FONDÖTEN SÜRÜLMÜŞ HAYATLAR

FONDÖTEN SÜRÜLMÜŞ HAYATLAR

FONDÖTEN SÜRÜLMÜŞ HAYATLAR

Fondöten:

  Cilt kusurlarını kapatmak amacıyla geliştirilen bir makyaj ürünüdür.

  Bazen insanlarda da kusurlarını örtmek amacıyla bazı gizli kapaklı işlere bulaşabilirler. Özellikle sosyal medya alanlarında insanlar bulundukları durumun çok dışında faaliyetlerde bulunabilirler.

Kusurlarımızı kapatmak için nasıl fondöteni bir araç olarak kullanıyorsak, Sosyal medyayı da psikolojik kusurlarımızı örtmek için kullanıyoruz. İnsan kendini kusurlarıyla sevmelidir. Ama öyle hayatlar görüyoruz ki sanki dış alanda mükemmel hayatlar yaşayan insanların hiç problemi yokmuş gibi algılanıyor. Bu algı ise insanları psikolojik duygularını baskılamaya itiyor.     

  İki rakı şişesiyle fotoğraf atmak aaa ben oldum kıvamına gelmiş gibi hissettiriyor. Yiyor içiyor eğleniyor parasının son kuruşuna kadar harcıyor sonrada diğer maaşı yatana kadar rezillik çekiyor.

  Bir duygumuz varsa olumlu ve olumsuz bunlar artık görmezden gelinmemeli. Yıl olmuş 2023 hala kendimizi gizleme ve saklama evresindeyiz. Kötüyüz ama iyiyiz diyoruz. Nasıl mutlu olmak normalse bazı durumlarda acı çekmek ve üzülmek de normaldir. Sanki bunlar çok anormal duygularmış gibi hissediyoruz.

  Her duygu normaldir. O duygularında ruh tarafından deneyimlenmesi gerekir. Ruh olgunlaşsın ki hayattan zevk almayı bilsin. Çünkü ruh deneyim elde ettikçe kendini bulur. Ruhunun serseri halini de sev. Çünkü hepsi seni yansıtıyor.

Ruhun kimyası ile simyası aynı şey midir? Simya sıradan metali altına çevirme sanatıdır. Bizde kendi sıradanlığımızdan başlayarak kendi altın versiyonumuzu kimyadan simyaya geçme sürecini kendimizin başlatması gerekir.

Fatma SARI

Baş Editör: Elif ÜNAL YILDIZ 

 

 

Etiketler:

#fondöten

Yorumlar (5)

 1. Dilek NAZLIOĞLU
  • 23/02/2024

  FONDOTEN SÜRÜLMÜŞ HAYATLAR MÜKEMMEL BİR BAŞLIK OLMUŞ. ASINDA YAZININ BAŞLIĞI İNSANLIĞIN SON DURUMUNU ÖZETLER NİTELİĞİNDE. KUSURLARIMIZ OLACAKTIR BUNLARI ÖRTMEK YERİNE KENDŞMİZİ AFFEDİP NASIL DÜZELECEĞİMİZE BAKMALIYIZ.

 2. Yılmaz Ali
  • 23/02/2024

  Merhabalar, Sevgili arkadaşım Fatma Sarı yine kalemini konuşturmuş. Büyük bir keyifle okudum ve gerekli mesajları aldım. Bu kalemin daha büyük kitlelere ulaşması gerekiyor. Antalya'dan sevgiler saygılar

 3. Yıldız TEK GAMLI
  • 22/02/2024

  Kesinlikle katılıyorum... Kaleminize sağlık

 4. Azem CANER
  • 22/02/2024

  Çok gülenler çok dertlidir, derdine dayanmak için kahkahasını savurur. Sanal hayatlar yalan hayatlardır. Yüreğinize sağlık 😇

 5. Bekir SEVİK
  • 22/02/2024

  Bu sorunların tamamını kendimizle barışık olarak çözebiliriz sanırım. Kalemine sağlık arkadaşım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fatma SARI

Süleyman Demirel Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümü mezunuyum. Okul yıllarım da dahil 10 yıldır eğitim sektöründe çocuklara yol ve yöntem göstererek, rehberlik ederek hayatımda yol alıyorum. Şu anda özel bir okulda Sosyal Bilgiler Öğretmenliği yapmaktayım. Lise yıllarımdan beri kişisel gelişim, kuantum gibi alanlara ilgim fazlaydı. O yıllarımda bile ‘Genç Beyin’ gibi kişisel gelişim dergilerini, kişisel gelişim kitaplarını alır okurdum. En iyi yatırım insanın kendi ruhuna yaptığı yatırımdır. Bunun için kendi gelişimime hizmet eden her alanda etkin olmak, bilgi, deneyim ve tecrübelerimi çocukların dışında tüm insanlığa aktarma yolunda meşale tutan biriyim.