Serkan

Serkan

Serkan
Yedi sene önce
Ufak ufak eşimin doğum sancıları başladı. Gece bir gibi kalktık hemen taksiyi aradım. İki dakika sonra taksi geldi.

Eşimi evimizin dış kapısına getirdim. Taksici açtı kapıyı eşimle bindik ve doğru hastaneye sürdü. Eşimin sancıları daha da artmıştı.

Şoför dörtlüleri yakıp kökledi gazı.  20 dakika sonra hastaneye varmıştık. Eşimi apar topar doğumhaneye aldılar ve uzun ve sancılı bekleyişten iki buçuk saat sonra doktor geldi.

Gözlerine baktım, doktor susuyor konuşmuyordu.

“Eşinizi kaybettik başınız sağ olsun.” dedi. yere bakarak. Yaşadığım şokla dilim tutuldu konuşamadım. Resmen kekeledim.

“Anlamadım doktor bey, ne demek oluyor bu? Çocuk iyi sağlığı yerindeydi.” dedim.  

İçimden ” keşke çocuk ölseydi” diyordum. O anki acımla, “O çocuğu istemiyorum bana eşimi verin.”  dedim. Doktor “elimizden geleni yaptık ama maalesef kurtaramadık tekrardan başınız sağ olsun.”  dedi ve arkasını döndü gitti.

Gerisi malum ölüyorum her gün, nefes aldıkça kalbime batıyordu sanki soluğum ve hiç azalmıyordu. O gün arkamı dönüp gittim hastaneden.

Sadece eşimin cenazesini aldım çocuk umurumda bile değildi. Sabah oldu akrabalar aradı beni. Her arayana anlattım. Eşimi kaybetmiştim ve hiçbir şey umurumda değildi.

Herkes geldi hastaneye, aldık cenazeyi ve defnettik. Çocuğu almam dedim o benim çocuğum değil annesinin katili onun yüzünden öldü eşim. O bir anne katili onun gibi canavar olmaz olsun dedim.

Aradan tam 7 koca yıl geçti şimdi düşünüyorum da o çocuğun hiçbir suçu günahı yoktu halbuki.

Keşke bulsam, keşke çocuğuma sahip çıksaydım hiçbir şey bu şekilde olmazdı. Keşke dedim Allah’ım keşke Serkan benim yavrum olsa diye hayaller kuruyordum…

4. Bölüm

Soner IRMAK

Editör:Nigar KAYA

Genel Yayın Yönetmeni: Elif ÜNAL YILDIZ

Diğer Bölümleri Okumak İster misiniz?

https://fisildayankalemler.org/serkan-3/

Yorumlar (0)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soner IRMAK

1982 KOCAELİ/GEBZE doğumlu altı çocuklu bir ailenin en küçük çocuğuyum. Çocukluğum Gebze'de geçti. Bekarım lise mezunuyum. Özel bir şirkette tam zamanlı çalışıyorum. Kalemin gücü platformunda kitap çılgınlar kitap kardeşliğinde bulunuyorum. Yazar ve şairler (YAZŞADER) derneğinin KOCAELİ İl temsilcisi olarak görev aldım. Özel bir sebepten dolayı (YAZŞADER) derneğinden ayrılma kararı aldım. YAZŞADER derneği adı altında ADANA BURSA İSTANBUL TÜYAP kitap fuarları dahil birçok kitap fuarlarına da katılım sağladım. Babamı akciğer rahatsızlığından dolayı kaybettim ve kendimi en iyi şiirle anlatabileceğimi hissettim. Şiir yazmak bana bir terapi gibi geldiğini hissedince yazdığım şiirleri kitap hali fikri doğdu ilk şiir kitabım olan HAYATIMDAKİ SAYFALAR isimli şiir kitabımım doğdu. Yazmaya doymadım yazdıklarımı ikinci şiir kitabımla taçlandırmak istedim ve ANKA’NIN GÖZYAŞLARI isimli şiir kitaplarım doğdu. Bu arada SPOTİFY ve 250 platformda kendi sesimle kendi yazdığım şiirleri seslendirdim. Ayrıca şarkı sözü de yazıyorum. Bu yolda beni yalnız bırakmayan İbrahim AKDENİZ kardeşime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.