024

  Ah Ayvalık çok güzeldir kalemine sağlık

 7. Bekir SEVİK
  • 26/02/2024

  Aramıza hoş geldiniz Leyla Hanım. İlk makalenizin devamını sabırsızlıkla bekliyorum. Kaleminize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leyla BACAKSIZ

03.08.1989 yılında Mersin’de dünyaya geldim. Yaklaşık 18 yıldır Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşamaktayım. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Bir kurumun muhasebe bölümünde çalışmaktayım. Okumak ve yazmak hayatımın en önemli iki parçası. Belli başlı bazı spiritüel alanlarla da ilgilenmekteyim. Okuma ve yazmanın verdiği bilgi ile ve spiritüel alanın verdiği ışık ile toplumun yolunu aydınlatmayı hedeflemekteyim.