HAYATINIZDA İLERLEMENİN 21 YOLU

HAYATINIZDA İLERLEMENİN 21 YOLU

Hayatta İlerlemek dediğimizde  birçoğumuz  aklımıza hemen sosyal statü, kariyer, finansal genişleme ve daha fazla kazanç ile büyüme olarak algılıyoruz.  Oysa olduğumuz versiyonun bir üst haline geçiş, kendimizle beraber yürüdüğümüz yolda kendimizle olan tatlı yarışımız, olaylara bakış açılarımız ile, gelişmelere verdiğimiz tepkiler, an’da yaşamak dediğimiz farkındalığa varabilme yeteneğinin gelişimi vb… İşte hayatta ilerlemek aslında kendi tezahür yolumuzda rahat, neşeli, ihtişamlı, kolay ve bilgelikle ilerlemek…

Zor diye içten gelen sesinize inat, işte

 

HAYATINIZDA İLERLEMENİN 21 YOLU,

 • Erken Kalk; Güneşin doğuşunun o mucizevi tadına var. Günü yakalamak, gökyüzünün mavi kucağının enerjisini almak….
 • Her gün belirlediğin sayfa sayısında kitap oku; 3,15,68 fark etmez.. Kendine bir hedef belirle. En az … kadar sayfa kitap okuyacağım diye. Konu;  sen seç..  Okuma saati;  sana kalmış..
 • Sağlıklı Beslen; şeker, yapay gıda, paketlenmiş hazır ürün, katkılı malzemeleri geride bırak… O enerji içeceği değil seni ayakta tutacak olan.. Ya da bir bardak 3ü bir arada ile çıkmayacak o kahve keyfi..
 • Hayır demeyi bil; Her şeye evet demek zorunda hissetmek ve istediğin zaman Hayır diyememek sende içsel bir baskı oluşturacaktır. Boğaz çakranı yavaşlatacak, kendi kendini manupüle etmiş olacaksın. Sen sensin.. İstemiyorsan HAYIR…
 • Affet; Kimseyi değiştiremezsin.. Olmuş olanı silemez, geçmişi değiştiremezsin.. O ya da onlar öyleydi.. Sen sadece onlar ile bir arada yoluna devam edip etmemeyi seç.. Kin, seni yürüyeceğin mucizelerle dolu yolunda sadece yavaşlatacak ve seni sana ağırlaştıracaktır.
 • Yeteneklerini öne çıkart; Önümüzdeki tek engel kaygı ve korkularımız. Kendimizi keşfetmeye çalışma cesaretini göstermekten o kadar uzak bırakılmışız ki denemek geçemeyeceğimiz sınavımız haline gelmiş. Dene, belki sesin çok güzel.. Çiz, yaz, boya, uğraş… Sende olan cevheri ancak sen ortaya çıkartacaksın.
 • Parana saygı duy; Günümüzün her 10 konusundan 9’u haline gelen finansal şartlarımız ve hayatımızın en gerçekçi ! dediğimiz noktasında cebinde, cüzdanında olan parana saygı göster. Parayı sevmemek ne de güzel öğretildi bize… Ancak kendinden düşün, seni sevmeyene gider miydin? Sev, say ki yolu sana açılsın..
 • Yargılama; Ne başkasını me kendini.. Başkalarının hayatı onları ilgilendirir. Kimsenin doğrusu senin doğrun ile, senin doğrun ise kimsenin doğrusu ile aynı olmak zorunda değil. Senden farklı olabilme, düşünebilme, yaşayabilme ihtimaline karşı açık ol. Seninle özdeşleşmeyen her hareket / fikir, onların sadece ilginç bakış açıları ve tabii ki senin ki de öyle..
 • Amacın olsun; Bir hedefin ya da amacın olsun hayatta. Hayal kur. Olmaz diye bir şey yok, her nefes bir olasılık unutma…
