AŞK…

AŞK…
Aşk bir anda çıkıverir karşına ne gelecekle ilgili bir kaygı yaşatır sana ne geçmişinde eksik bir şey vardır.
 
Aşk bir anda çıkıverir karşına sanki dünya yıkılmıştır da yeni bir dünyada bir sen bir sevdiğin vardır bir başına.
 
Aşk bir anda çıkıverir karşına hayalindeki işi, yapacağın kariyeri, alacağın listeleri hatta pembe panjurlu evini bile unutursun bir anda.
 
Aşk bir anda çıkıverir karşına yalan söylemeyi istemesen de, onunla olmak uğruna sıralarsın ailene, arkadaşlarına yalanları bir bir ardına.
 
Aşk bir anda çıkıverir karşına unutmuşsundur kendini, benliğini, kişiliğini, gururunu, onurunu atıverirsin onun bilinmeyen, nereye gittiği belli olmayan, dipsiz, uçsuz bucaksız kollarına.
 
Aşk bir anda çıkıverir karşına hiçbir şeye hayır diyemeden sonsuz sadakatle kabulleniverirsin onun hayatını, evini, yatağını bir anda.
 
Aşk bir anda acıtır sonra ne istediğin hayat kalır ortada ne hayallerin ne ümitlerin ne de aşık olduğun insan aşıktır sana. Kalıverirsin acınla, pişmanlıkla, kırık bir hayatla toplanamadan ortada.

Yorumlar (4)

 1. Yıldız Tek Gamlı
  • 29/01/2024

  Çok teşekkür ederim

  • 14/01/2024

  Aşk bu işte👍👍👍

 2. Yıldız Tek Gamlı
  • 14/01/2024

  Çok teşekkür ederim Tuğba hanım

 3. Tuğba
  • 28/12/2023

  Nede güzel Anlatmışsın Hayatımızı darmaduman eden gelmesiyle gitmesiyle başımıza ne çoraplar ören duyguyu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yıldız TEK GAMLI

1976 yılında Ankara’nın Altındağ ilçesinin bir semti olan Doğantepe’de büyüdüm. Aslen Nevşehirliyim. Tipik bir Anadolu ailesinin altı çocuğundan biriyim. Konya Selçuk Üniversitesi Akşehir M.Y.O. Muhasebe bölümünü bitirmek dışında Ankara’dan ayrılmadım. Ankara Hacettepe Üniversitesi Sağlık İşletmeciliğini tamamladım. Amerikan Kültür Derneği’nde İngilizce öğrendim. Bu arada Ankara Tabipler Odası’ndan Hastane Yönetimi eğitimini bitirdim. Tüm bu eğitimleri tamamlarken Ankara Özel Güven Hastanesi’nde 7 yıl çalıştım. Evlenince kendi sağlık işletmemize geçip 4 yıl Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nü yürüttüm. AÇEV (Anne-Çocuk Eğitim Vakfı)’le tanışıp, gönüllü annelik yaptım. Çocuklarla daha mutlu olduğumu fark edince Çocuk Gelişimi ve Eğitimi’ni bitirip, 2 yıl devlet okullarında sözleşmeli, 2 yıl özel kurumlarda İngilizce ve İngilizce Drama öğretmenliği yaptım. Meme ve lenf kanseri nedeniyle çocuklarım olan öğrencilerimden ayrıldım. Tedavim devam ederken TEMA Vakfı ile tanışıp, çocuklara doğayı anlatmanın yanında, ara ara yine onlarla birlikte vakit geçirmenin yolunu buldum. 2019 yılında Bursa Nilüfer’e taşındım. Kızlarım üniversiteye başlayınca, “eğitimin yaşı yok” deyip, hayalim olan Uludağ Üniversitesi Arkeoloji Bölümü (Almanca) okudum. Minik Saka Kuşu, Sabun Kokulu Masal, Lunaparkta Keyifli Bir Gün, Cemilhan'ın Maceraları, Büyüklere Küçüklerden Masallar, Kayıp Balerin, Yüzyılın Masalları, Yavru Kedi, Gökçe Özgür Olmak İstiyor, Bir Pazar Günü, Paylaşmak Çok Güzel kitaplarının yazarı.