DAHA MUTLU BİR SEN İÇİN DÜŞÜNCELERİNİ DEĞİŞTİR

DAHA MUTLU BİR SEN İÇİN DÜŞÜNCELERİNİ DEĞİŞTİR

GERÇEKLİĞİNİ BEĞENMİYOR MUSUN?  DÜŞÜNCELERİNİ DEĞİŞTİR.

İşte sana 12 madde…

1. Kimsenin seni memnun ve mutlu etmek için var olmadığını unutma. Ve kimse nefretini hak etmiyor. Hayatından geçen her insan sana bir şeyler öğretmek için vardı, var ve var olacak.

2. Kimseyi sana hissettirdiğini düşündüğün duygular için suçlayamazsın. Şu anda hissettiğin duyguları seçen sensin. Sadece sen.

3.  Beklentiler olmadan yaşama sanatını öğrenmelisin. Hayal kırıklığına uğramak istemiyorsan bir başkasından beklenti içerisinde olmamalısın.

4. Başkalarına karşı gösterdiğin bağımlılık, seni en fazla kısıtlayan unsurlardan birisi. İçinde ki cesareti ortaya çıkart.

5. Her şeyi kontrol edemezsin. Düşünsene, o kontrol etmeye çalıştığın zamanlar nasıl da zorlandın ve sonuçsuz kaldın.. Sen kontrol etme ihtiyacını bırakırsan yaşamının hakimiyetinin anahtarını eline alırsın.

6. Bir başkasının oluru senin olurun olmalı anlamına gelmiyor. Başkasının dar alanı seni sadece sıkıştıracak ve seni SEN olmaktan her geçen gün uzaklaştıracaktır. Kendini değil, inanmadığın düşünce ve fikirleri iptal et.

7. Her söylenen doğru değil. Söz değil eylemdir asıl olan. Dinle ancak gözlemle.. Davranışlar sana en doğru yanıtları verecektir.

8. Gerekli olduğuna inandığın için zorladığın her alanda akışa geçip tezahüre güvensen belki zor dediklerin çok daha kolay olacak.  

9. Her şey geçici. Trajedi ve kaos ararsan yanı başında çok var. Dramatik anların bile gülünecek yanlarını bulmayı dene. Bir adım geri çekil, çemberin dışından bir perspektifle bir daha bak. Belki de o kadar da kaotik değildir.

10. Hayatında olan her şeyden sen sorumlusun. Bu sorumluluğu al.  Düşüncelerin ve duyguların, hoşuna gitse de gitmese de gerçekliğini şekillendirecek. Yani gerçekliğini değiştirmek istiyorsan düşüncelerini ve duygularını değiştir.

11. Basit ve daha gerçekçi yaşa. Her sabah sor kendine ‘BUGÜN BEN KİMİM?’ diye. Bu soru gerçeklik enerjisini ortaya çıkartacak ve gerçek sen’in ne istediğini bulmana ve seçmene yardım edecektir. İşte  o zaman, gerçekte kim olduğun ortaya çıkar. Bu seni özgün ve şeffaf yapacak.

12. Mutluluk içsel bir görevdir. Daha fazla gül ve her şeyi ciddiye alma. Sonuçta hayatın özü evrim denen bu harika macerayı keşfetmek ve tadını çıkarmaktır.

Yorumlar (1)

  1. Yıldız TEK GAMLI
    • 3/12/2023

    Çok güzel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Simla HALICIGİL

1975 İzmir Doğumluyum. Uzun yıllar Turizm sektöründe İnsan Kaynakları Yöneticiliği'nin ardından, Spiritüel Danışman, Tarot Danışmanlığı, Bilinçaltı, Nefes , Meditasyon Terapisti ve kadim Rune Sembolleri ile çalışan bir Runolog olarak katkı sağlamaya çalışıyorum. Üzerinde halen çalışmaya devam ettiğim bir kitap ve mevcut devam eden eğitimlerim mevcut.