Salata Sağlıklı mı? Güldürme Beni…

Salata Sağlıklı mı? Güldürme Beni…

Salata Sağlıklı mı? Güldürme Beni…

Önceki yazılarımda da belirtmiştim sağlıksız beslendiğimizle alakalı. Gerçekten biz sağlıklı beslenmiyoruz.
Bir sağlıklı beslenme uzmanından dinledim,  aynen aktarıyorum. Günümüzde yediğimiz her şey çöp olduğu için sağlıklı olmak istiyorsanız mümkün olduğunca az yiyin. Yani demek istiyor ki zehri almaya engel olamıyorsanız zehri azaltın. Çünkü vücut, aç kaldığınız zaman sindirimle uğraşmak yerine vücuttaki toksinleri atmakla meşgul olacak ve hastalıklı organları tedavi etmekle ilgilenecektir diyor.

Bu yüzden vücudun onarılması için daha az gıda tüketmeniz gerekiyor.

Sağlıklı besleniyorum diye dem vururken bana gelen cevap şok ediciydi. “Sen sağlıklı beslendiğini, sebze ve meyvenin organik olduğunu mu zannediyorsun?” O yüzden, tarladan toplanmış organik gibi gördüğümüz gıdalar bile organik olmadığı için vücudumuza daha az almamız gerekiyor. 

Aslında aç kalmaktan konuyu açmışken şunu söylemek istiyorum. İnsan günlük alması gereken mineral vitamini aldıktan sonra midesini tıka basa doldurmasına gerek yok. Önemli olan gün içinde vücudumuza yetecek mineralleri vitaminleri almak. O yüzden az öz ve gerekli olanı yemenizi tavsiye ediyorum. Ben de böylece diyet yaptığım zaman sağlıklı beslenmediğimi sadece vücuduma az zehir aldığımı öğrenmiş oldum.

Üzgünüm ama salata bile sağlıklı değil. Sadece yapısı gereği %90’ı suyla oluştuğu için ben o yüzden salatayı tercih edebilirim. O kadar…

 

Editör: Elif Ünal YILDIZ

Diğer Yazılarımı Okudunuz mu?

https://fisildayankalemler.org/tahammulsuzsunuz/

 

Yorumlar (3)

  • 25/01/2024

  Ben daha çok severim😋😋😋

  • 25/01/2024

  Maalesef ülkemizin tarımını yok ettiler

 1. Yıldız Tek Gamlı
  • 22/01/2024

  Oysa nasıl severim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nigar KAYA

Doğma büyüme Çankırılıyım. İlk Orta Lise eğitimimi Çankırı'da gördüm. Anadolu Üniversitesi Laborant ve Veterinerlik bölümünü bitirdikten sonra Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Acil Afet Yönetimi Lisans bölümünü tamamladım. Halen Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünde okumaktayım. Hemşireyim, hemşirelik mesleğim yanında Yazar-Şairim ve Editörlük yapıyorum. Bir çocuk annesiyim. Oğlum Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi.