Aşk…

Aşk…

  Çok sevdiğim bir sözüm ile başlamak istiyorum. ‘’Aşk güzel bir duygu yaşamasını bilen insan ile yaşanırsa…’’ Bu sözü lise zamanlarında yazmıştım. Geçmişin izlerinde geçen bir kısa söz ve hep kullanırım.

Aşk;

Bana göre bulunması zor ve o gelince anlayamadığımız duygu durumudur. Bunu derken ne demek istedim? Aşk ansızın çalar kapınızı ve bir süre baktığınızda o kişiyle zaman geçirdiğinizde birçok ortak yönlerinizin olduğunu fark etmeye başladığınızda oluşan duygu türüdür. İlk zamanlarda her şey size sıradan ve normal gelebilir. Ta ki onunla ilk yüz yüze görüşme zamanına kadar. Midede uçtuğunu hissettiğimiz o kelebekler sonrasında ellerimizde avuç içlerimizde hafiften bir terleme durumudur.

 Evet hoş geldin Aşk… 

Ondan sonrası aslında tamamen karşınızdaki kişiye bağlı, eğer sizi anlayan,sizinle gülen ve size kendisinde olan bilgi birikimini aktarıyorsa bu ilerleyen süreçlerde karşılıklı aşka dönüşme olasılığı yüzde seksen beştir. Neden böyle oran verdim ? Şu sebepten. İki kişi arasında aşk başlayacaksa her şey karşıllıklı olmalıdır. Birisi bir şey verirken bilgi vs gibi diğeri sadece dinlemesi tabiki de söz konusu değildir. O da kendi bilgi birikimini aktarmalıdır. Sevgi diyorum evet ama bundan daha önemli ne var ? En başta gelen o şey…

 

GÜVENME DUYGUSU…

Herkese hemen güvenebilir miyiz? Hayır. Zamanla herkesin bildiği bir cümle ile bu kelimeyi anlatmak istiyorum. 

 

‘”Zaman en büyük ilaçtır. “

 Sorunların mı var? 

Moralin mi bozuk? 

İşlerinde sorun mu oldu ?

Zaman, zaman,zaman…

 

Herkesin kaderinde birisi vardır. Doğru bildiğimiz aslında yanlış olan kişilerin hayatımızdan gitmesinden sonra gelen kişilere kimi zaman ön yargılı davranıldığını görüyoruz ama şöyle bir durum söz konusudur k bir insanın nasıl beş parmağı bir değilse insanlar da bir değildir. 

Önce doğru güven hissi bulur seni, aşka dönüşür.

Sonrasında bir bakarsın aşık olmuşsun. 

En başta dediğim gibi

Aşk güzel bir duygu, yaşamasını bilen insan ile yaşanırsa…

 

Editör: Nigar KAYA

Yorumlar (1)

  1. Aşk ile yaşaman dileğimle papatyam Kalemine yüreğine emeğine sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selin BASMACI

Lüleburgaz doğumlu Selin Basmacı Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi sivil havacılık kabin hizmetleri bölümü mezunudur. Aynı zamanda lise yıllarından beri kalemi elinden düşürmedi. Şiirle başladığı yolculuğa Geçmişin izleri adlı kitabı çıkararak devam etti. Okuyucuların dikkatini kısa sürede çeken Selin Basmacı ardından Geçmişin Gölgesinde ilk aşk romanını ve Azrah ilk korku romanlarını yazdı. Yoğun ilgi gören Azrah kitabının devamı merakla beklenirken Selin Basmacı kalemi bir an olsun elinden düşürmeden üretmeye ve yeni eserleri yazmaya devam ediyor. Geçmişin izleri değerli şiirlerin yer aldığı ilk eser, Geçmişini Gölgesinde kendi hayat hikayesinden etkilenerek yazdığı bir aşk romanı iken Azrah ise Korku türünde yazılan ve devam serisi olacak olan önemli eseri.