Serkan

Serkan

Serkan İkinci Bölüm;

Serkan’la geçirdiğimiz gecenin sabahında heyecanla kalktık ve kahvaltımızı yaptık. Serkan’ı da alıp karakolun yolunu tutmuştuk. Eşimle beraber karakola vardık.

“Merhaba memur bey komiserinizle görüşmek istiyorum. Müsait mi kendileri?

Memur; “Konu neydi acaba?” deyince o gece olanları anlattım.

“Biraz bekleyin, ben bir komiserime soracağım sizi geri döneceğim.” dedi.

Görevli memur üç dakika sonra geldi.

“Sizi bekliyor efendim.” deyip odasına geçti.

Biz de komiserin odasının kapısını tıkladıktan sonra girdik içeri. İçerideki komiser bize “buyurun efendim oturun.” dedikten sonra eşimle ben komiserin masasını önündeki koltuklara oturduk.

Serkan da yanımızdaydı fakat Serkan’ın konuşulanları duymasını istemiyordum. Eşimden, bizi komiserle yalnız bırakmasını istedim. O da anladı hemen Serkan’ı aldı dışarıya çıktı. Ben de başımdan geçenleri anlattım ve komisere nasıl bir yol izleyeceğimizi sordum.

Komiser, bize önce bu çocuğun ailesi aranacağını, bulunmazsa devlet korumasına alınacağını söyledi. 

Ben daha fazla dayanamadım ve konuşmasını bölerek;

“Biz Serkan’a bakmak, onun ailesi olmak istiyoruz.” dedim. Çocuğumuzun olmadığını ve tekrar, nasıl bir yol izleyeceğimizi sordum.

“O zaman çocuğun ailesi, çocuğu kabul etmezse, devlet yurda verir. Sizden istenecek evraklar hakkında bilgi vereceğim. Birkaç telefon görüşmesi yaptıktan sonra bana;

“Şimdi Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan gelecekler, onlar sizi yönlendirir dedi.

“Peki benim onlarla görüşmem mümkün mü?”.

“Tabii ki..” dedi ancak devam etti.

“Ancak sizin de ifadenizi almamız gerekiyor.”

“Tabii ki.” dedim ve bir A4 kağıdı isteyip oraya dün gece yaşadıklarımı yazdım ve imzaladıktan sonra izin isteyip komiserin odasından çıktım.

Yarım saat sonra Çocuk Esirgeme Kurumundan gelmişlerdi. Önce Serkan’la görüştüler sonra da benimle. Ben heyecan içinde ve aceleyle onlara çocuğu istediğimi söyledim. 

Ancak ailesinin ortaya çıkması ve sahiplenmesi durumunda onu kaybedecektim. Fakat bunu göze alamadığım için iletişim numaralarını istedim. Onlar rahatlıkla bana iletişim bilgilerini verdiler. 

“Çocuğun ismi neydi? dedi görevli.

“Serkan.”

“Peki sizin isminiz?”

“Erkan.”

“Tamamdır. Teşekkür ederiz.”

“Serkan’ı görebilir miyim?”

“Tabii ki görebilirsiniz.”

Son kez Serkan’a öyle sarılmıştım ki çocuk adeta nefessiz kalmıştı. O esnada tüm yüreğimle ona, onu çok sevdiğimi söylüyordum. Benden sonra aynı sıcaklıkla eşim sarılmıştı ve o da “Keşke bizim evladımız olsan Serkan .” dedi. İkimiz de onu çok sevmiştik ve Serkan’ın bizim duygularımıza karşılıksız kalmamış olacak ki gözleri dolu dolu olmuştu.

Sonra Serkan’ı alıp gittiler ama bu kısacık zaman dilimine ona çok alışmıştık ve ikimiz de arkasından hüzün dolu gözlerle bakarak onu uğurladık.
Ve o an kendi kendime söz verdim…

 

Soner IRMAK

Editör: Nigar KAYA

Baş Editör: Elif ÜNAL YILDIZ 

Diğer Yazılarımı Okudunuz mu?

https://fisildayankalemler.org/serkan-2/

https://fisildayankalemler.org/gulumseme/

Yorumlar (1)

  1. Yıldız Tek Gamlı
    • 12/05/2024

    Harika ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soner IRMAK

1982 KOCAELİ/GEBZE doğumlu altı çocuklu bir ailenin en küçük çocuğuyum. Çocukluğum Gebze'de geçti. Bekarım lise mezunuyum. Özel bir şirkette tam zamanlı çalışıyorum. Kalemin gücü platformunda kitap çılgınlar kitap kardeşliğinde bulunuyorum. Yazar ve şairler (YAZŞADER) derneğinin KOCAELİ İl temsilcisi olarak görev aldım. Özel bir sebepten dolayı (YAZŞADER) derneğinden ayrılma kararı aldım. YAZŞADER derneği adı altında ADANA BURSA İSTANBUL TÜYAP kitap fuarları dahil birçok kitap fuarlarına da katılım sağladım. Babamı akciğer rahatsızlığından dolayı kaybettim ve kendimi en iyi şiirle anlatabileceğimi hissettim. Şiir yazmak bana bir terapi gibi geldiğini hissedince yazdığım şiirleri kitap hali fikri doğdu ilk şiir kitabım olan HAYATIMDAKİ SAYFALAR isimli şiir kitabımım doğdu. Yazmaya doymadım yazdıklarımı ikinci şiir kitabımla taçlandırmak istedim ve ANKA’NIN GÖZYAŞLARI isimli şiir kitaplarım doğdu. Bu arada SPOTİFY ve 250 platformda kendi sesimle kendi yazdığım şiirleri seslendirdim. Ayrıca şarkı sözü de yazıyorum. Bu yolda beni yalnız bırakmayan İbrahim AKDENİZ kardeşime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.