Bu Masal Bizim

Bu Masal Bizim

Bu Masal Bizim

Kulaklarımı tıkıyorum artık bütün seslere. Kimseleri duymak istemiyorum. İnsanların yüzündeki maskeleri gördükçe iğreniyor, kaçıyorum herkesten.

Gitsem diyorum buradan, bavul bile almasam yanıma, telefonumu ardımda bıraksam. Kim aramış, kim sormuş umurumda olmasa.

Bir kendim, bir de oğlum, insanlardan uzağa gitsek, Alice’nin diyarına mesela.
Tavşanın peşine takılıp, o bahçeye ulaşsak, gizemli mantarlardan yesek, kediyle konuşsak, kafa tutsak kralla kraliçeye; “Biz, örümcek beyinli gerçekler diyarından geldik, sizden mi korkacağız?” desek.

Oğlum o bahçede koşup, oynasa! Asker olan iskambil kağıtları ile sohbet etse! Kralla kraliçeye veryansın etse iskambil askerler.

Sonra, kediyle iş birliği yapsak. O, bütün hayvanları ayaklandırsa ve biz iskambil askerleri, kendi krallığımızı ilan etsek! Emrimizde olmasa hiç bir masal kahramanı ve öylece yaşayıp gitsek.

Seda Özlem BAŞPINAR

Editör: Sonay BİLGİ ARABACI

Genel Yayın Yönetmeni: Elif ÜNAL YILDIZ 

 

Yorumlar (0)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seda Özlem BAŞPINAR

fisildayankalemler.org Editörü Küçük dünyasıyla, sınırsız hayal dünyasını yazma aşkıyla birleştiren ve bunlardan beslenen, haz alan bir insanım. Çocukluğumdan beri hep yazardım aslında ama lisede girdiğim bir yarışmada il birinciliği kazanmam ile kesin olarak karar vermiştim kitabımı çıkarmaya ve 2015 yılında ilk kitabım “Özlem Koydum Adını” ile Yazarlık kariyerime ilk adımımı atmış oldum. Hemen akabinde ortak bir proje olan “Şiir Antolojisi 2” ile eserlerimi yayınlamıştım. Uzun bir süre ara verdikten sonra, 2023’te “İçime Attım İçimden Atamadım” Adlı üçüncü Kitabımı çıkarmış ve yine hemen ardından ortak proje olan “Edebiyat Turnuvası”, “Şairler Masası”, "100 Yazar 100 Eser", "1 Kadın 1 Hikaye" Adlı kitaplar ile okuyucularımla, eserlerimi buluşturdum ve şu anda da yazmakta olduğum yeni kitabımın çalışmalarına başlamış bulunmaktaktayım. Yazmayı, okumayı görev değil, aşk bilmiş bunu ilke kabul etmiş biri olarak gönül kalemimden, kağıtlara dökülen her cümlem en büyük fenerim olmuştur.