YARASA VE SARMISAK 

YARASA VE SARMISAK 

 YARASA VE SARMISAK 

Ey can

Körün gözüne sürme çekmeye uğraşma

Dünyamızı aydınlatan güneş! Yarasanın gözüne çirkin görünse de, GÜNEŞ değerinden hiçbir şey kaybetmez. İnsanlığı ve dünyayı aydınlatmaya devam eder.

Edepsizliği ve terbiyesizliği mesken edinen SARMISAK..!  FENA KÖTÜ KOKUSUYLA, **miskiamber** kokusunu bastırıp, BAL’ da dahi tat bırakmasa da…!!! 

Çiçekler ve güller daima açacak. 

İnsan ve insanlık.! Hakiki ilim, bilim, teknik ve fen de yol alıp.! Sevgi, aşk ve merhamet de kendini bulacak, MİSKİAMBER kokusu.! SARMISAK’IN fena ve kötü kokusuna rağmen..! Tüm dünyayı, tüm insanlığı çiçek, çiçek, sarmaşık güller gibi saracaktır. 

Ey can

Durma! SEN, İnsanlar su içsin diye kuyu kaz. Bırak, insanlar düşsün diye kuyu kazan bölücü, nankör, hain cahilleri.

Onların sahası katranı zift. 

Çorak yer de! Asla sümbül yetişmez.

Ömer AVCI

Genel Yayın Yönetmeni: Elif ÜNAL YILDIZ 

Bir Önceki Yazımı Okudunuz mu?

HAKKIN ÖDENİR Mİ EFSANE BABAM 

Yorumlar (1)

    • 5/06/2024

    Çok kısa ve özünü anlatmayan bir yazı olmuş hocam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ömer AVCI

1958 yılı Kars doğumlu olup, 1973’ten beri Ankara da ikamet etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Yüksek okul mezunudur ve bir kamu kurumundan emeklidir. TRT Yurttan Sesler Korosu’nun seslendirmiş olduğu BİR DİRİLİŞ ÇANAKKALE DESTANI MEHMETLER ve aynı zamanda yine TRT Ankara radyosu ses sanatçısı İmran Koç tarafından, Ebediyete intikal etmiş Annelerimize ithaf! Özlemin dağ oldu duy beni Anne eserlerinin yazarıdır. TSM dalında 7- THM dalın da 21 ve Divan da altı olmak üzere toplam 34 eseri bestelenmiş olup bazı eserleri TRT Müzzik ve TRT Avrasya Televizyonları olmakla birlikte bir kısım eserler de özel radyo ve televizyon kanallarında yayınlanmıştır. 380 i aşkın şiiri bulunmakla birlikte Çeşitli gazetelerde yayınlanmış 200'den fazla makalesi vardır. Erken gündem internet gazetesin de başyazarlık yapmıştır. Allah, Kur’an-ı Kerim ve Hazreti Muhammed Güldestesi ile Anne ve Baba Yüreğinden Evlada Şiirler Güldestesi, İlklerin şehiri Tarsus'dan kültür Başkenti İstanbul'a şiir köprüsü olarak üç ayrı Antoloji de Şiirleri yayınlanmıştır. Makale ve şiirlerinde; Ülkemizin, Devletimizin ve Milletimizin bekası ve genel menfaatlerinin koruma ve kollanmasında milli ve kahramanlık duyguları ile hakiki ilim, irfan, teknik, fen, sanayi, hassas ve yüksek teknolojiyi yeğleyerek, İnsani hasletlere dayalı güzel ahlakı, sevgi, aşk ve merhameti, aile bütünlüğünü, vatan, bayrak ve asker sevgisini öne çıkarmıştır. Ayrıca; Ülkemize yerli otomobil, toplu taşıma araçları ve motor fabrikalarının kurulmasına, yakıtın bor madeninden elde edilerek sağlanmasına yönelik TBMM başta olmak kaydı ile Bakanlıklar Dâhil İlgili meslek kurumlarına yazılı olarak müracaatla girişim ve önerilerde bulunmakla birlikte çalışmaları devam etmektedir. Yazılı ESERLERİ 1- DOKUN YANMAZSIN Kavrulmuş yüreklere bir damla su 2- UMUTTUR ÇOCUKLARGRLECEĞİMİZ 3- Köşe yazıları. (200 Civarında makale) Katıldığı Antoloji kitapları 1- Allah, kur'an-ı Kerim ve Hazreti Muhammed şiirleri güldestesi A- Ya Allah B- Yol istersen! Kur'an Allah dosttur, yar C- Zannederler dünya bizim D- Bir Allah yar. E- İlahi adalet var, ey Adem oğlu 2- Anne ve baba yüreğinden evlada şiirler güldestesi A- Oğlum S.Çağlar'a B-Oğlum Ömer'e C-Oğlum Çağlar'a Ç- Kızıma D- Huzur evinden sesleniş 3- İlklerin şehri Tarsus'dan Kültür başkenti İstanbul'a şiir köprüsü Güldestesi A- İstanbul "akrostiş" B-Tarsus "akrostiş" C- İstanbul Tarihi