AŞK…
- Yazar: Yıldız TEK GAMLI
- 26 Aralık 2023
- 34 kez okundu
![AŞK…](https://fisildayankalemler.org/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Gorsel-2023-12-26-saat-00.57.38_db7576a0.jpg)
İlgili
Yorumlar (4)
Bir yanıt yazın Yanıtı iptal et
![](https://fisildayankalemler.org/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Gorsel-2023-12-02-saat-20.59.27_81a03e85.jpg)
Yıldız TEK GAMLI
1976 yılında Ankara’nın Altındağ ilçesinin bir semti olan Doğantepe’de büyüdüm. Aslen Nevşehirliyim. Tipik bir Anadolu ailesinin altı çocuğundan biriyim. Konya Selçuk Üniversitesi Akşehir M.Y.O. Muhasebe bölümünü bitirmek dışında Ankara’dan ayrılmadım. Ankara Hacettepe Üniversitesi Sağlık İşletmeciliğini tamamladım. Amerikan Kültür Derneği’nde İngilizce öğrendim. Bu arada Ankara Tabipler Odası’ndan Hastane Yönetimi eğitimini bitirdim. Tüm bu eğitimleri tamamlarken Ankara Özel Güven Hastanesi’nde 7 yıl çalıştım. Evlenince kendi sağlık işletmemize geçip 4 yıl Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nü yürüttüm. AÇEV (Anne-Çocuk Eğitim Vakfı)’le tanışıp, gönüllü annelik yaptım. Çocuklarla daha mutlu olduğumu fark edince Çocuk Gelişimi ve Eğitimi’ni bitirip, 2 yıl devlet okullarında sözleşmeli, 2 yıl özel kurumlarda İngilizce ve İngilizce Drama öğretmenliği yaptım. Meme ve lenf kanseri nedeniyle çocuklarım olan öğrencilerimden ayrıldım. Tedavim devam ederken TEMA Vakfı ile tanışıp, çocuklara doğayı anlatmanın yanında, ara ara yine onlarla birlikte vakit geçirmenin yolunu buldum. 2019 yılında Bursa Nilüfer’e taşındım. Kızlarım üniversiteye başlayınca, “eğitimin yaşı yok” deyip, hayalim olan Uludağ Üniversitesi Arkeoloji Bölümü (Almanca) okudum. Minik Saka Kuşu, Sabun Kokulu Masal, Lunaparkta Keyifli Bir Gün, Cemilhan'ın Maceraları, Büyüklere Küçüklerden Masallar, Kayıp Balerin, Yüzyılın Masalları, Yavru Kedi, Gökçe Özgür Olmak İstiyor, Bir Pazar Günü, Paylaşmak Çok Güzel kitaplarının yazarı.
Benzer Yazılar
- Leyla BACAKSIZ
- 26 Temmuz 2024
- Hale Aşkın
- 25 Temmuz 2024
- Ümmü ÖZÇELİK
- 25 Temmuz 2024
- Ali YURTSEVEN
- 22 Temmuz 2024
- Ozan Kasım KOL
- 22 Temmuz 2024
- Erol ATLAS
- 13 Temmuz 2024
- Ozan Kasım KOL
- 11 Temmuz 2024
- Günay POLAT
- 9 Temmuz 2024
- Habil YAŞAR
- 3 Temmuz 2024
- Havin EZO
- 1 Temmuz 2024
Çok teşekkür ederim
Aşk bu işte👍👍👍
Çok teşekkür ederim Tuğba hanım
Nede güzel Anlatmışsın Hayatımızı darmaduman eden gelmesiyle gitmesiyle başımıza ne çoraplar ören duyguyu