Hata Huzuru Başka Yerde Aramak Mıydı?

Hata Huzuru Başka Yerde Aramak Mıydı?

Hata Huzuru Başka Yerde Aramak Mıydı?

Huzuru aramakta mıydı yaptığımız hata yoksa var olan huzuru fark edememekten mi kaynaklanıyor? Kanaatimce bizler huzurun ne anlama geldiğini bilmiyoruz. Elimizdekilerin kıymetini bilmeden mutluluğumuzu kendi ellerimizle yok etme çabasına giriyoruz.

Yaşadığımız bütün güzel şeyleri anın tadını çıkarmak varken ellerimizde bizleri sinir küpü yapan sosyalleşmemizi, insanlarla oturup muhabbet etme yeteneğimizi, dostumuzla sevdiğimizle ve ailemizle yan yanayken muhabbet etmek yerine kendisine bağımlı telefonlara adamamız kadar saçmalayarak huzurumuzu yok ediyoruz.

Asıl huzur mutluluk birbirimize olan bağlılığımızdan sevgi göstermemizden geliyor. Çoğu istemeyip azla yetinme elimizdekinin kıymetini bilerek geliyor. Kısacası kendimizde gizlidir huzur güzel yaşamayı hedefliyorsak ve ne kadar hedeflerimiz başarı istiyorsak kendimize huzur yaratıp hayatımızı zindan etmek yerine güzel yaşamları tercih etmeliyiz.

Kendimizi ne kadar sevebilirsek aslında bir o kadarda huzuru kendimizde buluruz. Bu yazımı ” Kendimde Buluyorum Huzurumu” yazımla destekleyerek sizlere sunmak istiyorum.

Kendimde buluyorum huzuru,

Güneş doğarken ortaya çıkarıyorum gülümsemelerimi,

Dışarıya ilk adımı attığımda gördüğüm deniz manzarasıyla başlıyorum güzel bir güne,

Gördüğüm her insana neşe mutluluk saçarak buluyorum mutluluğu,

Kendimi severek sevmeye başlıyorum bu yalan dünyayı,

Kendimde buluyorum gücümü, yaşama hevesimi ve huzuru.

Mehmet Salih BOLAT

Genel Yayın Yönetmeni: Elif ÜNAL YILDIZ 

Bir Önceki Yazımı Okudunuz mu?

EN BÜYÜK MOTİVASYONUM AİLEM

Yorumlar (0)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mehmet Salih BOLAT

1997 Hatay Antakya doğumludur. Mustafa Kemal Üniversitesi Bilgisayar programcılığı bölümünden mezundur. Mesleği vinç operatörüdür. Kendisi şairdir ve Bir Avuç Mutluluk (2023) Adı Aşk Gerisi Şiir (2024) adında iki şiir kitabı bulunmaktadır.