Kalbi Yaşatan Sevgidir

Kalbi Yaşatan Sevgidir

Kalbi Yaşatan Sevgidir

Çiğdemler baharı müjdelerken nisan yağmurlarına kucak açan bülbüllerin o eşsiz senfonisiyle patika yollardan yürümeye devam ediyordum. Bir süre sonra toprağa sımsıkı sarılan, gövdesine hayatın çilesi yüklenircesine çatır çatır çatlamış koca çınarın gölgesinde oturan yaşlı amcayı gördüm.

Sanki günlerdir orada oturuyor gibi bir hali vardı. Elinde tuttuğu ufak anı defterine yazmaktan kısacık kalan kara kalemiyle koca bir ömrün hesabını sorgularcasına yazıyordu.

Yaklaştığımı fark ettiğinde usulca bıraktı defter kalemi bastonuyla ayağa kalktı. Sekiz köşeli kasketini güzelce düzeltip yorgun ve kısık bir nefesle üfleyerek ateşi harlamaya başladı. Yaklaştıkça ateşte harlanıp fokurdayan çaydanlığın sesi rüzgarlara karışıyordu.

Yanaklarında belirginleşen çizgilerde yıllardır gizlenmiş kim bilir ne anılar vardı. Sıcacık bir kalbin kapısı aralanırken yalnızlık gözlerinde bir perde gibiydi. Halinden de hiç şikayetçi değildi. Çayını yudumluyordu gülümseyerek. Devam etti;

Sana hayatın sırlarından birisini anlatayım. Bazen öyle acılar gizlenir ki kalkıp gitmek istesen ansızın bir hoşçakal sokakta karşına çıkar. Kaderin adres değiştirir. Kalbinin bahçeleri çorak topraklara bürünür.

Denizler durulur ve yalnızlığın çağı başlar. Bir taraftan yüzün gülerken bir taraftan sustukların parçalar içini belki de ölmeye başlar umutlar. Kabullenmelisin! Her insan bir gün yalnız kalacak.

Her geçen gün ömürden eksilirken dünya yerini azalan sevgilere bıraktı. Oysa kalp bize emanettir. Sevgiyse geleceğe bırakacağımız en güzel mirastır. Güzel yarınlar için onlara iyi bak. Bu kirlenmiş dünyada tek başına kalsan bile asla vazgeçme!

“Çünkü kalbi yaşatan sevgidir.”

Sevgiyle kalmanız dileği ile…

Furkan DİKER

Editör: Sonay BİLGİ ARABACI

Genel Yayın Yönetmeni: Elif ÜNAL YILDIZ 

Bir Önceki Yazımı Okudunuz mu?

FİKRET AMCA

Etiketler:

#KALP #sevgi

Yorumlar (1)

  1. Yıldız Tek Gamlı
    • 21/04/2024

    Harika bir öykü kaleminize sağlık hocam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Furkan DİKER

Şair ve yazar Furkan DİKER 1987 Adana Ceyhan doğumludur. Şair ve yazarlık hayatına ilk eseri olan "Kalbimin Cemresi" ile başlamıştır.