 • Kendin ol; Sen, olduğun kişi olarak, seçimlerinle, tercihlerinle, duygu, düşünce ve eylemlerinle sensin.. Kimseye benzemek zorunda değilsin.. Kimsenin beğendiği, onayladığı kişi olmak zorunda da değilsin.. bu seni sadece onlardan biraz yapacaktır. Kendin olduğunda tam olmanın tadına varacaksın.
 • Hedefler Koy; Uzun vadeli, ulaşılmaz değil, küçük hedeflerle başlamak lazım bazen. Her ulaşılan hedef motivasyonunu besleyecek, kendine olan inancını arttıracak ve kendi başarın ile gurur duymanı sağlayacaktır. Bu da bir sonraki hedefin için kapıları açmanın ilk anahtarı olacak.
 • Sosyal ol; Hayatımıza giren hiç kimse tesadüfen girmiyor. Her bir birey, her bir canlının bize bizi aynaladığı bir şey var. Yeni tanışmalardan korkma.
 • İlhamın olsun; Seni motive edecek o şeyi belirle. Belki bir şarkı, bir resim, bir mekan vb. Kendini gözlemle. Nerede, ne zaman, kiminle ya da hangi eylem içinde o içindeki coşku ile karşılaşıyorsun?
 • Spor Yap; vücudunu ve zihnini dengelemeni sağlayacak olan küçücük bir yürüyüş bile hayatında değişiklik yaratacak.
 • Hatalarını kabul et; Hepimizin geçmiş defterlerinde kırmızı kalemler ile yazılı satırları var adına hata denilen.. Yüzleşmekten korkma. Kaçmak, onları geçmişten bugüne büyütecek, seninle yol almaları için sende yer edecek.. İzin verme.. Oldu, evet hataydı ve ben o hatadan dersimi aldım demeyi becerebilmelisin.
 • Geniş düşün; Gördüğünün arkası olabileceği ihtimali aklında olsun. Her zaman görünen ya da algılanan gerçek değil.. Detaylarda kısılma, büyük pencerenin seyri daha büyük farkındalık ve mucize getirecek..
 • Yardım et; Evrenim en net kuralıdır.. Verirsen alırsın.. Ve unutma gülümsemek bulaşıcıdır..
 • Planlı ol; Elbet gün içinde bozulma ihtimali olacak ama sen gene de planlı ol. Yarım bırakmaların önüne geçecek ve zamanı doğru kullanabilmeni sağlayacaktır.
 • Vazgeçebilmeyi bil; Bazen zorlamamak gerekir.. Olmuyorsa, ilerlemiyorsa, açılmıyorsa elbet evrenin seni koruduğu bir durum vardır.. Akışa güven..
 • Positif ol; Ne düşünüyorsan, nasıl bakıyorsan, nasıl davranıyorsan, ne söylüyorsan ve ne isen kendine davet ettiğinde odur..
 • KENDİNİ SEV; Bunu sadece duygusal olarak değil, fiziken de yerine getir. Bir makas al kendi yanağından.. Gözlerinin içine bakarak ‘SENİ SEVİYORUM, SEN EN İYİSİNE LAYIKSIN, BİLİYORUM’ de, hiç duymamışçasına.. Sarıl bir kendine, sımsıkı, kendini yeni bulmuşçasına… Ve inan, SEN BİR MUCİZESİN…

Yorumlar (0)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Simla HALICIGİL

1975 İzmir Doğumluyum. Uzun yıllar Turizm sektöründe İnsan Kaynakları Yöneticiliği'nin ardından, Spiritüel Danışman, Tarot Danışmanlığı, Bilinçaltı, Nefes , Meditasyon Terapisti ve kadim Rune Sembolleri ile çalışan bir Runolog olarak katkı sağlamaya çalışıyorum. Üzerinde halen çalışmaya devam ettiğim bir kitap ve mevcut devam eden eğitimlerim mevcut.