ADINI SEN KOY İSTERSEN

ADINI SEN KOY İSTERSEN

ADINI SEN KOY İSTERSEN

FLAŞ FLAŞ FLAŞ ❗❗❗

   Covit 19’dan sonra mutasyona uğrayan virüs ne yapacağını şaşırdı.

   Değişik isimlerde ve her kişide farklı belirtilerle karşımıza çıkmaya, hayatımızı alt üst etmeye devam ediyor. Ne gitmek bilmez bir virüsmüş arkadaş!

   Bilmeyenler için yeni adı “ADENOVIRÜS”. Sahi bu isimleri kim koyuyor yahu? Hastalıklar yüzünden tırlatmak üzere olan üç bebe anası biri olarak şahsen sizden çok bıktık. Bir türlü gitmek bilmiyorsunuz sayın virüs. Sayenizde devamsızlığımız arşa ulaştı. Gitmek bilmiyor çünkü geçme süresi 21 gün…

   Yazarken kalbim sıkıştı. Belirtileri ise siz diyin grip ben diyeyim nezle… Kızarık göz diyen de var. Bağırsakları çok çalışmaya zorlayan da.

   Adeta hayatlarımızı durma noktasına getiren bu ne idüğü belirsiz virüs kardeşin bulaşması da çok basit üstelik: Aman diyim tokalaşırsanız… Kafa kafa toslaşırsanız ya da mazallah öpüşürseniz… Al başına belayı!

  Mesafe çok önemli anacım. Mümkünse uzaktan sevin birbirinizi. Öpüşmen guzum. Ortalık yangın yeri. Hayır biri de çıkıp demiyor ki; “bu da bir salgın! Al önlemini!”

Hastayız ama ne hastası belli değil. Tam huni takıp gezmelik yalnız.

   Ömrümde böyle hastalık görmedim. Sırayla ev halkı perişan. Hayır anacım bakana da zor! Bir kadın, bir ana, bir eş zaten hasta olamaz da sürünmek hiç hoş değil gerçekten. İçilmeyen ot çöp kalmadı. Antibiyotiğe bağımlı oldu bünyeler. Bu yapılır mı ama ya.? Gerçekten insanın yaşama hevesi bile bırakmıyor.

Düş yakamızdan kardeşim! Bırak git bizi! 

Adını bile duymak istemiyorum. “Ayrıldık biz “diyorum ama bumerang gibi mübarek ;atıyorum atıyorum geri geliyor. Neyse ki acıya gülmeye alışık bünyelerimiz de ,gülüyoruz ağrıdan sızım sızım sızlayan yerlerimize.

Mizahi yönü bir yana da gerçekten tedbir alın, sosyal mesafeye önem verin. Hijyeninize özen gösterin lütfen.

   Süreç çok uzun ve yorucu. İnanın toparlanması zaman alıyor. İşte tam da bu yüzden tedbir bizden takdir Allah’tan…

Bu yazı da ortaya karışık olarak burada dursun. Adını da sen koy arkadaşım… 

 

Sevgi, saygı tebessümle… 

Sağlıklı günlere…

Ayşe KAYACAN

Editör; Mesude Bozkurt

Baş Editör: Elif ÜNAL YILDIZ 

Bir Önceki Yazımı Okudunuz mu?

KAYIP BİR RUHUM BEN

Yorumlar (3)

  1. […] ADINI SEN KOY İSTERSEN […]

    • 29/02/2024

    Kaleminize sağlık Ayşe Hanım çok güzel ve eğlenceli anlatmışsınız

  2. Bekir SEVİK
    • 28/02/2024

    Daha pandeminin izlerini silemedik, bu da nereden çıktı şimdi? Başımıza daha neler gelecek; kim bilir. Allah beterinden korusun. Kaleminize sağlık Ayşe hanım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayşe KAYACAN

29/07/1987 Balıkesir doğumluyum. Sosyal bilimler bölümü lise mezunuyum. 3 çocuk annesiyim Balıkesir Bengi ses gazetesinde 3 yıldır köşe yazarlığı ve muhabirlik yapıyorum Mutluluk ormanı cesaret suyu adında bir masal kitabım var.